Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117758
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 55044
3. Bilantz olguta12 48987
4. J D E monica70 39342
5. A murit Laura! craciunitza 29895
6. Un nou inceput...(2) danangie 28256
7. scrisoare catre mama Picasso 22608
8. Curiozitate! Ana68 22092
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 21881
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20519

post an entry in your weblog   Jurnalul lui maggie_33  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

maggie_33
sa trecem peste.
Acest mesaj a fost trimis de maggie_33 pe data de 06/08/2012 la 12:51 .:. 1224  vizionari ..nu sunt raspunsuri
Un weekend relaxant, dap, asa am avut. Fara munca, fara curatenie, fara gatit...stat in pat, uitat la Jocurile Olimpice, vazut un film dragut...asta sambata. Iar duminica plecat in drumetie prin judet, urcat o stanca vreo 20 de minute pana la o cetate, vizitat Sarmizegetusa, mancat virsli si mamaliga, povestit...

Nici plictisitor, dar nici prea obositor, desi un pic cam canicula afara de stateau cainii cu limba scoasa de un cot...probabil ca daca nu eram civilizati asa am fi stat si noi, oamenii ...

Cel mai fain a fost ca nu a fost ceva planuit, gandit din timp, ci mai degraba spontan, iscat de o vizita scurta a unor neamuri de la Cluj, si sub inspiratia unei inghetate Napolact de caramel la cutie ...yummy :)!

Pe de alta parte consortul meu care are nevoie de multa agitatie si actiune s-a drumetit cu bicicleta vreo 30 de km pe vaile si dealurile dimprejur cu un prieten, ceea ce s-a potrivit de minune cu planurile mele de a "atarna prin casa" fara sa fac nimic . Iar duminica, super bonus, am vszut cum am castigat o medalie de aur la JO, la gimnastica, iar eu am plans de bucurie pentru ca mai nou ma emotionez din orice. (oare sa marturisesc ca am plans si la film,... si nu era film tristjalnic am ajuns)

Parca totul a fost prea reusit, prea frumos...e drept ca n-am pomenit mult de canicula de afara, sau de mici dureri de cap, de burta, sau de greturi...asa ca brusc mi s-a stricat dispozitia duminica seara seara cand mult iubitul meu sot a spart toata atmosfera de vis, si prin cateva gesturi, atitudini, cuvinte... m-a facut sa ma simt foarte singura si neiubita. M-a facut sa inchei weekendul cu un gust amar, si nici nu a considerat ca e nevoie sa-si ceara scuze sau sa se revanseze . Acum e o noua zi, si simt ca trebuie sa fac eforturi sa ma gandesc la cele bune si frumoase de dinainte, si nu la cele urate si neplacute de pe urma....

Magda 16+
blogul meu

“I may not be totally perfect, but parts of me are excellent” Ashleigh Brilliant

Trimite reactia ta