Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117319
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54199
3. Bilantz olguta12 48140
4. J D E monica70 38389
5. A murit Laura! craciunitza 29171
6. Un nou inceput...(2) danangie 27546
7. scrisoare catre mama Picasso 22242
8. Curiozitate! Ana68 21585
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20210
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20180

post an entry in your weblog   Jurnalul lui mama42  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

mama42
Cum functionez
Acest mesaj a fost trimis de mama42 pe data de 05/06/2012 la 17:59 .:. 2182  vizionari .. Exista 2 raspunsuri la acest anunt
Cred ca asa mi-e felul, sa las īn urma mea un aer de om normal īn comunitatea īn care traiesc. Fara fite, nas pe sus, ciudatenii sau ambitii menite sa raceasca relatiile cu cei din jur. Sunt de doisprezece ani cetatean al sectorului 6 din Bucuresti. Dupa cum anunt pe toate caile de informare īn masa, probabil ca stiti, locuiesc īn Giulesti. Nu fac parte din acea categorie de oameni care a prins radacini īntr-un loc anume. M-am nascut īn Prahova, īntr-o localitate despre care nu s-a auzit mare lucru, Tatarai. Dupa gimnaziu am urmat cursurile Liceului Nr. 12 din Bucuresti. Am intrat īn campul muncii, mai apoi am studiat 5 ani Stiintele Juridice la Universitatea "Titu Maiorescu". Īnsa drumurile mele, toate, au dus spre cartierul acesta prafuit si uitat de lume.

Īn Giulesti am dat piept cu toate surprizele pe care avea sa mi le pregateasca viata. Aici am cunoscut prima dragoste, am suferit durerea unui divort pe care tot eu l-am determinat din īncumetarea de a fi ales sa īmi traiesc īn teorie, viata a carei duritate urma sa ma īnvinga la capitolul "practica". Aici am purtat 6 luni īn pīntece fetita ai carei ochisori nu i-am vazut niciodata; pe care īnsa o port cu foc īn inima mea, atīt de mult as fi vrut sa-i aranjez coditele si sa-i povestesc toate aceste lucruri pe care le astern in jurnalul meu, reclama - reclama mascata



Trimite reactia ta
 

nadaflorilor
Fara eticheta e mai bine

Posted 05/06/12 @ 20:14 Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui mama42

Cred c#259; a#351;a mi-e felul, s#259; las īn urma mea un aer de om normal īn comunitatea īn care tr#259;iesc. F#259;r#259; fi#355;e, nas pe sus, ciud#259;#355;enii sau ambi#355;ii menite s#259; r#259;ceasc#259; rela#355;iile cu cei din jur. Sunt de doisprezece ...................................................lucruri pe care le a#351;tern in jurnalul meu, reclama - reclama mascata





"Cred ca asa mi-e felul, sa las īn urma mea un aer de om normal īn comunitatea īn care traiesc. Fara fite, nas pe sus, ciudatenii sau ambitii menite sa raceasca relatiile cu cei din jur. Sunt de doisprezece ani cetatean al sectorului 6 din Bucuresti. Dupa cum anunt pe toate caile de informare īn masa, probabil ca stiti, locuiesc īn Giulesti. Nu fac parte din acea categorie de oameni care a prins radacini īntr-un loc anume. M-am nascut īn Prahova, īntr-o localitate despre care nu s-a auzit mare lucru, Tatarai. Dupa gimnaziu am urmat cursurile Liceului Nr. 12 din Bucuresti. Am intrat īn campul muncii, mai apoi am studiat 5 ani Stiintele Juridice la Universitatea "Titu Maiorescu". Īnsa drumurile mele, toate, au dus spre cartierul acesta prafuit si uitat de lume.

Īn Giulesti am dat piept cu toate surprizele pe care avea sa mi le pregateasca viata. Aici am cunoscut prima dragoste, am suferit durerea unui divort pe care tot eu l-am determinat din īncumetarea de a fi ales sa īmi traiesc viata īn teorie, viata a carei duritate urma sa ma īnvinga la capitolul "practica". Aici am purtat 6 luni īn pīntece fetita ai carei ochisori nu i-am vazut niciodata; pe care īnsa o port cu foc īn inima mea, atīt de mult as fi vrut sa-i aranjez coditele si sa-i povestesc toate aceste lucruri pe care le astern in jurnalul meu"

Nina,mami de,


Back to top

mama42
membru incepator

Posted 25/07/12 @ 22:19 Visit mama42's Homepage Reply with Quote
Multumesc frumos, nadaflorilor!!! Esti o scumpa ca m-ai ajutat sa ma fac inteleasa. Nu am mai intrat de multisor pe DC si nu vazusem ca textul meu nu mai arata a fi scris in romana.
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj