Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117209
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 53985
3. Bilantz olguta12 47957
4. J D E monica70 38193
5. A murit Laura! craciunitza 29026
6. Un nou inceput...(2) danangie 27427
7. scrisoare catre mama Picasso 22145
8. Curiozitate! Ana68 21488
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20119
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20053

post an entry in your weblog   Jurnalul lui mama42  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

mama42
Pateu de vara incercat si savurat
Acest mesaj a fost trimis de mama42 pe data de 23/05/2012 la 11:49 .:. 1875  vizionari .. Exista 2 raspunsuri la acest anunt
Gătesc raw pentru sotul meu care a slăbit în prima jumătate de an de hrană crudă treizeci si ceva de kilograme. Slavă cerului, pe mine incă nu m-a lovit săgeata dorintei de a manca 100% raw. Totusi ceva s-a întamplat. Dintre toate preparatele colorate ce îmi ies din mână, iubesc pateurile verzi, crude. Sunt incredibil de simplu de obtinut. Practic le poti face din orice fel de ierburi verzi comestibile (spanac, lobodă, rucola, salată verde, păpădie, leurdă, stevie si altele) la care adaugi ceapă, usturoi (de preferintă tot verzi, dar merg oricum), ulei extravergin de măsline, sare, mult mărar si o mână de seminte (de dovleac, floarea soarelui, susan, in, cânepa etc) de care se întâmplă să ai prin casă. E musai ca eu să am aceste seminte pentru că altfel nu as avea cum să dau consistentă, proteine si grăsimi pateurilor.
Retete si detalii, ghicitoarea zilei si multe lucruri dragute
puteti gasi pe reclama - reclama mascata


Trimite reactia ta
 

desprecopii
Administrator

Posted 23/05/12 @ 11:56 Visit desprecopii's Homepage Reply with Quote
ooo delicios - trebuie incercat

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook
Back to top

mama42
membru incepator

Posted 24/05/12 @ 12:31 Visit mama42's Homepage Reply with Quote
Va multumesc, e o onoare sa primesc un raspuns de la Dvs. Zile senine vor mai veni, sunt sigura, desi ma uit pe geam si norii inca mai plang... asa sunt ei... mai slabi de inger!!!
Va doresc mult bine tuturor!
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj