Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117299
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54165
3. Bilantz olguta12 48112
4. J D E monica70 38359
5. A murit Laura! craciunitza 29133
6. Un nou inceput...(2) danangie 27526
7. scrisoare catre mama Picasso 22219
8. Curiozitate! Ana68 21570
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20182
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20156

post an entry in your weblog   Jurnalul lui notquiteso  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
notquiteso
aladin reloaded
Acest mesaj a fost trimis de notquiteso pe data de 10/04/2009 la 00:31 .:. 2595  vizionari .. Exista 4 raspunsuri la acest anunt
Eu si Dora in dormitor, pregatindu-ne de nani:
-Hai, aprinde pisicuta (luminita de veghe) ca sting lumina
sting lumina, ma indrept spre pat, si o intreb pe grasunaca daca vrea laptic
-daaaa laptic si poveste cu Aladin
-pai nu stiu ce sa zic.. ai cam urlat la baita cand te-am clatit pe cap
- da, dal in dolmitol n-am ulat.

Si cum nu am cum sa demontez o asemenea logica de fier, evident ca a trebuit sa ma chinui sa mai inventez o poveste al carei erou principal este Aladin.
Dupa ce i-am spus povestea cu covorul fermecat, a doua seara mi-a cerut iar poveste cu Aladin. Asa ca pana acum dragul de el a trecut prin jumatate de volum de povesti si inca nu intrevad sfarsitul.

Partea proasta este ca s-a indragostit de Aladin de la prima auzire, degeaba i-am povestit eu ca s-a insurat ala cu fata imparatului. Pentru grasunaca nici nu exista nevasta lui Aladin. Ma anunta din cand in cand, in mijlocul povestii, scotandu-si bibronul din gura: la mine ma place de Aladin, Aladin e flumos!
Ce ma fac eu cu fata asta? La gradinita e Stefan, acasa e Aladin.

POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)

Trimite reactia ta
 

olguta12
Voi invinge!

Posted 10/04/09 @ 03:16 Visit olguta12's Homepage Reply with Quote
Aladin ca Aladin..dar ce te faci cand se indragosteste LULEA de Indiana Jones, care mai are oleaca si implineste 70 de ani? De Craciun mi l-a cerut cadou pe David Beckham...dupa o saptamana pe Harrison Ford. Si de-atunci a ramas la "ALA cu palaie si geaca de piele"- Indiana Jones
Ieri la restaurant, ii facea bezele unui individ mai..matur decat ea...cam incaruntit... avea vreo 9 ani. Ala cu ochii la ea, a intrat intr-un stilp. Taica'su cu ochii...la baba... a intrat in fi'su- like father like son, I guess...)
Nu-sh ce sa zic... ca sintem pe "calea cea buna"? Ori deja am incurcat-o?
Cateodata stau si ma gandesc cum ar fi fost...de s-ar fi nascut baiat. Mai bine nu ma gandesc, ca iar ma trec fiorii...
Cat despre Bucalata ta... promite!!!
Asa cum m-a povatuit si pe mine Speed aici, pe DC- RABDARE SI TUTUN!
va zgomotos pe amandoua!


olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...
Back to top

notquiteso
membru junior

Posted 10/04/09 @ 11:53 Reply with Quote
hahaha..foarte amuzant..iti spun eu madam, ca deja simt ca incaruntesc si-mi creste tensiunea la gandul ca va incepe sa se si intalneasca peste cativa ani cu diversi baieti.


POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Back to top

J G
pescarus

Posted 11/04/09 @ 01:04 Reply with Quote
Eh... eu stau linistita ca am vazut-o pe a mea cum actioneaza. Vazut, cucerit, uitati posteriorul.
Sper sa-si pastreze obiceiurile sanatoase!

J si Carla (05.02.2006)
Back to top

ruxandraru
membru incepator

Posted 15/04/09 @ 17:41 Reply with Quote
Deci asa ne e vorba...?! Biiineee, las ca i spun eu lui Tudor ce fete aveti si ce soacre o sa fiti! Pai cum? Eu il invat sa spele vase, sa dea lopata rosie (ais maaare) fetitelor, la nisip, sa nu le impinga la tobogan pentru ca sint delicate si iote ce i se pune la cale in tot acest rastimp. Hmmm!
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj