aladin reloaded

aladin reloaded | Autor: notquiteso

Link direct la acest mesaj

Eu si Dora in dormitor, pregatindu-ne de nani:
-Hai, aprinde pisicuta (luminita de veghe) ca sting lumina
sting lumina, ma indrept spre pat, si o intreb pe grasunaca daca vrea laptic
-daaaa laptic si poveste cu Aladin
-pai nu stiu ce sa zic.. ai cam urlat la baita cand te-am clatit pe cap
- da, dal in dolmitol n-am ulat.

Si cum nu am cum sa demontez o asemenea logica de fier, evident ca a trebuit sa ma chinui sa mai inventez o poveste al carei erou principal este Aladin.
Dupa ce i-am spus povestea cu covorul fermecat, a doua seara mi-a cerut iar poveste cu Aladin. Asa ca pana acum dragul de el a trecut prin jumatate de volum de povesti si inca nu intrevad sfarsitul.

Partea proasta este ca s-a indragostit de Aladin de la prima auzire, degeaba i-am povestit eu ca s-a insurat ala cu fata imparatului. Pentru grasunaca nici nu exista nevasta lui Aladin. Ma anunta din cand in cand, in mijlocul povestii, scotandu-si bibronul din gura: la mine ma place de Aladin, Aladin e flumos!
Ce ma fac eu cu fata asta? La gradinita e Stefan, acasa e Aladin.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Aladin ca Aladin..dar ce te faci cand se indragosteste LULEA de Indiana Jones, care mai are oleaca si implineste 70 de ani? De Craciun mi l-a cerut cadou pe David Beckham...dupa o saptamana pe Harrison Ford. Si de-atunci a ramas la "ALA cu palaie si geaca de piele"- Indiana Jones
Ieri la restaurant, ii facea bezele unui individ mai..matur decat ea...cam incaruntit... avea vreo 9 ani. Ala cu ochii la ea, a intrat intr-un stilp. Taica'su cu ochii...la baba... a intrat in fi'su- like father like son, I guess...)
Nu-sh ce sa zic... ca sintem pe "calea cea buna"? Ori deja am incurcat-o?
Cateodata stau si ma gandesc cum ar fi fost...de s-ar fi nascut baiat. Mai bine nu ma gandesc, ca iar ma trec fiorii...
Cat despre Bucalata ta... promite!!!
Asa cum m-a povatuit si pe mine Speed aici, pe DC- RABDARE SI TUTUN!
va zgomotos pe amandoua!


olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

hahaha..foarte amuzant..iti spun eu madam, ca deja simt ca incaruntesc si-mi creste tensiunea la gandul ca va incepe sa se si intalneasca peste cativa ani cu diversi baieti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Eh... eu stau linistita ca am vazut-o pe a mea cum actioneaza. Vazut, cucerit, uitati posteriorul.
Sper sa-si pastreze obiceiurile sanatoase!

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandraru spune:

Deci asa ne e vorba...?! Biiineee, las ca i spun eu lui Tudor ce fete aveti si ce soacre o sa fiti! Pai cum? Eu il invat sa spele vase, sa dea lopata rosie (ais maaare) fetitelor, la nisip, sa nu le impinga la tobogan pentru ca sint delicate si iote ce i se pune la cale in tot acest rastimp. Hmmm!

Mergi la inceput