Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117365
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54237
3. Bilantz olguta12 48182
4. J D E monica70 38433
5. A murit Laura! craciunitza 29227
6. Un nou inceput...(2) danangie 27569
7. scrisoare catre mama Picasso 22265
8. Curiozitate! Ana68 21617
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20328
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20207

post an entry in your weblog   Jurnalul lui pisigri  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

pisigri
Berzele...
Acest mesaj a fost trimis de pisigri pe data de 24/07/2008 la 17:36 .:. 1699  vizionari .. Exista 5 raspunsuri la acest anunt
Berzele sint acum prietenele mele. Sper doar ca si ele ma considera prietena lor...
Nu vreau inca sa scriu pe la topicuri dedicate, e prea devreme. Am vazut insa cele doua liniute, de doua ori (ca na, cita incredere poti sa ai intr-un singur test??), si nici nu ma asteptam. Nu ca renuntasem sa sper, dar...tot incercam de mai bine de un an si nu se intimpla nimic....
Ce a fost mai special luna asta? Adica in luna...conceptiei? Adica in iunie?
Paaaiii....in iunie e ziua mea. Si in iunie ar fi trebuit sa ma intorc din Franta, dar m-am intors mai devreme. In iunie nu am petrecut nici un week-end in Iasi, tot am fost plecati cu cortul la munte, la pescuit...
Se pare ca o zi din preajma lui 28 iunie ne-a fost " fatala" . 29 iunie suna foarte bine, stim ca a avut loc si procesul tehnologic, romantic, la munte, intr-un loc rupt de lume. Iar pe mine m-a intepat o albina in fesa stinga....Haha, poate nu berzele sint de vina, si albinele??

Miine fac prima vizita la medic, si asta cam cu forta, ca mi s-a zis ca ar fi trebuit sa mai astept vreo 2 saptamini. Cum sa astept, ca noi 3 plecam in concediu? Lasa, nu se vede decit sacul gestational, asta este....macar sa fie in regula.

Si totusi mi-e cam teama cumva. Am citit muuulte chestii in ultima vreme, inclusiv statistici legate de avorturile spontane. Care se pare ca se intimpla des. Si care nu sint motiv de ingrijorare la virtse mici ale sarcinii. Si se pare ca nu e bine sa anunt nimic pina nu mai trece ceva timp...sa se "stabilizeze" sarcina...

Cred ca n-o sa mai citesc, vreo luna de-acum incolo. Ma doare sufletul sa o fac, deja il SUNAM pe tati, si tati ne suna sa ne intrebe ce FACEM. Habar nu aveam ce usor este sa nu mai fumezi. Habar nu aveam ca poti sa tii asa de mult la un ghem de celule care se divid frenetic...

Povestea noastra va ramine deocamdata aici. Si o voi continua aici, atit cit voi simti ca e cazul.

Multumesc ! si Doamne-ajuta !

if you can't say something nice, then don't say it at all

Trimite reactia ta
 

Anuska
una bruna, una blonda...

Posted 24/07/08 @ 18:10 Reply with Quote
Felicitari!
Sa creasca mare samburelul!
Las' ca o sa ai timp destul de povesti timp de 9 luni.....
Te asteptam cu vesti!


*********************************

Poze cu familionu'

Povestea nasterii Anei 17.03.2000
Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004


Back to top

monk
nou venit

Posted 24/07/08 @ 19:42 Reply with Quote
nu-ti face probleme. gandeste pozitiv si ai sa vezi ca totul e ok. asa ma gandeam si eu dar uite ca am ajuns la 23 de saptamani si mergem inainte. totul o sa fie bine si poti sa vorbesti cat vrei fara nici o problema

sd
Back to top

pisigri
membru de baza

Posted 25/07/08 @ 16:19 Visit pisigri's Homepage Reply with Quote
azi ne-am vazut prima oara :)
avem 5 saptamini de convietuit, speram sa nu ne certam nici de acum inainte...

am facut si o colposcopie, ura-ura, colul meu este ok.

dupa colposcopie insa, la o ora, m-a lovit o senzatie de arsura in git...asa, de parca senzatia de arsura s-ar fi mutat....stiu ca nu e o explicatie nici logica nici plauzibila, dar senzatia este exact aceeasi

panicoasa cum sint din fire, avind in vedere si antecedentele mele cu gitul (care nici in ziua de azi habar nu am ce are de fapt) am dat fuga la....camera de garda (!!!), ca orl-istul meu e in concediu pina duminica....m-a vazut rezidenta orl-istului meu, care mi s-a uitat in git si mai "la suprafata", si mai "adinc", si cu un ochi si cu celalalt, si a concluzionat ca nu am nimic in git, gitul meu nu e nici macar iritat....atunci ce Doamne iarta-ma ma ustura pe mine???

o alta explicatie....dupa ureche pe care am gasit-o eu ar fi ca stressul analizei de dimineata, care nu a fost deloc placuta, s-a....concretizat si asta in ceva durere in git...asta daca e sa dam crezare tuturor celor care spun ca si prima oara de vina a fost tot stressul prelungit...

ma rog. sper sa imi treaca. m-am lasat aburita pina la urma ca ar fi vorba de un reflux gastro-esofagian (desi am avut si episoade de-astea, si arsura nu era doar in git, era ..."pe tot gitul" de la stomac la deal, ca sa zic asa...) si mi-am pus la facut niste piine prajita.

o sa treaca pina la urma, cred
mai nasol e ca Motanu e de servici pina diseara si nu are cine sa ma tina in brate si sa ma alinte...

if you can't say something nice, then don't say it at all
Back to top

olguta12
Voi invinge!

Posted 01/08/08 @ 06:28 Visit olguta12's Homepage Reply with Quote
FELICITARI!!!
Sarcina usoara, nastere SI MAI usoara(floare la ureche daca se poate), si un bebe sanatos, frumos si cuminte...De-abia astept sa vad primele fotografii cu comoara voastra!



olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...
Back to top

pisigri
membru de baza

Posted 12/08/08 @ 19:42 Visit pisigri's Homepage Reply with Quote
olguta, multumesc din inima !

sincer, ACUM nu stiu inca daca ma bucur sau nu, au inceput grijile, sa fie sanatos, ce maninc, ce beau, de ce e atita smog pe strada, cum o sa ne descurccam cu el....

sotul ma intreaba din cind in cind...cum ma simt. ii zic ca bine, ca asa e, nu mi-e greata, nu am pofte...peste 2 zile implinim 8 saptamini abia. el nu, cum ma simt avind in vedere ca in mine creste cineva....zic bre, deocamdata e foarte...ireala prezenta asta, creste el da io nu simt nimica. pe de alta parte, o sa capiez fara nici un pic de cafea, sucuri acidulate, pepsi....si a naibii treaba, pina acuma beam cola o data pe luna daca nu aveam de ales, iar berea era amara...

deocamdata sintem toti 3 in concediu. am fost la mare, am avut vreme superba, miine noapte plecam la barcelona pentru 6 zile. am niste emotii teribile, mai ales ca dupa stagiul din franta, nu mai am nici o tragere de inima sa plec nicaieri...da sper ca 6 zile trec repede, si imi tot amintesc tot ce am vazut la tv despre barcelona...

olguta....scrie mama mai des.... pe la bloguri am inceput sa intru cit eram in franta, si am citit pe nerasuflate tot ce ai scris tu, da....pe vremea aia mi s-a parut ca scrii si DES, nu doar frumos....stiu, nu ai timp, nu ai chef mereu....de asta ma lovesc si eu, imi place foarte mult sa scriu, dar mi-am pierdut "indeminarea", si pina imi dau un sut in fund sa ma apuc....

tinem lumea la curent cu ce se mai intimpla....
pumpicei !

if you can't say something nice, then don't say it at all
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj