Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117819
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 55135
3. Bilantz olguta12 49077
4. J D E monica70 39469
5. A murit Laura! craciunitza 29992
6. Un nou inceput...(2) danangie 28335
7. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 22778
8. scrisoare catre mama Picasso 22655
9. Curiozitate! Ana68 22134
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20549

post an entry in your weblog   Jurnalul lui Luna75  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
Luna75
Despre nastere
Acest mesaj a fost trimis de Luna75 pe data de 25/04/2008 la 21:36 .:. 1655  vizionari .. Exista 2 raspunsuri la acest anunt

bineinteles ca voi edita de n.ori subiectul pana voi ajunge la o varianta demna de nasterea unei stele si normal nu oricare ci Rana - cea mai scumpa papusa de ciocolata din lume - si ce inseamna ea pentru mine nu spun caci cei ce imi citesc jurnalul ar crede ca fata asta chiar e nebuna - insa sigur nu ar spune-o o mama adevarata si e vorba de o iubire de nedescris pe care nu si-o poate imagina doar o femeie care a trecut prin odissea sarcinii si prin "tortura" nasterii dar asta nu inseamna ca pentru a fi o mama adevarata trebuie musai sa nasti tu insati copilul caci...a iubi un copil care teoretic nu e sange din sangele tau cere un alt tip de iubire si multe altele de care sunt capabili foarte putini si ma revolt cand paparazzi de ultima speta fac comentarii asupra starurilor despre cati copii adopta,cum ii cresc si altele asemanatoare si fac fotografii de a rasu' si de-a plansu' cu copii de diferite rase desi toti sunt creatia lui Dumnezeu si ce vina are copilasu' ca s-a nascut in Cambogia si are ochii "taiati" sau altu negru ca pamantu'caci a vazut lumina soarelui nu in spitale cu fite si mame care stiu ca la nastere iei cu tine la spital ciorapi,vata...dar si ...laptop in caz ca vrei sa nasti ...on-line - ci in nisipul fierbinte al desertului african
ei am deraiat total insa ce e important in cazul de fata ca

eu am nascut natural,fara epidurala si nici alte anestezice dar dupa nastere durere de spate nu am avut si de ce sa nu recunosc nici altele si ma recuperam cat ai zice "peste" de nu s-ar face epiziotomie la toate fetele -fie ca e nevoie,fie ca nu (asta pe principiul ca epiziotomia te scapa la o adica de multe alte belele)insa in procesul nasterii in Emirate trebuie protejat fatul si nu mama care urla de durere dar nu primeste nimic...ba da... glucoza -nu de alta - pentru ca sa aiba energie
eu am avut noroc -am scapat rapid dar ...ce am auzit...ca de vazut nu aveam ce sa vad caci travaliul e trait decent in singuratate de fiecare fata in camera "torturii" care devine brusc si sala de nastere cand a venit... momentul
exista insa si o concluzie eu aici nu mai nasc desi am fost tratata decent,chiar in sistem VIP ,nu am dat nimanui nimic si nici nu am platit vreo taxa (desi mai nou s-a instituit o asemenea taxa ) si o voi face tot fara epidurala,cezariana (de nu intervin alti factori care ar putea sa imi schimbe decizia) insa in apa si la Brasov de nu sunt adevarate zvonurile ca clinica s-ar inchide
si de nu se poate la Brasov sunt si alte clinici in lume si la o adica suna bine si varianta caci mare dreptate avea un tatic al unei forumiste DC - nu spun care ( confidentialitate) caci de ce sa ne complicam cu drumuri spre Brasov,taxe,fite cand dai drumu la apa in vana si hop iti si sare pruncu'in brate


Cu rabdare si perseverenta limita e cerul

Trimite reactia ta
 

LoraG76
The nutty squirrel

Posted 26/04/08 @ 08:35 Reply with Quote
Pupam papusa dulce de ciocolata!

Lora, mami de Iustina


Back to top

columbiana
.

Posted 01/05/08 @ 23:00 Reply with Quote

Sa-ti traiasca frumoasa, mamica fericita!

http://www.floriinro.ro/


credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj