Clubul moldovencelor de peste Prut (37)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. alinkav (Alina) – (Chisinau) - Alexandru Andrei - Bucuresti, Drumul Taberei
2. Lucia_B (Lucia) – (Donduseni) - Laura - Bahrain
3. LiliaToma (Lilia) – (Bardar, r.Ialoveni), ASEM, REI si ASEB, REI - Amelia - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. ticka (Cristina) – (Chisinau), UT Iasi,Facultatea de Textile - Alexandra (5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei (Rodica) - (Chisinau), UBB Cluj LMA - Paula Amelia - Chisinau
6. mamanati (Nati) - (Chisinau), USM, ULIM Camelia Nicole- Chisinau
7. Ana_s - ???????? - Germania
8. Davina (Alina) - (Vulcanesti) - Deanna - SUA
9. Balbina (Natalia) - (Criuleni) - Vlad - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta) - (Calarasi) - Chisinau
11. Lilienne (Lilia) - (Causeni), Litere (Sibiu) - Roma - 9 ani, Giulia Cristiana - 6 luni - Sibiu
12. oxy (Tatiana) - (Moldova) - Chris - Bucuresti
13. Crinia (Corina) - (Chisinau), ASEM, REI - Lucian - Canada
14. Trin (Elena) - (Chisinau), ASEM, Finante- Bucuresti
15. lia_c (Cornelia) - (Chisinau), USM, Info si L.Moderne - Mirela-Brianna - Chisinau
16. alionushca (Aliona) - (Chisinau), USM, jurist - Chisinau
17. olicica (Olga) - (Anenii Noi), USPRI, Facultatea de Relatii Internationale si Limbi Straine, specialitate - diplomat - Adelina - Chisinau
18. gazea (Aliona) - (Mindresti, Telenesti), Facultatea de Textile-pielarie Iasi (1997) - Amedeo - Sighisoara
19. doroti_5 (Diana) - (Tipala, Ialoveni), ASEM, Facultatea CSIE, masterat TI - Natalita-Elena - Chisinau
20. Tania21 (Tania) - (Chisinau), USM, Facultatea Limbi Straine, specialitatea engleza-translator - Chisinau
21. helga (Olga) - Chisinau
22. CristinaGoji (Cristina) - (Riscani), absolventa UBB LMA 2002 - Vlad - Cluj-Napoca
23. alincic (Alina) - (Chisinau) - Samuel, Evelina-Doris, Loredana- Bethlehem, Atlanta, SUA
24. katia (Silvia)- studenta ASE Bucuresti, anul 4 - Katia - Bucuresti
25. nagliusha
26. Nastea23 (Nastea) Alexandre - Portugalia
27. mushulica_p (Ludmila)- ASEM, CSIE - Chisinau
28. Olgutta (Olga)- Mihaela - Canada
29. Dina231 (Dina) - (Balti) - Politehnica - Corina - Chisinau
30. A78 (Nicoleta) - Brazilia
31. Liuda (Liuda) - (Leova) - Galati
32. alegrutza (Veronica) - (Chisinau) - Bucuresti
33. silvvi (Silvia) - (Chisinau) - Vlad si Janna -- Bucuresti


Zilele noastre de nastere

Ianuarie
Diana (doroti_5) – 05.01.1983
Alina (alincic) - 06.01.1980
Veronica (alegrutza) - 16.01.1983
Cristina (CristinaGoji) - 18.01.1980

Februarie
Rodica (MamaElei) – 14.02.1978
Lucian (Crinia) - 23.02.2005

Martie
Alina (alinkav) – 05.03.1981
Tania (oxy) - 07.03.1977
Aliona (gazea) - 09.03
Ludmila (mushulica_p) - 20.03.1982

Aprilie
Karina (Crinia) – 07.04.1980
Olga (helga) – 12.04.1982
Mihaela (Olgutta) - 21.04.2006

Mai
Natalita-Elena (doroti_5) - 12.05.2006
Adelina (olicica) - 25.05.2005

Iunie
Samuel (alincic) - 10.06.2002
Vlad Alexandru (Balbina) - 22.06.2004
Elena (Trin) – 22.06.1981
Aliona (alionushca) - 23.06.1981
Natalia (Balbina) – 24.06.1977
Lucia (Lucia_B) – 28.06.1980

Iulie
Chris (oxy) - 11.07.2002
Olga (olicica) – 13.07.1982
Violeta (Violetik) – 15.07.1983
Amedeo (gazea) - 21.07.2003
Cornelia (lia_c) – 23.07.1980

August
Lilia (LiliaToma) – 06.08.1980
Evelina-Doris (alincic) - 14 august
Tania (Tania21) - 19.08.1983
Camelia Nicole (mamanati) - 20.08.2006

Septembrie
Paula Amelia (MamaElei) - 02.09.2004
Corina (Dina231) - 03.09.2005
Deanna (Davina) - 09.09.2004
Loredana (alincic) - 25.09.2005
Katia (katia) - 25.09.2006
Amelia (LiliaToma) - 26.09.2004

Octombrie
Laura (Lucia_B) - 04.10.2005
Cristina (ticka) – 16.10.1975
Vlad (CristinaGoji) - 17.10.2006
Natalia (mamanati) – 29.10.1977

Noiembrie
Mirela-Brianna (lia_c) - 15.11.2006
Lilia (Lilienne) – 19.11.1976
Alexandru Andrei (alinkav) - 22.11.2003
Alina (Davina) – 25.11.1979
Alexandre (Nastea23) - 28.11.2005

Decembrie
Liuda - 30.12.1979

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Tania mai eu nu deaceea ca nu ziceti nimic da ca eu aici cu problemele mele parca as fi numai eu aici.
Natalita, pai eu cred ca e aceeasi persoana, pentru ca la odisee a fost la voi si acum tot, dar o nascut prematur si o intrat si la noi la cirese.A nascut cumva in iunie?


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2 si 3www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Fetelor eu plec acasa.
Un we frumos si placut!!


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2 si 3www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Iara eu!
Noi nu am platit pt decembrie si credeam ca ne inchid de dimineata netu, dar se vede ca li s-a facut jale de noi...
Noi speram sa plecam la sf lui ianuarie, asa ca mai avem timp sa ne vedem, poate de sarbatori vor veni mai multe fete...
Doroti, eu zic, ca e buna (cel putin comparativ) policlinica. Eu sint multumita de pediatru.
Vitamine am avut si noi, e tub mare-mare, eu daca sincer nici nu l-am folosit pe tot (l-am aruncat). Si l-am cumparat cam un an, poate mai mult in urma la farmacia orient.
Nu mai stiu ce am vrut sa spun...


Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Wow, Rodica, e sigur cu plecarea? Ma bucur tare pentru voi!

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare

Am tot citit, dar nu mi-am facut notite, asa ca daca o sa scap pe cineva, va rog sa nu va suparati.

Diana, ti-am spus si pe mess, noi tinem pumnii stransi sa fie totul bine( si o sa fie, sunt sigura). Stiu ce e in sufletul unei mame numai la gandul ca puiutul drag ar putea avea ceva. Dar optimismul este cel care ne ajuta sa trecem peste toate si Dumnezeu ne vegheaza mereu.

Veronica, spor la treaba in we asta. Oricum ar fi , e bine sa iti aranjezi cuibusorul tau, chiar daca e cate putin si nu tot o data.

Rodica, succes in ceea ce v-ati planificat sa faceti. O sa ne fie dor de voi, dar lasa ca atunci cand va aranjati acolo unde vreti sa ajungeti o sa fii din nou cu noi.


Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Buna seara si cu sarbatoarea de azi
Fetelor mersi pt.urarile la adresa tatalui meu,.Ne-am intors si noi acum de la hipermarket,am facut ceva cumparaturi si muuulte produse vegetale si de post,asa ca saptamana care vine tre sa tinem post,singurul lucru la care am sa poftesc sunt dulciurile parca vad,ca sunt cam dependenta de ele,sa-mi fie rusine!!
Fetelor mai tine cineva dintre voi post?
Davina lucrul de acasa merge destul de binisor,ceea ce ma bucura,mersi.Dar spune-mi tu ce carte citesti draga ca te-a captat asa de mult?
Ahhh fetelor am vazut si eu in sfarsit azi pozele de pe cont comun,si au mai aparut tare multe poze noi,cel pitin de cand eu am lipsit.Sunt atat de frumoase toate pozele,imi place cum ii sta cu doua codite strengaritei Amelia,e f.dulcica
Nati dar unde este Vladut in poze la tobogan? ca mi se pare un locusor tare dragut,si se vede ca si piticului ii place mult.Ludmila te-am vazut si pe tine ,ai fost o mireasa f.draguta si acum o graviduta simpatica
Rodica dar unde anume vreti sa mergeti? sorry poate ai mai scris dar nu retin,oricum sa stii ca noi tot iti vom astepta mesajele tale,asa ca,cand ai net sa ne dai de stire,pupici Paulei.
A, Nastea ce bombonel dragut si blondut ai tu acolo,prima impresie cand l-am vazut era ca parca il vazusem pe Chris,baietelul meu,doar cand era putin mai mic,si el tot aa e blondut cu ochi albastri si cu bolfute,e tare dragalas,Apropo voi unde stati acum? in ce oras? si parintii meu tot acolo locuiesc,in Santa Marta,poate ai auzit de acest orasel,e aproape de Lisabona,voi de cat timp locuiti acolo?
hai ca m-am cam lungit,sunt cam obosita si abia astept sa ajung in pat,v-am pupat si o noapte linistita va doresc

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Tania, eu nu tin postul. Nu imi iese niciodata sa tin alt post decat cel al Pastelui.Cu exceptia perioadei in care am fost gravida, l-am tinut ani la rand pe tot: cap-coada.
Acuma poate o sa tin si eu ultima saptamana.
Sunt si dulciuri de post daca o sa poftesti tare. Ciocolata neagra stiu sigur ca e de post. Si mai sunt si altele, de obicei scrie la magazin care sunt.
Ne tachinezi cu ochii albastri si parul blond al lui Chris, aa? dar poze? pozele unde sunt sa il vedem si noi?

Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Buna

Mamanati si Doroti nu prea inteleg eu faza cu bb2 de la cireasa si de la piersicute. Ce-i asta? Poate ma lamuriti si pe mine, plzzzz
Davina noi suntem bine. Lui Lucian ii place foarte mult la cresa. A invatat multe cuvinte in engleza. Pe aicea toti cam au inceput sa impodobeasca brazii si chiar si se petrec party de Craciun. Si noi avem party pe 9 decembrie, si mai am probleme cu tinuta. Cam sunt derutata ce toaleta sa-mi iau. Educatoarele de la gradi imi spun ca Lucian e foarte curios "has a curious mind". L-am frezat si arata mai matur. La noi inca nu a venit iarna, la noi ploua.

Va pup si va doresc o zi buna (ma duc ca ma asteapta sotul...)

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Tanya, toboganul si celelalte distractii era intr-o vila in care se organizeaza petreceri pentru copii. Am fost la ziua de nastere a unei fetite. Lui Vlad i-a placut intr-adevar f. mult acolo, dupa 3 ore, cit a durat programul, nici nu vroia sa plece.
Post nu pot sa tin, din lipsa de vointa desi ma mai acopar cu faptul ca baietii mei nu tin post si ca cica mi-ar fi prea complicat sa gatesc separat.
Felicitari si din partea mea tatalui tau! Multa sanatate si numai lucruri bune sa i se intimple in viata!
Vreau si eu poze cu Chris, chiar nu ni l-ai aratat, in afara de citeva poze mici, pe mobil, vazute doar de mine si Lilia la intilnirea cu tine.

Karina, vreau si eu sa-l vad pe Luci cel matur.
Tinuta iti trebuie pentru petrecerea de Craciun de la firma unde lucreaza sotul? Cauta pe net sau da o tura prin magazine, cit e puiul la cresa.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput