Din Republica Moldova cine mai e?(partea 9)

Din Republica Moldova cine mai e?(partea 9) | Autor: LiliaToma

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41419&whichpage=1" target="_blank">partea 1 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43114&whichpage=1%20br%20/" target="_blank">partea 2 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43561&whichpage=1" target="_blank">partea 3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45033&whichpage=1" target="_blank">partea 4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48116&whichpage=1" target="_blank">partea 5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51423&whichpage=1" target="_blank">partea 6
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56442&whichpage=1" target="_blank">partea 7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58641&whichpage=1" target="_blank">partea 8


LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. Alinkav(Alina) – 05.03.1981, Chisinau, Studenta ASE,Contabilitate(Alexandru Andrei – 22.11.2003) - Bucuresti,Drumul Taberei
2. Lucia B(Lucia) – 28.06.1980, Donduseni, UTM,CIM (Laura-04.10.2005) - Bahrain
3. LiliaToma(Lilia) – 06.08.1980, Bardar, r.Ialoveni, ASEM, REI si ASEB, REI (Amelia - 26.09.2004) - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. Ticka(Cristina) – 16.10.1975, Chisinau,UT Iasi,Facultatea de Textile (Alexandra - 5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei(Rodica) - 14.02.1978, Chisinau, UBB Cluj LMA (Paula Amelia - 02.09.2004)- Chisinau
6. Mamanati(Nati)- 29.10.1977, Chisinau; USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ????????? - Germania
8. Davina (Alina)- 25.11.1979, Vulcanesti (Deanna - 9.09.2004) - SUA
9. Balbina (Natalia)- 24.06.1977, Criuleni, UB, Litere (Vlad - 22.06.2004) - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta)- 15.07.1983,CalarasI,studenta UTM,proaspat casatorita - Chisinau
11. Lilienne(Lilia)- 19.11.1976, Moldova, Causeni,Litere(Sibiu) (Roma-9 ani si Giulia Cristiana-6 luni) - Sibiu
12. Oxy (Tatiana) - 1977, Moldova (Chris-11.07.2002) - Bucuresti
13. Crinia(Corina)- 07.04.1980,Chisinau,ASEM, REI (Lucian-23.02.2005)-Canada
14. Trin(Elena)- 22.06.1981, Chisinau, ASEM, Finante- Bucuresti
15. lia_c(Cornelia)- 23.07.1980, Chisinau, USM, Mate si Info, specializare ILM, master Info, (aspiranta)Chisinau

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Neata, fetele!

Noi sintem bine, avem caldura, æèòü, êàê ãîâîðèòñÿ, õîðîøî.
O zi frumoasa tuturor!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Neata podrujili!

De multisor nu v-am mai auzit!!!!
Noi pe aici, cum a zis si Natalia, jiveom, la caldurica!

Strig in gura mare mare!!!!!AM SCAPAT DEFINITIV DE PAMPERS!!!!!!!!!URRRRAAAAAA!!!!!!
Asta e deocamdata! Am pus peste la cuptor in sos, dupa reteta Nataliei!!!!Astept sa se faca,ca sa mai pun alt rand de peste, dar deja la prajit(in cuptor).

Inca o novosti!!!Ne-a mai iesit o masea, al 17-lea dinte!!!!!!

Gata, pupici si mai vorbim!!!!!


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Buna la norod.

Ce e cu linistea asta, unde sunteti? A' v-au dat caldura si stati acum la clocit.

Adunarea !!!!

Alina - wow fara pampersi. Da ce rusine ar fi fost cu 17 dinti in gura si cu pampersi. Felicitari - ti-a devenit baiatul flacau.

Lilia - cum se mai simte fata?

Corina - ati scapat de constipatie?

Alina (davinia) - cum te simti, ti-a trecut durerea la minuta? Ce mai face Deanna?

Rodica - demultisor nu ai dat de veste, unde esti?

Natalia - voi ce mai faceti, tot la caldurica? O sa va imputiti, mai iesiti si pe afara.

Cornelia - esti cea mai muncitoare dintre noi, cred ca deja esti pe baricade la scirbici. Daca nu e secret, la ce firma lucrezi?

Gata va las ca buburuza mea a facut ochi si vrea papica.

O zi buna si pina mai intru sa fie dat raspuns la intrebarile mele, de nu - dau demisia .

pozici
---------------
Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Buna fetele !
Cornelia bine ai venit printre moldovence .Ti-am admirat pozele de la nunta ,foarte frumoasa mireasa ai fost si ai avut o nunta ca-n povesti .
Alina felicitari pentru dintoc si pentru ca ati scapat de pampers .Bravo Alex .
Natalia pina m-am apucat sa fac salata ,crabii mei sau stricat asa ca i-am aruncat .M-am enervat si am facut niste savarine dupa o receta din culinar .
Lucia ce-ti mai face buburuza ?uite ce in citeva zile face 1 luna ...ce repede trece timpul .
Corina cum e sa fii femeie independenta cu permis in buzunar ? ce-ti mai face puiul ?Deanna bea multe lichide si n-a fost constipata niciodata .
Lilia si Rodica ce va mai fac domnisoarele ?
va pupic si ma duc sa-i pregatesc puiului costumul de halloween .


Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)
poze http://community.webshots.com/user/davina25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Salutare tuturor!
Noi sintem bine, am iesit si pe afara zilele astea, chiar daca e destul de rece (nu ne imputim, stati fara grija! ). Dupa ce alearga pe afara, Vlad face niste obrajori si un nasuc rosii ca la Mos Craciun , si doarme tare bine. I-am luat ieri manusite cu degete. A fost atit de incintat de ele, incit nici in casa nu vroia sa le dea jos.
Azi vad ca vremea e cam umeda, cred ca mai continua sa ploua, asa ca stam in dubii daca sa iesim sau nu.
Hai, iesiti macar voi din vizuini, fetele!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare
Nu am intrat pana acuma pentru ca avem un copil supermarait care nu vrea sa stea deloc singura. Probabil ii ies si dintii( parca am vazut ca i-a taiat gingia ) si doarme rau si noaptea. Suntem inca la regim pentru diaree. Sper ca suntem pe drumul cel bun.

Va pupic, fug repede in bucatarie cat a adormit don'soara ca acus se trezeste si trebuie sa o fac pe gardianul iar.

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

Salut fetelor :)

nu m-am pierdut, doar ca m-au inghitit task-urile de la serv... de mult n-am lucrat noaptea si dimineata la 6.00... E-he mi-am adus aminte de studentie zilele astea... Daca mai dura vreo zi cred ca ma imbolnaveam de inima...
Iar culmea peripetiilor din weekend a fost ca AM RAMAS FARA CURENT ELECTRIC... Deja ieri sotul ieri a dat mii de telefoane + s-a dus acasa sa astepte "brigada" de la Union Fenosa... A fost una pe la 13.00 si a zis ca ei nu se ocupa de asta si vor chema pe altcineva... aproape de orele 18.00 in sfirsit s-a facut LUMINA si l-a casa noastra... Nu stiu ce fel de contoare instaleaza UF, insa daca se oxideaza... ramii fara curent (ca noi...). Cu UF nu poti sa te ... ei sint cei cu banii - ei cistiga...

Dar sa revenim la lucruri mai frumoase...

Multumesc mult p/u cuvinte f frumoase, p/u sustinere, incurajari si sinceritate... Ma bucur pentru succesele voastre alaturi de cei mici: a amai crescut un dintisor, ca ati scapat de pampersi... ca cresteti cu fiece zi!

Lucia- nu stiu daca pot pune numele Co pe forum, insa fa un search pe google la BrainsDirect si aproape tot ce gasesti se refera la noi... Sper sa nu ma spuneti fetelor la sefi....

Diseara ma duc acasa sa-mi sadesc crizantemele in vazoane si sa le pun in casa ... maaammmma ce mirosuri vor fi...

Aici la Chisinau s-a racit timpul ... brrr...

Sa cresteti mari pina intru eu pe forum :)


P.S. Eu ma topesc dupa toate pozele voastre cu bb....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

privet podrushtili

voi shi faceti? eu am o leni de nu ma vad, fata ini doarme toata ziulica si uite ca eu nu am ocupatie. adic am, tre sa fac ceva de haleala da nii leeeniiiiii.

nici nu mai scriu nica de lene ce-ni esti.

fsio, poka

pozici
---------------
Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

Salut fetelor
Unde v-ati pierdut?
Lucia si pe mine m-a apucat o lene... de nu mai stiu ce sa ma fac... Am citit de ieri pina azi Alchimistul ... vreau sa va zic ca e super... cred ca de prin facultate n-am mai citit o carte de lit. artistica... Si kiar imi doream sa citesc ceva f bun... V-o recomand... am citit-o pe nerasflate... Daca stiti ceva link-uri unde pot gasi carti bune in format e, pls sa ma anuntati...

In rest aici la Chisinau s-a mai incalzit un pik, in sens ca e + grade, dar timpul ramine posomorit, uneori mai pikura ...
Mi-am mutat crizantemele in vazoane, e asa un miros pe holurile de la intrari...

Hai iesiti pe forum, povestiti ce nazdravanii si pozne mai fac bb :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

... am fost ieri la METRO si deja au pus in vinzare globuri si alte lucruri de genul asta... ce m-a apucat un dor de sarbatori... de Craciun... de zapada...

Mergi la inceput