Din Republica Moldova cine mai e?(partea 7)

Din Republica Moldova cine mai e?(partea 7) | Autor: LiliaToma

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41419&whichpage=1" target="_blank">partea 1 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43114&whichpage=1%20br%20/" target="_blank">partea 2 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43561&whichpage=1" target="_blank">partea 3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45033&whichpage=1" target="_blank">partea 4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48116&whichpage=1" target="_blank">partea 5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51423&whichpage=1" target="_blank">partea 6
LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. Alinkav(Alina) – 05.03.1981, Chisinau, Studenta ASE,Contabilitate(Alexandru Andrei – 22.11.2003) - Bucuresti,Drumul Taberei
2. Lucia B(Lucia) – 28.06.1980, Donduseni, UTM,CIM (graviduta) - Bahrain
3. LiliaToma(Lilia) – 06.08.1980, Bardar, r.Ialoveni, ASEM, REI si ASEB, REI (Amelia - 26.09.2004) - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. Ticka(Cristina) – 16.10.1975, Chisinau,UT Iasi,Facultatea de Textile (Alexandra - 5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei(Rodica) - 14.02.1978, Chisinau, UBB Cluj LMA (Paula Amelia - 02.09.2004)- Chisinau
6. Mamanati(Nati)- 29.10.1977, Chisinau; USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ????????? - Germania
8. Davina (Alina)- 25.11.1979, Vulcanesti (Deanna - 9.09.2004) - SUA
9. Balbina (Natalia)- 24.06.1977, Criuleni, UB, Litere (Vlad - 22.06.2004) - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta)- 15.07.1983,CalarasI,studenta UTM,proaspat casatorita - Chisinau
11. Lilienne(Lilia)- 19.11.1976, Moldova, Causeni,Litere(Sibiu) (Roma-9 ani si Giulia Cristiana-6 luni) - Sibiu
12. Oxy (Tatiana) - 1977, Moldova (Chris-11.07.2002) - Bucuresti
13. Crinia(Corina)- 07.04.1980,Chisinau,ASEM, REI (Lucian-23.02.2005)-Canada
14. Trin(Elena)- 22.06.1981, Chisinau, ASEM, Finante- Chisinau, in vis viitoare bucuresteanca

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Buna, dragelor!
Am fost si noi la nunta! Si spun cum a spun si Violeta: ma bucur ca nunta noastra a fost frumoasa, paeintii nostri s-au implicat foarte mult si le sint recunoscatoare pt asta. In mare, nuta a fost ok, eu cel putin m-am distrat, am topait, mai era si sora-mea cu care m-am nebunit, dar a fost cam trasa de par, cred ca am venit pe la 04 dimineata si inca mai dura nunta. Localul nu mi-a placut, nici mincarea...
Daca sincer, scriu asa greu, mi-i somn si nu pot dormi... daca stiti sentimentul...
Lucia, si mie mi s-au parut ingrozitor de lungi ultimile saptamini, avem si niste dureri de spate, ca tot mergeam in cercuri prin casa. La nastere, sotul mi-a fost de mare ajutor, in sensul direct, imi tinea masca cu oxigen, tinea si scaunul care era cam subred (deh, Moldova) si mai aveam miinile tare reci (de emotii cred), dar era tare bine cind ma mingiia pe fata...
Dupa cum bine zicea Lilia, sintem tare ocupati cu pregatirea petrecerii si a bagajului. Sotul mai rezolva si ceva treburi legate de hirtiile pt masina (plecam cu auto nostru).
DAvina,ce mai face papusica ta? Cum stati cu pregatirile?

Va pupic si mai revin



Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Buna fetelor !
Rodica ma bucur ca te-ai distrat bine la nunta . Unde mergeti la mare ?Va doresc vreme frumoasa si cu mult soare .

Noi cu pregatirile stam pe loc pina ce .Mai asteptam pina duminica sa-si confirme prezenta invitatii ..pina atunci nu putem sa comandam mincarea sau tortul .Bauturile le cumparam in we .Acum ma stresez ce cadou sa-i cumpar fetei sa aiba ca amintire?,ca taica-su a zis ca-i cumpara un BMW rosu hehe. Orice idee e binevenita .
Pupici si mai scrieti fetelor ce faceti ?


Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)
poze http://community.webshots.com/user/davina25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

In primul rind:

PTR PAULA-AMELIA!!!
LA MULTI CU SANATATE
SA ITI DEA DOMNUL TOT CE DORESTI
ZILE SENINE, SI FERICITE
LA MULTI ANI, SA TRAIESTI!!!


( inchipuiti-va ca am cintat :))

Pupici dulci printesei care face azi un an.
Asteptam cu nerabdare poze si detalii de la chef.





Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Buna, ma alatur si eu la cintarea virtuala a Liliei .

Multi ani traiasca, multi ani traiasca!!!
La Multi Ani!!!
Multi ani traiasca, multi ani traiasca!!!
La Multi Ani!!!
Dar cine sa traiasca, dar cine sa traiasca?!!!
Paula-Amelia sa traiasca!!!
La Multi Ani!!!


Si mami sa traiasca, sa fie ambele sanatoase si frumoase. Sa aveti parte de cel mai bun din lume, sa fiti inconjurate de ce e mai frumos si oameni care sa va iubeasca.

Petrecere frumoasa si amintiri placute. Va asteptam cu poze.

Pup mica princesa.

34s +


Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Happy birthday to you
Happy birthday to you
Happy birthday dear Paula
Happy birthday to you
si noi ii cintam Paulei la multi ani ,sa fii fericita si iti dorim tot binele din lume .Sa traiesti si multa sanatate si tie Rodica .
Asteptam si noi pozici de la party .

Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)
poze http://community.webshots.com/user/davina25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Asa, si in al doilea rind vine abia azi ca ieri nu am apucat sa scriu :)
Vroiam sa o intreb pe Davina daca s-a mai decis ce cadou sa ii ia.
Eu deja am aflat secretul: Paula a primit un carucior de papusa, si trebuie sa vina si papusa maaare ptr carucior
Uh, tr sa plec iar.
va mai scriu


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Eu ca de obicei ajung la spartul tirgului, totul datorita memoriei mele de nimic.

LA MULTI ANI, PAULA!
Sa cresti mare si frumoasa, bucurie pentru parintii tai!
O felicitare pentru tine

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Revin abia acum ca sa imi termin ideea de ieri... uf, greu cind stai prost cu timpul.
Deci, eu m-am gindit sa ii luam Ameliei de un an ceva de aur: eu m-am gindit la o cruciulita ptr ca nu are. Chiar daca nu o va purta chiar acum, va fi o amintire de aniversarea primului anisor.
de asemenea, ptr cei care au mai multe posibilitati financiare, am vazut azi o idee super, un pandativ ca o foita subtire, in forma de inimioara, cerc, etc. pe care aveai posibilitate sa iti gravezi ce vrei si aveau ca exemple cu poza unui bebelus; arata super.Eu i-as face cu poze Ameliei asa ceva daca as putea.

Dar sa ne spuna si celelelalte fete ce au luat ca amintire puilor lor la prima lor aniversare.
Pupici si sanatate la toata lumea.
Huu, ca am apucat sa duc si eu un mesaj la capat.

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna fetelor!!!

LA MULTI PAULA-AMELIA!!!!!

Primul anisor, este extraordinar, imi aduc si aminte ce emotionata am fost cand Alex a implinit 1 an. Noi incet, dar sigur ne apropiem de al 2-lea anisor, Alex e un baiat minunat, invata multe lucruri noi, incearca sa spuna cate ceva(de ex. de curand m-a surprins cu cateva cuvinte noi: ochii, nas, gura, deget, mana-fara ea nici nu se poate, atunci cand mergem la plimbare, li(m)ba, la(p)te, ladeve(la revedere), patita(panica),catita(carnita) si mai sunt cateva).
Face la wc singur, chiar ieri ma striga PIPI, dar eu ii zic, asteapta, cand ma duc dupa el la baie, el deja s-a dezbracat si statea pe wc facand pipi.La fel si cu kk.
La cresa e bine, deja e acolo de 3 luni, ii place, bolnav a fost de 2 ori doar de atunci, ultima data din cauza noastra, nu de la cresa.Are asistente destul de bune, imi spun tot ce se intampla cu el, ce face.
In rest sunt prinsa cu munca si cu invatatura. Mi-a expirat viza de sedere, luni mergem sa-mi depun actele ptr prelungire, imi fac acum dupa casatorie, ca pana acum aveam ca studenta, si nu aveam nici un beneficiu.
Gata, am plecat, ca iesim si noi la plimbarica.
Ne-am facut si noi un site cu ceea ce facem, si v-as ruga sa ne vizitati macar o data pe zi, sa patrundem si noi mai in fata!!!
www.tigla-vtg.ro

Va pup, si ne mai auzim!!!!


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Mi-e si rusine sa raspund la intrebarea Liliei , noi la ziua lui Vlad i-am luat 2 jucarii mai mari. Iar ca amintire de la prima aniversare ii va servi cu siguranta moneda de argint de la nasa-sa, pe care a fost lipita o suvita din mot.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput