Din Republica Moldova cine mai e?(partea 7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Buna fetelor .
Eu nu am mai dat pe aici din lipsa de timp ..promit dupa ce termin cu forfota asta sa dau pe aici mai des .
Lilia si eu m-am gindit la ceva de aur ,cred ca o sa-i iau o bratara cu safire (asta e piatra pentru cei din septembrie) ca cruciulita cu lantisor are de la botez de la nasa-sa.Cu parere de rau o sa fie un pic mai tirziu cadoul meu ca nu am avut timp sa caut .Bine ca tati i-a cumparat azi o masinuta pentru bebei ca altfel nu va avea ce sa desfaca miine la ziua ei .Am terminat si tortul ,e mic si cam urit dar asta e ,simbata la party o sa aiba unul de cumparat .Cind am dat comanda mi-au zis ca la astea care fac 1 an le mai dau un tort mic gratis .
Bravo Alex pentru sucese ,ce multe cuvinte stie !E baiat mare daca face singur la wc .Aici am vazut copilasi si la 4 ani cu pampers .
Am intrat si la site-ul vostru ,multa bafta .
Rodica e cumva la mare ?
Lilia nu prea am inteles ideea cu pandativul ,ai vreo poza ?
Poze o sa pun duminica sau luni si o sa va zic cum a mers totul .Acum ma duc la culcare ca pic de oboseala .

Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)
poze http://community.webshots.com/user/davina25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:


Dianna - La Multi Ani!!!

In asa zi nu-mi ramine nimic decit sa-ti cint cum am facut-o pentru Paula .

Multi ani traiasca, multi ani traiasca!!!
La Multi Ani!!!
Multi ani traiasca, multi ani traiasca!!!
La Multi Ani!!!
Dar cine sa traiasca, dar cine sa traiasca?!!!
Dianna sa traiasca!!!
La Multi Ani!!!

Alina felicitari si tie, esti mamica unei fete mari. Sa dea Doamne-Doamne sa aveti parte numai de bucurii si sanatate. Cite un si din partea mea.

35s +

Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Buna fetelor .

Moama ce baiat mare ai Alina, cit de multe stie si poate . Sunt sigura ca astea sunt doar dezlegarile, sa vezi ce te asteapta in curind . Cind o sa intri sa ne mai zici o vorba doua o sa tre sa ne scrii un roman despre Alex . Rabdare, sanatate si vedem noi .

Cu cadoul pentru aniversarea primului anisor - nu stiu, cel putin acum nu stiu. Dar sunt sigura ca o sa-mi bat capul cu asta cind apare Lauras. Dar daca sa spun asa macar aproximativ - aur nu as lua, lucru acesta cred ca va fi mult mai placut sa-l primeasca cind va fi mai mare si o sa inteleaga ce reprezinta. La aceasta virsta m-as limita la ceva copilaresc.

Natalia - de ce sa-ti fie rusine, uite ca si eu as proceda ca tine. E parerea si posibilitatea fiecarui in parte. Mai bine mai povesteste care sunt reusitele lui Vlad, l-ati adus de la bunei?

Lilia - zii ce mai face Amelia, cu ce se ocupa, ati mai fost la medicul vostru, care sunt rezultatele?

Rodica - cum a fost petrecerea, cred ca nu v-ati imbatat de nu sunteti treji pina acum , hai ca noi asteptam amanunte si fotografii. Sa nu uiti sa ne spui care a fost reactia si parerea finala a socretii.

Nu prea inteleg unde sunt restu fetelor, gata s-a terminat vacanta, hai adunarea !!!!
Cristina, Violeta, Tatiana, Lilia (Lilienne) dati-ne o veste unde si cum sunteti, asteptam.

35s +

Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

www.postcard.ru/pic/birth_friends/27.jpg" target="_blank">Deanna, la multi ani! Zimbete de bucurii si raze de soare in viata ta sa fie!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Natalia - de ce sa-ti fie rusine, uite ca si eu as proceda ca tine. E parerea si posibilitatea fiecarui in parte. Mai bine mai povesteste care sunt reusitele lui Vlad, l-ati adus de la bunei?



Lucia, de posibilitati ar fi pacat sa ma pling, l-as minia pe Dumnezeu.
Pur si simplu m-am gindit ca Vlad oricum nu prea intelege, intentionez sa-i iau un cadou mai sugestiv cind mai creste.
Ce sa-i faci, daca sint practica pina in maduva oaselor?

In Basarabia a fost o mare figura, imediat cum ajungea intr-un loc nou, se apuca sa inspecteze totul de-a maruntelul.
In carucior n-a vrut sa stea aproape deloc, asa ca l-am carat cam degeaba.
Am plecat cu 1 masea, ne-am intors cu 4, mesteca baiatul mincarea, n-are treaba! Am si uitat ce-i ala blender.
In timpul calatoriei i s-a cam stricat obiceiul de a adormi singurel, dar din fericire, am reusit sa-l recuperam in primele 3-4 zile de la intoarcere.
Am facut si poze, poate pun mai tirziu citeva si aici.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

PUPICI DULCI PENTRU DEANNA!!!!
LA MULTI ANI, SA FII SANATOASA!!!!
SA AI PARTE IN VIATA DE TOT CE ITI DORESTI!!!
SA CRESTI MARE SI PLINA DE VIATA!!!
SA ADUCI PARINTILOR TAI NU MAI PUTINA BUCURIE DECAT AI ADUS PANA ACUM!!!
Si de la noi: www.felicitari.cereri.info/img_mar/251.jpg" target="_blank">O FLOARE



Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

LA MULTI ANI DEANNA!!!!!!


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Salutare fetelor!
Multumesc Lucia ,Natalia ,Lilia si Alina de urari si flori la toate din partea noastra.Am avut o zi plina si frumoasa .Deanna a fost in verva ,nu prea a vrut sa doarma . Nici in carut nu a vrut sa stea , tot umbla de zor printre picioarele oaspetilor si dupa catei.
De pe tava a ales stetoscopul,cheile de la masina si un marker.

Pina la urma i-am luat o masina cadou si tare-i incintata de ea ,de fapt de toate jucarelele pe care le-a primit.
Nu ne-au venit 10 persoane si citiva copii asa ca am ramas cu multa mincare pe care am dat-o ca nu aveam loc in frigider ...cel mai tare ma inerveaza ca au zis ca vin toti si nici macar un telefon nu am putut sa dea inainte sa ne anunte ..dar asta e .
Pupici si numai bine

Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)
poze http://community.webshots.com/user/davina25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Buna

Alina - fuuuu, cum ne pe noi asa mascarite, ne faceti cu ambele torturi , ce mi-as mai baga nasul in ele daca nu miinile cum a facut-o Deanna. Mneam-mneam .

Uite asa ma enervez si eu cind am ceremonie si nu vin toti care au primis si nici cel putin nu preintimpina din timp. De asta am hotarit ca o sa fac toate petrecerile la un restaurant sau alt local unde sa dau comanda la meniu in dependenta de cite persoane v-or fi la moment. In fine, sper ca v-ati distrat bine, cel putin asa vad eu in poze.

Rodica - te asteptam cu amanunte despre party, sa nu uiti de poze ca de nu o sa facem scandal .

Natalia - vezi ca a fost baiatul destul de bravo la bunici, si nu merita sa-ti faci griji. Hai ca te asteptam cu poze, cu tine ne lamurim repede - te dam pe mina sau mai bine zis pe dintii lui Vladut si atunci o sa vezi tu .

Restu, restul fetelor unde sunteti? Auuuu!!!!!

36s +

Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Nuna fetelor ,
Lucia o felie de tort pentru tine de la noi .
Intr-adevar ne-am distrat bine si am mincat heheh acum trebuie sa taiem din portie ca precis am adaugat vreo 2 kg si toate pe burtica
Tu cum te mai simti ?ca dupa termen copilul e dezvoltat si va fi la termen daca nasti acum .Eu am nascut cu 10 zile inainte de DPN .Doctorul tau ce zice ?
Alina mai scrie-ne ce face Alex .
Natalia felicitari pentru maselute si asteptam pozele.
Lilia mai sune ce perle zice Amelia ?
MA duc sa-mi scot fata la plimbare ca se pliciseste in casa rau .
Pupici .


Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)
poze http://community.webshots.com/user/davina25

Mergi la inceput