Din Republica Moldova cine mai e? (4)

Din Republica Moldova cine mai e? (4) | Autor: alinkav

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41419&whichpage=1" target="_blank">partea 1 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43114&whichpage=1 br / " target="_blank">partea 2 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43561&whichpage=1" target="_blank">partea 3-a

LISTUTA MOLDOVENCELOR
1. Alinkav(Alina) – 05.03.1981, Chisinau, Studenta ASE,Contabilitate (Alexandru Andrei – 22.11.2003) - Drumul Taberei
2. Lucia B(Lucia) – 28.06.1980, Donduseni, UTM,CIM - Bahrain
3. LiliaToma(Lilia) – 06.08.1980, Bardar, r.Ialoveni, ASEM, REI si ASEB, REI(postuniversitare) (Amelia, 26.09.2004) - Berceni, Oltenitei
4. Ticka
(Cristina) – 16.10.1975, Chisinau,UT Iasi,Facultatea de Textile (Alexandra, 5 ani) - Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei(Rodica) - 14.02.1978, Chisinau, UBB Cluj LMA (Paula Amelia, 02.09.2004)- Chisinau
6. Mamanati(Nati)- 29.10.1977, Chisinau; USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ????????? - Germania
8. Davina (Alina)- 25.11.1979, Vulcanesti (Deanna, 9.09.2004) - SUA
9.Balbina (Natalia)- 24.06.1977, Dubasari, UB, Litere (Vlad,22.06.2004) - Drumul Taberei
10.Violetik (Violeta)- 15.07.1983,CalarasI,studenta UTM,proaspat casatorita- Chisinau





'Neatza fetili!

Nata, Vladutul tau e un scump!!!!

Hai sa beau un ceai si pe urma vin la povesti!!!

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex



Salutare!

Hai ca am terminat de gatit repede, dar in afara de asta am o groaza de lucru. A iesit o super ciorba si o mancarica de legume, desigur cu rata!!! Am terminat si cu lucru pe luna asta, asa ca pana la inceputul lunii urmatoare sunt libera!!

Rodica ai o fata scumpa foc!!!Si sa va faceti bine mai repede!!!Noi o singura data am luat antibiotice, ca avea gatul rosu-rosu, dar de obicei luam ceva mai usor, adica Alex nu eu.

Se incalzeste fetelor!!!


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Neatza de dimineatza!

In sfarshit am citit-o si pe Alina. . Acum ca ai terminat cu serviciul cred ca apuci mai mult timp liber si te citim mai des, nu?

Rodica, insanatoshire grabnica voua!

Raceclile astea de primavara...si la Sandica la gradinitza majoritatea copiilor erau racitzi. Eu ii mai dau Sandicai Pikovit, vitamine si fructe pe cat se poate. Am cam renuntzat la portocale si minole, am auzit ca ar fi tratate cu nush ce substantza ca sa aiba coaja lucioasa si cum ca aceasta substantza e interzisa in alte partzi, mai putzin in Ro. Asa ca papam in special kiwi.

pupici cu lipici, dragelor !


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42234" target="_blank">Mihaita al lui Felis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Buna fetili

Hai ca apar si eu la orizont . Imi pare bine ca ma mai tineti minte, credeam ca m-ati dat uitarii .

Eu, cred ca am scapat de greturi si , am pofta de mincare si ce mai interesant ca o pot gati singura fara nici o problema .

Saptamina trecuta am fost la eco si mi-am vazut puiul, am vazut cum bate inimioara, data trecuta nu am avut parte de asa bucurie ca dr. era tare grabita si i-a aratat numai sotului. Acum m-a fericit si pe mine , am vazut piciorusele si minutele. Misca din minute, minune nu alta, se vedea atit de clar. Cred ca ne saluta . Sunt super fericita, de tati nici nu mai zic.

Mai intru si alta data, sper sa o fac mai des . Acum am fost numai cu laudatu
_
10 sapt

Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Ce veshti frumoase Lucia, sa stii ca ne-am tot intrebat de ce nu mai intri si ce mai faci! Bine ca ai trecut de faza aia nasoala cu . Acum va fi mai usor.
viitoare mamica fericita si salutari viitorului tatic. sarcina usoara in continuare!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42234" target="_blank">Mihaita al lui Felis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Lucia,

Ce ma bucur pentru tine si sotul tau.
Imi inchipui ce infiorata ai fost atunci cind ti-ai vazut copilasul pe monitor. Imi aduc aminte de mine cu cita infrigurare asteptam vizita la ecograf, ca sa-mi vad minunea.
Esti foarte norocoasa ca ti s-au terminat greturile la 10 saptamini.
Acum ca te simti mai bine, poate vei intra mai des pe forum. Te asteptam.
Sanatate multa!


------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Buna, fetelor!
Vai, Lucia, nu-ti poti imagina ce m-m bucurat cind am citit cele scrise de tine. Brovo, tine-o tot asa (fara ) si sa ai mare grija de tine!
Multumim inca o data celor care au admirat fata mea,
Alina, bine ca ai gatat lucrul, scrie si tu mai des, sa am ce citi
Ce e cu Lilia? Toti de la bebelusi sept oct. o cauta deja. Poate aveti cumva nr de telefon al ei, s-o sunati.
Si ca sa distrez putin. Io is o fire mai usor de impresionat si tv imi placeeee. Stau frumos ieri si butonez la tv si aud la Prima un "grai dulshi", care izvora din gura unui tinar. Stau si auscult la el cum povestea ce frumos i-a mers lui cu sotia, care avea grija de el si de copil. Deci, era emisiunea 'tradati in dragoste'. Nu stiu daca mai este cineva ca mine sa se uite la asa ceva, daca nu - sa stiti ca isi isela sotul cu prietenul lui. Ioi, si ce m-am intristat, ca s-a ofticat au baiatul nascut in Basarabia, Chisinau. Noroc cu sotul care mi-a zis ca totul e un joc de teatru. Intrebare: e chiar teatru sau sa fiu trista in continuare???

In alta ordine de idei: sintem mai bine, eu m-am doftorit cu sirop de patlagine, facut in Ro si chiar mi-a ajutat f mult, il recomand cu caldura. Ieri am fost la medic s-o vada pe fiica mea si a zis ca mai are putin rosu in git, dar trece si asta.
Cristina, si eu, mama denaturata, ii dadeam la Paula suc de mandarine, ca erau dulciii si i-a iesit o frumusete de alergie, de am scapat de ea in vreo 2 sapt. Si aici daga de toate in fructe sa tina cit mai mult.

Va si o zi faina



Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

fetelor, de Danza mai stiti ceva? Nu a mai scris de tare demult...

Cristina

accepta, sau schimba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Neatza !

Rodica, i-am scris pe YM lui Lilia ca o cauta fetele de la bebelusi sept oct. Poate intra si da de stire . La "tradatzi in dragoste" nu ma uit nu-mi place ideea . Nu e solutzie sa-ti rezolvi problemele, parerea mea. Da vezi ca e un subiect despre asta si sunt pareri si pareri. renuntzati la mandarine , incercatzi altceva (poate kiwi, ca astea dau reactzii alergice mai rar si au suficienta vitamina C).

Cristina, din pacate n-am mai vazut-o pe Danza de ceva vreme. De cand s-a deschis din nou subiectul cu moldovencile din MD n-a postat niciodata. Mai intra la evenimentele comunitatzii, dar de ceva vreme n-am vazut-o nici acolo .

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42234" target="_blank">Mihaita al lui Felis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Ticka, nici eu nu ma uit la asa ceva. M-a intrigat ca e din Basabaria, finalul m-a intristat, dar ce nu inteleg eu e faptul daca totul ce se petrece acolo e real. Daca da, atunci imi pare rau de ei toti.
Si am scris ca fapt divers, sa ne amuzam.

Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Tocmai mi-a raspuns sotul Liliei pe YM. Lilia e bine, a fost 10 zile in spital, pentru un tratament al Ameliei, se intorc astazi. Si Amelia e bine.


------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Nati, multumesc mult! O pentru tine... si restul fetelor



Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput