Clubul moldovencelor de peste Prut (27)

Clubul moldovencelor de peste Prut (27) | Autor: Balbina

Link direct la acest mesaj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71513" target="_blank">21 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72291" target="_blank">22 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73347" target="_blank">23 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73782" target="_blank">24 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74252" target="_blank">25 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74647" target="_blank">26



LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. Alinkav (Alina) – (Chisinau) - Alexandru Andrei - Bucuresti, Drumul Taberei
2. Lucia B (Lucia) – (Donduseni) - Laura - Bahrain
3. LiliaToma (Lilia) – (Bardar, r.Ialoveni), ASEM, REI si ASEB, REI - Amelia - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. Ticka (Cristina) – (Chisinau), UT Iasi,Facultatea de Textile - Alexandra (5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei (Rodica) - (Chisinau), UBB Cluj LMA - Paula Amelia - Chisinau
6. Mamanati (Nati) - (Chisinau), USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ???????? - Germania
8. Davina (Alina) - (Vulcanesti) - Deanna - SUA
9. Balbina (Natalia) - (Criuleni) - Vlad - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta) - (Calarasi) - Chisinau
11. Lilienne (Lilia) - (Causeni), Litere (Sibiu) - Roma - 9 ani, Giulia Cristiana - 6 luni - Sibiu
12. Oxy (Tatiana) - (Moldova) - Chris - Bucuresti
13. Crinia (Corina) - (Chisinau), ASEM, REI - Lucian - Canada
14. Trin (Elena) - (Chisinau), ASEM, Finante- Bucuresti
15. lia_c (Cornelia) - (Chisinau), USM, Info si L.Moderne - Chisinau
16. alionushca (Aliona) - (Chisinau), USM, jurist - Chisinau
17. olicica (Olga) - (Anenii Noi), USPRI, Facultatea de Relatii Internationale si Limbi Straine, specialitate - diplomat - Adelina - Chisinau
18. gazea (Aliona) - (Mindresti, Telenesti), Facultatea de Textile-pielarie Iasi (1997) - Amedeo - Sighisoara
19. doroti_5 (Diana) - (Tipala, Ialoveni), ASEM, Facultatea CSIE, masterat TINatalita-Elena - Chisinau
20. Tania21 (Tania) - (Chisinau), USM, Facultatea Limbi Straine, specialitatea engleza-translator - Chisinau
21. helga (Olga) - Chisinau
22. CristinaGoji (Cristina) - [blue](Riscani), absolventa UBB LMA 2002 - Cluj-Napoca

Zilele noastre de nastere

Ianuarie
Diana (doroti_5) – 05.01.1983
Cristina (CristinaGoji) - 18.01.1980

Februarie
Rodica (MamaElei) – 14.02.1978
Lucian (Crinia) - 23.02.2005

Martie
Alina (alinkav) – 05.03.1981
Tania (oxy) - 07.03.1977
Aliona (gazea) - 09.03

Aprilie
Karina (Crinia) – 07.04.1980
Olga (helga) – 12.04.1982

Mai
Adelina (olicica) - 25.05.2005

Iunie
Vlad Alexandru (Balbina) - 22.06.2004
Elena (Trin) – 22.06.1981
Aliona (alionushca) - 23.06.1981
Natalia (Balbina) – 24.06.1977
Lucia (Lucia_B) – 28.06.1980

Iulie
Chris (oxy) - 11.07.2002
Olga (olicica) – 13.07.1982
Violeta (Violetik) – 15.07.1983
Amedeo (gazea) - 21.07.2003
Cornelia (lia_c) – 23.07.1980

August
Lilia (LiliaToma) – 06.08.1980
Tania (Tania21) - 19.08.1983

Septembrie
Paula Amelia (MamaElei) - 02.09.2004
Deanna (Davina) - 09.09.2004
Amelia (LiliaToma) - 26.09.2004

Octombrie
Laura (Lucia_B) - 04.10.2005
Cristina (ticka) – 16.10.1975
Natalia (mamanati) – 29.10.1977

Noiembrie
Lilia (Lilienne) – 19.11.1976
Alexandru Andrei (alinkav) - 22.11.2003
Alina (Davina) – 25.11.1979

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Ha .

Bun venit in noul capitol .

-------------------------------
Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

"...va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum si la scoala tot nu ma duc!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Nata, chiar asta fac! Incerc sa ma odihnesc cit mai mult cind pot. Chiar acum am dormit citeva ore bune.

Lucia, pupici pentru PM. Sper sa nu te superi daca o sa sicii si cu retete din poze. Si eu abia astept vinata, imi place la nebunie.

Apropo, vinata se vinde la Metro, e inghetata, dar merge de dres pofta.
Lilia, ma bucur ca ti-ai gasit incaltaminte pe placul si marimea ta. Eu mai sunt in cautare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

salutare,
la noi ploua de parca s-a spart cerul si cica asa vor fi toate zilele de vacanta . Probabil va trebui sa stam mai mult prin casa...
Nata, noi tot avem la congelator de toamna pusa si in borcane sub diverse feluri, insa cea "fresh" e altceva - mie imi place mult prajita ca bostaneii, cum face Lucia... Asa ca astept cu nerabdare sezonul...
Azi mi-a fost mai bine. Poate deoarece am dormit pina aproape de 12.00 si am mincat multe portocale... Acus mergem la parinti: mamica face un pui la rotisor - sper sa nu faca nazuri bb
Lilia, ma bucur ca ai gasit incaltaminte, ca si eu f greu gasesc - dar asta din cauza comoditatii si elegantei in acelasi timp...
Lucia, trimite-mi si mie recetele by email. Le voi pastrapina vin timpurile bune...
we placut

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Primiti-ma si pe mine in clubul iubitorilor de vinete! Tare-s bune si prajite, si in musaca, si in ghiveci...

Am fost acum seara la frizerie si l-am tuns pe Vlad. Ne pregatim, znacit, de cresa.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Salut din Moldova

Am ajuns cam greu, jumate de drum Lucian a facut galagie, ce sa spun nu am inchis un ochi.
Greu ma adaptez la timpul de aici practic dorm toata ziua, la fel si Lucianca.
De asemenea Lucian a racit caci aicea in cladire e cam frig , daca au stins caldura dar si afara timpul s-a racit.

Va pup si revin mai tirziu caci ma cheama unul micut cu nasul astupat

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Crinia, bine ai venit. Important e ca ati ajuns cu bine, ca imi dau eu seama ca nu e usor la un drum asa de lung. Sanatate multa pentru Lucian.

Fetelor, sa vedeti ca ma fac si eu gospodina. Am pus in rola niste cartofi cu maioneza si marar. E una din putinele mincaruri pe care le fac dar care e delicoasa si se face foarte repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Nata, ti-ai facut flacaul frumos?! Eeee, o sa fuga fetele din grupa dupa el la cresa. Apropos, nu a plins?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Karina, bine ca ai ajuns intr-un final acasa. Ai timp sa te odihnesti. O sa va obisnuiti cu fusul orar cam in 10-14 zile.

Nata, Vlad n-a plins la frizer, pt. ca nu e prima data cind mergem. Primele dati a plins, dar de fiecare data tot mai putin. Acum chiar mi-a zimbit in oglinda, a facut (la cererea lui taica-su) ca pisica, vacuta, catelul, spre deliciul doamnelor din salon.
Inainte de a ajunge la frizerie, ne-am vazut cu Alina si Alex, pentru o fotosesie . Sa va arat si voua o poza care mi-a placut: Doi pui pe-o baliga

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Daaaa, am facut niste pozici noi!!! Natalia, merci mult! Puteti sa ne vedeti in albumul meu.

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Mey, ce puiuti dragalashi si cumintei. Pupici de la noi.

Merg la somn ca e trecut de miezul noptii. Noapte buna!

Nati si minunea din burtic 26.

Mergi la inceput