Din Republica Moldova cine mai e? (partea 13)

Din Republica Moldova cine mai e? (partea 13) | Autor: Balbina

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41419&whichpage=1" target="_blank">partea 1 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43114&whichpage=1%20br%20/" target="_blank">partea 2 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43561&whichpage=1" target="_blank">partea 3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45033&whichpage=1" target="_blank">partea 4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48116&whichpage=1" target="_blank">partea 5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51423&whichpage=1" target="_blank">partea 6
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56442&whichpage=1" target="_blank">partea 7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58641&whichpage=1" target="_blank">partea 8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60667&whichpage=1" target="_blank">partea 9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61980&whichpage=1" target="_blank">partea 10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63667" target="_blank">partea 11 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64927" target="_blank">partea 12


LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. Alinkav (Alina) – 05.03.1981, Chisinau, Studenta ASE,Contabilitate(Alexandru Andrei – 22.11.2003) - Bucuresti,Drumul Taberei
2. Lucia B (Lucia) – 28.06.1980, Donduseni, UTM,CIM (Laura-04.10.2005) - Bahrain
3. LiliaToma (Lilia) – 06.08.1980, Bardar, r.Ialoveni, ASEM, REI si ASEB, REI (Amelia - 26.09.2004) - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. Ticka (Cristina) – 16.10.1975, Chisinau,UT Iasi,Facultatea de Textile (Alexandra - 5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei (Rodica) - 14.02.1978, Chisinau, UBB Cluj LMA (Paula Amelia - 02.09.2004)- Chisinau
6. Mamanati (Nati)- 29.10.1977, Chisinau; USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ????????? - Germania
8. Davina (Alina)- 25.11.1979, Vulcanesti (Deanna - 9.09.2004) - SUA
9. Balbina (Natalia)- 24.06.1977, Criuleni, UB, Litere (Vlad - 22.06.2004) - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta)- 15.07.1983,CalarasI,studenta UTM,proaspat casatorita - Chisinau
11. Lilienne (Lilia)- 19.11.1976, Moldova, Causeni,Litere(Sibiu) (Roma-9 ani si Giulia Cristiana-6 luni) - Sibiu
12. Oxy (Tatiana) - 1977, Moldova (Chris-11.07.2002) - Bucuresti
13. Crinia (Corina)- 07.04.1980,Chisinau,ASEM, REI (Lucian-23.02.2005)-Canada
14. Trin (Elena)- 22.06.1981, Chisinau, ASEM, Finante- Bucuresti
15. lia_c (Cornelia)- 23.07.1980, Chisinau, USM, Mate si Info, specializare ILM, master Info, (aspiranta)Chisinau
16. alionushca (Aliona) - 23.06.1981, Chisinau, USM, jurist - Chisinau
17. olicica (Olga)- 13.07.1982, Anenii Noi, USPRI,Facultatea de Relatii Internationale si Limbi Straine, specialitate - diplomat, (Adelina-25.05.2005)-Chisinau
18. gazea (Aliona) - Mindresti, Telenesti, Facultatea de Textile-pielarie Iasi (1997), (Amedeo-21.07.2003) - Sighisoara


------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

mi-am luat si eu bagajele repejor cind am citit ca va mutati, intru repede si cind colo inca nu e nimeni
Salutare,
eu o sa mai lipsesc din cind in cind motivat, dar sper macar o data pe zi sa pot face prezenta
Felicitari tuturor care poarta numele Vasile sau se afla in jurul celor Vasile... Noi nu avem nici unul
pe aici e totul bine, oleaka de gheata, oleaka de zapada...
Lucia, referitor la intrebarea de ce nu ne-am intilnit inca cu Rodica, in mare parte din cauza mea... am impresia ca nu se mai termina perioada asta full si acasa(cu sarbatori) si la serviciu cu mult de lucru!
Dar las ca cind vii tu ne intilnim numaidecit toate trei!
Bun venit Gazea, sa te simti bine printre noi!
Dar unde au disparut celelalte nou venite?
Lilia, nasul sus, fiece shut e un pas inainte! Eu prima data cind am dat, am dat doar teoria si bine ca am dat-o din prima. Iar la practica inca nu aveam antrenament destul si mai aveam si sesiune... asa ca am lasat sa dau prin august(la noi se poate de aminat ex. de practica)... cind am fost f linistita si pina atunci am avut destul timp sa ma antrenez am mers si am dat! Nu dispera, ia lucurile asa: din contra e mai bine ca n-am dat din prima ca voi avea ocazie sa ma antrenez mai mult si sa fiu mai buna la examen! Multa bafta si tinem pumnii! Adevarul ca iarna e mai greu sa manevrezi masina, ia si asta in consideratie...
Natalia, tortul arata super delicios, tare as mai vreo o bucatica... Ador Ciocolata! Felicitari inca o data!
Alina/Davina, imi pare rau ca nu ai pe nimeni in zona sa vorbesti romana, dar las ca noi recompensam aici pe DC. Daca vrei putem face si vreo conferinta pe Yahoo
Corina, eu tot timpul cind duc cadouri la copii, caut ceva jucarii care dezvolta logica, inteligenta sau alte aptitudini... Sint sigura ca acolo aveti un spectru f mare de astfel de jucarii. Dar ati putea sa-i mai daruiti un fotoliu-jucarie moale. Am vazut ca fac si moldovenii, la sigur ca trebuie sa gasiti si prin Canada, se va simti si el matur cu aceleasi drepturi, cind se va aseza... Va avea fotoliul lui personal Sau puteti sa-i mai luati si o pernuta-jucarie moale... De ex. finuta noastra de botez, adora pernutele, kiar si la mare cind au plecat parintii au trebuit sa-i ia pernutele ei... Asa ca anul asta i-am daruit o pernuta-soricel roza... f draguta!
Rodica, ai trimis deja sotul al serv? ai miina libera la pc Paula ce nazbitii mai face?
Daca am omis pe cineva din fete, imi cer scuze. n-am facut-o intentionat, ci presata de timp!



lia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare fetelor!

Noi am avut un we full, cu musafiri. Ieri am avut doua randuri de musafiri. De fapt ne pergateam doar pentru unu si cand colo ne anunta un alt cuplu pe care ii tot invitam de ceva timp si nu apucau sa ajunga ca vin si ei. LA inceput la ore diferite, pan ala urma s-au intercalat. Am avut emotii ca nu voi tine piept sa gatesc tot ce am avut in plan, dar a iesit ok pana la urma.

Hehe, LUCIA, acuma te simti prost, da noi ce crezi ca ziceam atunci cand tu pregateai tot felul de bunataturi, aaa? Lasa ca nu-i bai, gatesti tu cand ai timp si chef.
Am fugit poate mai intru pe seara


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



Il consider mai puternic pe cel ce se invinge pe el insusi, decat pe cel ce isi invinge dusmanul. Este mai greu sa te invingi pe tine decit pe vrajmas. Aristotel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Cornelia te prindem la cuvint ca o sa intri de cel putin una data pe zi pe la noi :)

Wow ce trio o sa facem, astept cu nerabdare sa ma intorc in tara. Tare le mai invidiez pe Lilia, Natalia si Alina. Numai ca ar trebui sa faci tu ce se face ca sa fim si noi in rind cu ele, vezi ca, cind se intilnesc are cine le face bazaconii prin casa, ele formeaza un dublu-trio. O iau prin aratura, insa cred ca intelegi la ce ma refer.
La fetele din RO e o fata si doi baieti da la noi ar fi bine sa fie doua fete si un baiat. Daca o sa ai un baiat, muoama ce o sal rasfatam.
Gata plec ca aberez .

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Lilia voi m-ati deochiat cu wow-urile voastre si + ca ati menit - lasa ca o sa nasti si o sa vezi . Iaka, vad, vad ca pe zi ce trece tot mai putin si mai putin timp am de a sta in bucatarie.
Dar dupa cum zici si tu, gasesc io timp daca o sa am chef .

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Buna, dragelor!
Gazea,bune ai venit! Ma bucur ca se mareste cercul nostru, dar ma intreb si eu unde-s celelalte fete nou aparute...
Eu... tot in dispozitie proasta... nu va mai stric si voua ziua...
Lilia, tin pumnii pt data viitoare!
Lucia, te asteptam mai repede in MD!




Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Lucia, las-ca stiu cind ai sa te reapuci de gatit: cind o sa inceapa sa manince Laura de toate. Sa vezi atunci ce va trebui sa-ti pui mintea la lucru, sa faci mincaruri diverse si gustoase.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Rodica, ia sa iei tu dispozita asta proasta de o aripa si s-o scoti dupa usa. Nu, mai bine arunc-o in WC si trage apa.


------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

io imi fac norma si p/u miine
Rodica, capul sus! Ce s-a intimplat? Tot ce se intimpla se intimpla spre bine! E testat de mine de nenumarate ori
Si eu sper sa iesim cit mai curind la o cafeluta sau un suc... cu voi! Si sa am tot we la dispozitie... sa fac ce vreau, nu ce trebuie
Simt eu ca vom fi mai motivate sa ne intilnim mai des, daca vine si Luciain MD

o seara cit mai reusita!




lia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Ei, e vorba de probleme de familie. SI din pacate nu se poate arunca la WC...




Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Buna la toti!!!

Lucia da ce planuri marete de intilnire faceti, dar pe noi ce nu ne primiti? Si noi vom veni la vara la Mo si poate ne vom vedea, mai ales ca spuneati ca aveti nevoie de un baiat. Dar poate ca si 2 baietei, aceasta ramine la preferinta Corneliei.
Ma gindeam si eu sa-i iau o galetusa, dar inca nu intelege ca tb sa puna ceva la loc, stie numai cum sa scoata si sa imprastie prin casa
Cornelia multumesc de idei, dar cred ca o fetita mai mult ar prefera pernute (ceva moale). Dar nici o data nu se stie...
Rodica iti doresc sa se rezolve cit de curind posibil si in pozitiv problemele tale.
Lilia asa se intimpla uneori , ii chemi pe unii de mai mult timp dar ei vin atunci cind tu mai ca nu esti pregatita. Dar noi fiind creative si mai ales cu asa un ajutor cum ai tu reusesti.
Ce mai face Amelia?
Natalia te-ai culcat tirziu? Ca eu cam pe la orele 2 si tare eram suparata ca nu mi-a iesit tortul. Ceva se intimpla, totul ce e legat de oua nu imi iese. Ieri faceam Diplomatul si ce crezi ca compozitia cu oua, lapte si zahar nu s-a ingrosat la baia de aburi. Dar asta e una din probleme. Cealalta e faptul ca am batut prea tare frisca si ea s-a facut unt (adica parca era brinza, dar la gust ca untul) . Le-am incorporat pe toate si cu gelatina si cu budinga, dar nu s-a prins. Am stricat eu toate produsele dar cel mai tare de ce imi e scirba ca am stat pina tirziu si dupa aia nu am mai putut dormi.

Noi azi vrem sa ne ducem la medic, dar afara e foarte frig si imi e frica sa nu-l racesc pe Lucian. La noi e - 30 si un vint puternic. Cind inspiri aer il simti rece in plamini.
Apropo zilele trecute ne-am pus vaccinul contra gripei toti trei. La voi nu se pune? Nu s-a introdus a fi obligatoriu? Aici e gratuit pentru toti si e obligatoriu.

V-am pupat si va doresc o zi buna fara peripetii.

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput