Clubul moldovencelor de peste Prut (28)

Clubul moldovencelor de peste Prut (28) | Autor: Balbina

Link direct la acest mesaj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71513" target="_blank">21 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72291" target="_blank">22 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73347" target="_blank">23 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73782" target="_blank">24 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74252" target="_blank">25 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74647" target="_blank">26 27



LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. Alinkav (Alina) – (Chisinau) - Alexandru Andrei - Bucuresti, Drumul Taberei
2. Lucia B (Lucia) – (Donduseni) - Laura - Bahrain
3. LiliaToma (Lilia) – (Bardar, r.Ialoveni), ASEM, REI si ASEB, REI - Amelia - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. Ticka (Cristina) – (Chisinau), UT Iasi,Facultatea de Textile - Alexandra (5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei (Rodica) - (Chisinau), UBB Cluj LMA - Paula Amelia - Chisinau
6. Mamanati (Nati) - (Chisinau), USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ???????? - Germania
8. Davina (Alina) - (Vulcanesti) - Deanna - SUA
9. Balbina (Natalia) - (Criuleni) - Vlad - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta) - (Calarasi) - Chisinau
11. Lilienne (Lilia) - (Causeni), Litere (Sibiu) - Roma - 9 ani, Giulia Cristiana - 6 luni - Sibiu
12. Oxy (Tatiana) - (Moldova) - Chris - Bucuresti
13. Crinia (Corina) - (Chisinau), ASEM, REI - Lucian - Canada
14. Trin (Elena) - (Chisinau), ASEM, Finante- Bucuresti
15. lia_c (Cornelia) - (Chisinau), USM, Info si L.Moderne - Chisinau
16. alionushca (Aliona) - (Chisinau), USM, jurist - Chisinau
17. olicica (Olga) - (Anenii Noi), USPRI, Facultatea de Relatii Internationale si Limbi Straine, specialitate - diplomat - Adelina - Chisinau
18. gazea (Aliona) - (Mindresti, Telenesti), Facultatea de Textile-pielarie Iasi (1997) - Amedeo - Sighisoara
19. doroti_5 (Diana) - (Tipala, Ialoveni), ASEM, Facultatea CSIE, masterat TI - Natalita-Elena - Chisinau
20. Tania21 (Tania) - (Chisinau), USM, Facultatea Limbi Straine, specialitatea engleza-translator - Chisinau
21. helga (Olga) - Chisinau
22. CristinaGoji (Cristina) - (Riscani), absolventa UBB LMA 2002 - Cluj-Napoca
23. alincic (Alina) - (Chisinau) - Samuel, Evelina-Doris, Loredana- Chisinau

Zilele noastre de nastere

Ianuarie
Diana (doroti_5) – 05.01.1983
Alina (alincic) - 06.01.1980
Cristina (CristinaGoji) - 18.01.1980

Februarie
Rodica (MamaElei) – 14.02.1978
Lucian (Crinia) - 23.02.2005

Martie
Alina (alinkav) – 05.03.1981
Tania (oxy) - 07.03.1977
Aliona (gazea) - 09.03

Aprilie
Karina (Crinia) – 07.04.1980
Olga (helga) – 12.04.1982

Mai
Natalita-Elena (doroti_5) - 12.05.2006 - Bine ai venit pe lume, Natalita!
Adelina (olicica) - 25.05.2005

Iunie
Vlad Alexandru (Balbina) - 22.06.2004
Elena (Trin) – 22.06.1981
Aliona (alionushca) - 23.06.1981
Natalia (Balbina) – 24.06.1977
Lucia (Lucia_B) – 28.06.1980

Iulie
Chris (oxy) - 11.07.2002
Olga (olicica) – 13.07.1982
Violeta (Violetik) – 15.07.1983
Amedeo (gazea) - 21.07.2003
Cornelia (lia_c) – 23.07.1980

August
Lilia (LiliaToma) – 06.08.1980
Tania (Tania21) - 19.08.1983

Septembrie
Paula Amelia (MamaElei) - 02.09.2004
Deanna (Davina) - 09.09.2004
Amelia (LiliaToma) - 26.09.2004

Octombrie
Laura (Lucia_B) - 04.10.2005
Cristina (ticka) – 16.10.1975
Natalia (mamanati) – 29.10.1977

Noiembrie
Lilia (Lilienne) – 19.11.1976
Alexandru Andrei (alinkav) - 22.11.2003
Alina (Davina) – 25.11.1979

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Rodica, Cornelia, Diana, merci mult de urari pentru Dima!
Felicit si eu la rindul meu pe toti sarbatoritii zilei de azi, cu cele mai frumoase urari de bine si sanatate!

Diana, Vlad al meu s-a nascut la 38 de saptamini, si e baiat!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Iaca si tortul pentru barbatelul meu, tocmai a plecat la serviciu, sa-si serveasca colegii.
Despre inscriptie nu ma intrebati prea multe, ca mi-a fost sugerata de un prieten. Cica e denumirea unui program in care Dima e un fel de guru. Fetele cu studii in domeniu s-ar putea sa stie despre ce e vorba.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

ce simplu si cu efect e tortul! Felicitari Nati inca o data!
Diana, daca medicul ti-a zis sigur ca e fetita, cum putea sa se transforme in baietel? Las, nu mai lua tu toate aproape, totul va fi bine. Si nici in inet nu scotoci, ca adesea iti umpli capul doar de griji in zadar!
Cristina, imi pare rau p/u asa deceptie... Singurul lucru care il stiu despre maternitatile private e ca intr-adevar ele isi iau cazuri usoare, daca ai ceva complicatii - te expediaza la de stat! Cel mai important e igiena din spital si medicul in care sa ai deplina incredere. Daca ai medic de incredere fii sigura ca va struni asistentele sa se poarte bine si sa faca totul in conditii cint mai sterile! Aici intr-adevar depinde de pozitia sau cum s-a impus in acest spital medicul (vorbele Nataliei). De ex. medicul meu face "farfal" in asistente/moase si restul persoanelor daca vede ceva in neregula cu curatenia sau igiena! Poti vorbi si cu medicul pe tema care te deranjeaza...

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

La multi ani mama Rodicai,Valeriu si Dima -sanatate si fericire va doresc.

hihi Nati eu credeam ca asa il alinti tu pe sotul tau ,deh eu nu-s cu cunostinte in domeniu
Lucia am uitat sa-ti zic ca desertul din chiveta e tare dulce ,mai ales cind zimbeste .


Alina si printesa Deanna 09.09.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Nati asta e torul cu miere si caramel ?foarte frumos ,e asa de neted parca-i oglinda.

Alina si printesa Deanna 09.09.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Auzi Doroti, zi-le cu asta s-a invechit! Acum sint tare multe fetite la care le place sa stea mai mult in burtica! Si baietei care se nasc mai devreme, asa ca important sa fie sanatos copilul si tu!!!
Nati, tare frumos tortul tau la cita batatie de cap ti-a dat! Chiar vroiam sa te intreb de inscriptie, ca citeam si asa, si asa si nu intelegeam!
Cornelia, buna dimineata! Cum te simti?



Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:


SALUTARE fetelor ce mai faceti,eu la servici,e tare urat afara si ploua,nici umbrela nu am la mine azi,dar sper sa treaca ploaia pana plec eu,ca nu vreau sa ajung murata acasa.
,ma uimesti ca de fiecare data,arata superb torticul,si tre sa fie si bun mmmmm.Si iepurasul cel cu dintisori in fata este tare frumushel,sa-ti traisca Lucia.
Eu zic inca sa nu iti faci probleme ,copilasul inca nu este pregatit sa vina pe lume acum,mai rabda nitel,ca mai ai foarte putin..Eu am nascut la 41 de saptamani si tot nu era gata sa iasa atunci,stiu ca am primit ceva pentru declansarea nasterii,si oricum Chris era destul de maricel si tot nu voia sa se nasca.Dar la mine a durat si totul foarte repede,adica la 5 mi s-au inceput contractiile si la 7.30 s-a nascut,adica in doua ore jumate ,mi-am tinut copilul in brate,eu zic ca a durat destul de putin,a fost o nastere normala nici nu ma asteptam sa fie asa de bine,dar am si avut o doctorita care a avut grija de mine din prima si pana in ultima zi de sarcina.
Cristina,eu zic sa mai investighezi putin,stiu ca te-ai intristat ,mai ales ca deja va facusera-ti planuri cu aceasta clinica,dar sa stii ca daca e clinica privata nu inseamna neaparat sa fie si cea mai buna ,oricum mai aveti ceva timp sa vedeti ce e mai bine pt.copil si tine,iti urez succes.
FEtelor eu in seara asta plec la Chisinau cu tren,numai eu cu chris ca vine mama in tara nu am mai vazut-o de doi ani ,dar oricum nu stau mult,adica pana luni,ca oricum in doua saptamani mergem iar,dar atunci la nunta,cu tot alaiul
Va pup,si aveti grija de voi
Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Alina, imi pare rau ca si voi ati patit asa ceva. La noi Paula asa plingea ca nu stiam cum sa ies mai repede de acolo, asa ca nici nu m-am uitat. Am descoperit mai tirziu.
Tania, drum bun acasa! Imi pot imigina ce emotii ai! Cum stati cu pregatirile pt nunta? Ti-ai gasit haine?




Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Rodicainca nu am ceva sigur in minte cu ce sa ma imbrac,am doua optiuni la cre sa ma hotarasc;sau o rochita neagra,care vine asa mai cambrata pe talie,subtire pana la genunchi sau un costumas,adica fustita cu sacou foarte frumos si el,si de efect,negru cu alb,un material asa mai batos,am sa vad si ce zice sotul,cu ce imi vine mai bine.
Da,emotiile sunt mari,abia astept sa o vad pe mamicutul meu,a venit special sa ne vada pe noi si ii este un dor mare de chris,si noua de ea.
vA PUP,Paaa
TANYA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

Salut!
Azi nu prea am chef de scris prea multe,insa aerobica sper sa fac!
Doroti, fata o sa ai! Nasa mea tot mai tirziu a nascut si a fost fata.
La Multi Ani sarbatoritilor!!!
Miine n-o sa va scriu tre' sa plec la expozitie la Alma Mater sa stau la stend.
Lucia, la Neomaestro am facut visaj.
O zi cit mai buna!

Mergi la inceput