Clubul moldovencelor de peste Prut (32)

Clubul moldovencelor de peste Prut (32) | Autor: Balbina

Link direct la acest mesaj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71513" target="_blank">21 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72291" target="_blank">22 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73347" target="_blank">23 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73782" target="_blank">24 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74252" target="_blank">25 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74647" target="_blank">26 27 28 29 30 31



LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. Alinkav (Alina) – (Chisinau) - Alexandru Andrei - Bucuresti, Drumul Taberei
2. Lucia B (Lucia) – (Donduseni) - Laura - Bahrain
3. LiliaToma (Lilia) – (Bardar, r.Ialoveni), ASEM, REI si ASEB, REI - Amelia - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. Ticka (Cristina) – (Chisinau), UT Iasi,Facultatea de Textile - Alexandra (5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei (Rodica) - (Chisinau), UBB Cluj LMA - Paula Amelia - Chisinau
6. Mamanati (Nati) - (Chisinau), USM, ULIM Camelia- Chisinau
7. Ana_s - ???????? - Germania
8. Davina (Alina) - (Vulcanesti) - Deanna - SUA
9. Balbina (Natalia) - (Criuleni) - Vlad - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta) - (Calarasi) - Chisinau
11. Lilienne (Lilia) - (Causeni), Litere (Sibiu) - Roma - 9 ani, Giulia Cristiana - 6 luni - Sibiu
12. Oxy (Tatiana) - (Moldova) - Chris - Bucuresti
13. Crinia (Corina) - (Chisinau), ASEM, REI - Lucian - Canada
14. Trin (Elena) - (Chisinau), ASEM, Finante- Bucuresti
15. lia_c (Cornelia) - (Chisinau), USM, Info si L.Moderne - Chisinau
16. alionushca (Aliona) - (Chisinau), USM, jurist - Chisinau
17. olicica (Olga) - (Anenii Noi), USPRI, Facultatea de Relatii Internationale si Limbi Straine, specialitate - diplomat - Adelina - Chisinau
18. gazea (Aliona) - (Mindresti, Telenesti), Facultatea de Textile-pielarie Iasi (1997) - Amedeo - Sighisoara
19. doroti_5 (Diana) - (Tipala, Ialoveni), ASEM, Facultatea CSIE, masterat TI - Natalita-Elena - Chisinau
20. Tania21 (Tania) - (Chisinau), USM, Facultatea Limbi Straine, specialitatea engleza-translator - Chisinau
21. helga (Olga) - Chisinau
22. CristinaGoji (Cristina) - (Riscani), absolventa UBB LMA 2002 - Cluj-Napoca
23. alincic (Alina) - (Chisinau) - Samuel, Evelina-Doris, Loredana- Chisinau
24. katia (Silvia)- studenta ASE Bucuresti, anul 4 - Bucuresti
25. nagliusha
26. Natta (Nastea)
27. mushulica_p (Ludmila)- ASEM, CSIE - Chisinau

Zilele noastre de nastere

Ianuarie
Diana (doroti_5) – 05.01.1983
Alina (alincic) - 06.01.1980
Cristina (CristinaGoji) - 18.01.1980

Februarie
Rodica (MamaElei) – 14.02.1978
Lucian (Crinia) - 23.02.2005

Martie
Alina (alinkav) – 05.03.1981
Tania (oxy) - 07.03.1977
Aliona (gazea) - 09.03
Ludmila (mushulica_p) - 20.03.1982

Aprilie
Karina (Crinia) – 07.04.1980
Olga (helga) – 12.04.1982

Mai
Natalita-Elena (doroti_5) - 12.05.2006
Adelina (olicica) - 25.05.2005

Iunie
Samuel (alincic) - 10.06.2002
Vlad Alexandru (Balbina) - 22.06.2004
Elena (Trin) – 22.06.1981
Aliona (alionushca) - 23.06.1981
Natalia (Balbina) – 24.06.1977
Lucia (Lucia_B) – 28.06.1980

Iulie
Chris (oxy) - 11.07.2002
Olga (olicica) – 13.07.1982
Violeta (Violetik) – 15.07.1983
Amedeo (gazea) - 21.07.2003
Cornelia (lia_c) – 23.07.1980

August
Lilia (LiliaToma) – 06.08.1980
Evelina-Doris (alincic) - 14 august
Tania (Tania21) - 19.08.1983
Camelia (mamanati) - 20.08.2006

Septembrie
Paula Amelia (MamaElei) - 02.09.2004
Deanna (Davina) - 09.09.2004
Loredana (alincic) - 25 septembrie
Amelia (LiliaToma) - 26.09.2004

Octombrie
Laura (Lucia_B) - 04.10.2005
Cristina (ticka) – 16.10.1975
Natalia (mamanati) – 29.10.1977

Noiembrie
Lilia (Lilienne) – 19.11.1976
Alexandru Andrei (alinkav) - 22.11.2003
Alina (Davina) – 25.11.1979

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinash spune:

Salutare Moldovencilor :) . Sunt noua pe aici "cu scrisul", caci cu cititul mai demultisor, dar nu prea aveam curajul sa intervin si eu in discutiile voastre. Vreau si eu sa ma alatur acestui forum destul de minunat.Sunt si eu o tinara gospodina, proaspata casatorita(2 luni deja), frara bebe ...inca ;). Pe curind :) si numai bine.
P.S. si mult soare, caci ne-am cam saturat de atita ploaie, doar e sezonul concediilor si plecarilor la mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

bine ai venit printre noi, Doina!
mai scrie despre tine daca vrei...
Casa de piatra!

lia_c
de-ale mele

Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Doina, bine ai venit in club! Cum a zis si Cornelia, mai zi-ne ceva despre tine, ca despre noi ai aflat multe deja

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

Bine Ai Venit, Doina!!! Asteptam sa ne scrii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frunzaverde2 spune:

Acum ca s-a schimbat capitolul revin cu cererea mea. Multumesc celor care s-au oferit sa imi traduca rugaciunea, imi poate da cineva pe pm o adresa email ca sa va trimit fisierul (e in .pdf ca e text scanat)

Stiu ca limbajul bisericesc e mai dificil dar va asigur ca textul e scurt si cu ajutorul lui Dumnezeu veti reusi sa imi faceti o traducere limpede.

astept pm si multumesc anticipat
cu drag,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Buna fetele mele
Doina bine ai venit printre noi. Spune-ne mai multe despre tine. Casa de piatra si bb frumosi si sanatosi.

Ce ploaie afara e si s-a racit foarte tare. Noi vroiam sa plecam la mare, dar am aminat pe saptamina viitoare ca ziceau ca acuma e un ciclon de ploi.
Am fost azi la medic cu Lucian si mi s-a confirmat faptul ca tusea lui e din cauza maselelor. 2 masele (acelea de jos au iesit bine), dar celelalte 2 de sus abia se vad. De aceea a si fost si nervos.
Procesul intarcatului parca merge bine, Lucian nu isi mai aduce aminte de sin dar eu parca ma simt bine, clar ca mai este lapte insa pina ce nu se fac intarituri, probabil se va reabsorbi cu timpul.
Lucian a trecut la pirjoale si la cirnat, nici lapte nici terciuri nu vrea sa le vada in ochi...

Alincic vroiam sa-ti spun sa te duci si sa-ti faci arderea eroziei, caci probabil ca va dura pina ce veti face medicina si poate sa coste mai mult in SUA. Plus ca depinde si de organism, insa la unele femei dupa aceasta procedura se da si tratament ca sa nu sa se faca complicatii. Si mai bine sa il faci aicea. Mai ales ca mai ai o luna.
Natalia pe cind vreti sa veniti in MD ca sa reusesc si eu sa va vad.
Cornelia ce caz trist...am ramas socata. Cum te mai simti? Ti-a trecut toxicoza?
Mamanati inca putina rabdare si veti fi impreuna toti. Putere si sanatate.

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Salutare,

Karina, imi pare bine ca mergeti bine cu intarcarea, ai sa vezi ca laptele o sa se retraga treptat.

Alina (Davina), de citeva zile tot uit sa-ti zic ca m-am uitat la preturi la placi ceramice. Am fost intr-un hipermarket nu departe de noi unde am vazut mai multe tipuri de placi, iar pretul varia (cel putin in magazinul acela) intre 45 si 90 de dolari.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinash spune:

Buna dimineata fetelor, si o zi plina de soare! Despre mine.. :) Ma numesc Elena (numele real) originile imi sunt din Cahul acum locuiesc si lucreaz in Chisinau. Referitor la lucru... sunt colega de servici cu lia_c (probabil ma cunoaste). Sper ca la viitoarele intilniri o sa vin si eu neaprat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Buna fetelor!
Dati navala la fotografii de la botez.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinash spune:

Fetelor cer sfatul vostru referitor la alegerea unei creme de soare. Ce ati folosit si ati fost multumite. Anul trecut m-am prajit la soare ca un cirnacior, nu as vrea sa risk si anul acesta. Sa ma laud -- miine merg la mare! :). Daca reusiti sa imi dati un sfat pina la ameaza caci merg la vinatul dupa lotiune protectoare in timpul mesei. Mersi mult!

Mergi la inceput