Clubul moldovencelor de peste Prut (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Diana, am vazut pozicile, Natalita e o scumpa, se face tot mai frumusica pe zi ce trece! Si iti seamana perfect! multa sanatate si pupici!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

'neata
Mesajele Doinei, inca sint moderate , va trebui sa ne mai uitam si prin mesajele vechi ca sa nu pierdem vreun mesaj...
Diana, puiul tau asa linistit e in poze, nici n-ai zice ca stie sa plinga, vad ca a fost tare cumintica pe parcursul botezului. p/u scumpa cea mica! Da, ati facut de-a poze....
Corina, Lucian deja e un barbat adevarat, ce sa se joace el cu lapte si casha - direct la salamuri ! Va doresc timp frumos p/u odihna! Da unde vreti sa mergeti la mare?
, mai revin

lia_c
de-ale mele

Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

fetelor, ziceti un leac impotriva somnolentei, ca risc sa ma prabusesc cu fata pe tastatura
Elena, unde mergeti la mare? Odihna placuta, timp frumos, cazare ieftina si soare blind

lia_c
de-ale mele

Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Elena, cred ca apar prea tirziu cu sfaturi. Cred ca cu o crema de la L'Oreal, Garnier sau Nivea nu dai gres, numai sa nimeresti FPS potrivit. Odihna placuta la mare! Te asteptam cu impresii

Cornelia, fa citeva exercitii usoare, misca miinile, picioarele, sa pui singele in miscare, ca sa oxigenezi tesuturile, iti trece somnul, ai sa vezi.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

Natali, ne-a zis contabila o veste buna si m-am trezit imediat . Merci de sfat , de obicei asa si fac, merg la baie si fac exercitii usoare si ma spal cu apa rece ... Inainte o solutie temporara era ... Starile de rau mi-au trecut si tot astept sa-mi treaca si perioada de somnolenta si nika... Parca ai zice ca sint stoarsa de puteri si energie dupa masa...

lia_c
de-ale mele

Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinash spune:

Multumesc pentru urarile de bine, si pentru sfaturi, merg la Golden Sands, Bulgaria, de dimineata eram intro dispozitie de zile mari cu gindul la vacanta, dar astazi dupa masa cind am luat de la agentie pasapoartele cu viza, ne-au anuntat ca ne-au schimbat hotelul :(... cica asa au decis partea bulgareasca a agentiei...sa ne impotrivim a fost inutil , caci miine avem biletele deja la avion care zboara doar odata pe saptamina. Sper totusi sa fie ok.. dar totusi o dezamagire in suflet mai persista...
Voua va urez o saptamina cit mai frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Buna fetelor!
In primul rind La Multi Ani Vio !Sa fii fericita alaturi de cei dragi su implinita pe toate planurile .Sorry de intirzieri.
Multumesc fetelor de felicitari .Pentru ca nimeni n-a vrut sa stea cu Deanna am hotarit sa petrecem aniversarea impreuna si am mers la Desneyland.Ne-am simtit foarte bine,necatind la faptul ca era o caldura ..A rezistat copilu' aproape 12 ore fara sa plinga sau sa faca mofturi .
Nati mersi de raspuns,cred ca o sa cumpar de aici unul ,ca mi se par mai ieftine.
Karina ai un barbatel in toata firea ,ce sa se joace el cu lapte ca bebeii .Felicitari pentru maselute.
Cornelia la mine merege numai daca ma spal cu apa rece pe fata .
Elena bine ai venit .Vreme frumoasa la mare .
alincic daca ai timp lecuieste-te pina vii aici ,sau intreab-o pe cumnata daca vei avea asigurare cind ajungi ?
oxy arati foarte bine .am si eu o intrebare ,daca se poate ,cit de des trebuie sa-ti vopsesti parul ?ma bate un gind sa ma fac parul mai deschis si vreau sa stiu ce ma asteapta .
doroty -Natalita e un ingeras cuminte .A mostenit ochii bunicii sau mie mi se pare ?Felicitari micutei crestine.Ce obicei interesant cu multe nane ,la noi e altfel .
mamaNati multa putere si rabdare ca mai ai citeva saptamini si-ti vei tine bebita in brate .
Lilia ce perle mai scoate Ameluta >?
Lucia,Rodica,Tania,Katia,Aliona vi se simte lipsa ...

pupici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Buna fetelor,eu de citit va citesc,dar cind dau la scris--ba se trzeste Lori,ba tre sa plec undeva.Dar astazi la ameaza,am adormit linga puiutz(Lori).Eram asa de obsita
Mersi la fete de raspunsuri si lincuri,m-am informat un pic,caci daca nu imi spunea cumnata si nu citeam pe forum,nici nu stiam ca in urma tratam,ai si eliminari dar in unele cazuri hemoragii.
Dar interventia va fi cu 1-2 saptamini inainte de zbor.
Ma gindesc la o posibilaitate de tratament natural(tampoane sau lumin),dar mai consult eu doctorita.Sa nu va incarc pe voi cu problemele mele.
Davina,noi acolo primul timp vom avea asgurare medicala.
Va pup pe toate,si sanatate multa la toti copilasii si mamici si tatici.

PA<PA>

Alina Chisinau
Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Buna dimineata la toata lumea!!!
Dorothy,foarte reusite poze si amintiri placute de la un asemenea eveniment,sa-ti triasca ingerasul!
Elena bine te-ai alaturat noua pe acest forum,iti doresc si eu sedere cat mai placuta la mare,cazare buna si un bronz superb..
Lia,eu tot voiam sa-ti spun de poze,le-am vazut si sunt minunate,bluza e f."stylish",chiar daca e pt.gravide,mi-asi lua si eu una din astea cu mare placere.
Alincic si eu iti doresc sa ti se rezolve problema cat mai rapid si bine,fie pe cale chirurgicala fie pe cea naturala,cum ziceai si tu..
Davina mersi de compliment,eu ma fac blonda de cativa ani deja..si ma vopsesc o data la doua luni,in nici un caz mai devreme,bine ca atunci cand imi cresc radacinile se vede f.putin diferenta,parul meu si el fiind mai saten deschis si are firul f.subtire. Tu ce culoare ai la par acum?
Astazi s-au anuntat caldura si vreme frumoasa in Bucuresti,numai bun de dus la plaja..Si eu azi dupa ce termin serviciul vreau sa trec prin magazine ,ca vreau sa-mi iau un costum de baie ceva ,ca saptamana viitoare mergem in Grecia,toti trei,adica mami,tati si Chris,asa ca sambata mergem acasa sa il luam de la bunici,abia astept...
v-am lasat si sa aveti o zi cat mai buna..

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trin spune:

Salutare natiune!

Vio - LA MULTI ANI !!! Sa fii fericita, iubita si sa ai puterea si vointa in continuare sa-ti realizezi tot ce-ti propui!

Dorothy - vai da ce veselie si distractie ati avut voi!!! Bravo! Felicitari pentru increstinarea micutei! Sa va fie sanatoasa si sa va bucure cu tot ce face! Ma bucur ca sotul ti-a luat apararea, a fost o decizie matura si inteleapta. Aveti de trait o viata impreuna, de crescut copii. Si asa nu e usor sa le reusesti pe toate, sa le pui cap la cap, daramite sa te mai si incurce careva. Va doresc sa va asezati la cuibul vostru cat mai curand si cat mai temeinic!

Alincic - tu daca reusesti sa citesti, da nu reusesti sa scrii - iti propun mai intai sa scrii si daca iti ramane timp sa citesti! In ceea ce priveste problema ta, din cate stiu nu este chiar o interventie chirurgicala, no way! Si nu neaparat trebuie sa ai toate consecintele si efectele negative. Si eu ma alatur opiniei fetelor si te sfatuiesc sa-ti faci toate procedurile in MD. Chiar daca aveti asigurare te complici cu cautatul unui medic bun, dupa aia cu o programare (care la medicii solicitati poate fi si peste 1 luna)...iti vorbesc din experienta proprie. Bineinteles, faci cum crezi tu ca e bine.

Doinash - probabil e pe litoral acum. Pentru mine mai important decat hotelul este apa + soarele + nisipul...in rest sa fie hotelul decent! Bronz uniform!

Davina - cand vii la Bucuresti (asta daca treci)?

Lia_c - sculareaaaaa! precis ca iti era somn

Natalia - ce face Anfisa? Cu cine ramane?



Mergi la inceput