Clubul moldovencelor de peste Prut (30)

Clubul moldovencelor de peste Prut (30) | Autor: Balbina

Link direct la acest mesaj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71513" target="_blank">21 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72291" target="_blank">22 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73347" target="_blank">23 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73782" target="_blank">24 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74252" target="_blank">25 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74647" target="_blank">26 27 28 29



LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. Alinkav (Alina) – (Chisinau) - Alexandru Andrei - Bucuresti, Drumul Taberei
2. Lucia B (Lucia) – (Donduseni) - Laura - Bahrain
3. LiliaToma (Lilia) – (Bardar, r.Ialoveni), ASEM, REI si ASEB, REI - Amelia - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. Ticka (Cristina) – (Chisinau), UT Iasi,Facultatea de Textile - Alexandra (5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei (Rodica) - (Chisinau), UBB Cluj LMA - Paula Amelia - Chisinau
6. Mamanati (Nati) - (Chisinau), USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ???????? - Germania
8. Davina (Alina) - (Vulcanesti) - Deanna - SUA
9. Balbina (Natalia) - (Criuleni) - Vlad - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta) - (Calarasi) - Chisinau
11. Lilienne (Lilia) - (Causeni), Litere (Sibiu) - Roma - 9 ani, Giulia Cristiana - 6 luni - Sibiu
12. Oxy (Tatiana) - (Moldova) - Chris - Bucuresti
13. Crinia (Corina) - (Chisinau), ASEM, REI - Lucian - Canada
14. Trin (Elena) - (Chisinau), ASEM, Finante- Bucuresti
15. lia_c (Cornelia) - (Chisinau), USM, Info si L.Moderne - Chisinau
16. alionushca (Aliona) - (Chisinau), USM, jurist - Chisinau
17. olicica (Olga) - (Anenii Noi), USPRI, Facultatea de Relatii Internationale si Limbi Straine, specialitate - diplomat - Adelina - Chisinau
18. gazea (Aliona) - (Mindresti, Telenesti), Facultatea de Textile-pielarie Iasi (1997) - Amedeo - Sighisoara
19. doroti_5 (Diana) - (Tipala, Ialoveni), ASEM, Facultatea CSIE, masterat TI - Natalita-Elena - Chisinau
20. Tania21 (Tania) - (Chisinau), USM, Facultatea Limbi Straine, specialitatea engleza-translator - Chisinau
21. helga (Olga) - Chisinau
22. CristinaGoji (Cristina) - (Riscani), absolventa UBB LMA 2002 - Cluj-Napoca
23. alincic (Alina) - (Chisinau) - Samuel, Evelina-Doris, Loredana- Chisinau
24. katia (Silvia)- studenta ASE Bucuresti, anul 4 - Bucuresti

Zilele noastre de nastere

Ianuarie
Diana (doroti_5) – 05.01.1983
Alina (alincic) - 06.01.1980
Cristina (CristinaGoji) - 18.01.1980

Februarie
Rodica (MamaElei) – 14.02.1978
Lucian (Crinia) - 23.02.2005

Martie
Alina (alinkav) – 05.03.1981
Tania (oxy) - 07.03.1977
Aliona (gazea) - 09.03

Aprilie
Karina (Crinia) – 07.04.1980
Olga (helga) – 12.04.1982

Mai
Natalita-Elena (doroti_5) - 12.05.2006 - Bine ai venit pe lume, Natalita!
Adelina (olicica) - 25.05.2005

Iunie
Samuel (alincic) - 10.06.2002
Vlad Alexandru (Balbina) - 22.06.2004
Elena (Trin) – 22.06.1981
Aliona (alionushca) - 23.06.1981
Natalia (Balbina) – 24.06.1977
Lucia (Lucia_B) – 28.06.1980

Iulie
Chris (oxy) - 11.07.2002
Olga (olicica) – 13.07.1982
Violeta (Violetik) – 15.07.1983
Amedeo (gazea) - 21.07.2003
Cornelia (lia_c) – 23.07.1980

August
Lilia (LiliaToma) – 06.08.1980
Evelina-Doris (alincic) - 14 august
Tania (Tania21) - 19.08.1983

Septembrie
Paula Amelia (MamaElei) - 02.09.2004
Deanna (Davina) - 09.09.2004
Loredana (alincic) - 25 septembrie
Amelia (LiliaToma) - 26.09.2004

Octombrie
Laura (Lucia_B) - 04.10.2005
Cristina (ticka) – 16.10.1975
Natalia (mamanati) – 29.10.1977

Noiembrie
Lilia (Lilienne) – 19.11.1976
Alexandru Andrei (alinkav) - 22.11.2003
Alina (Davina) – 25.11.1979

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Hai, descarcati-va boccelutele si treceti la taclale

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tania21 spune:

Salutare, ma otmecesc si io in noul capitol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trin spune:

Buna!

Doroti_5 - felicitari pentru o gagalice sanatoasa, rumeoara si frumoasa! Sa va fie sanatoasa si sa va aduca bucurii!!!

Subscriu si eu ca la moment seamana cu mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

Mai scriu inca o data si in capitolul asta, poate s-o trezi lumea!
Cine vine vineri la intilneala? Vom sarbatori Ziua copilului
Prezenta confirmata: Natalia, Corina, subsemnata.

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Salut

Diana felicitari pentru o dulceata de fetita care seamana mult cu tine. Ce mamica norocoasa ca seamana fata cu tine.
Cornelia confirm inca odata ca vin. Cine altcineva mai vine?
Noi sintem binesor, ne plimbam pe afara si obraznicim prin casa.

Pupici si o zi buna tuturor

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Noi suntem bine.Dar fffff ocupati.
Pupici la toata lumea,si felicitari cu Ziua Copilului!!!!!


Alina Chisinau
Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Buna la toata lumea !
Noi am fost ocupati tot we si n-am avut timp sa scriu .Azi am fost iarasi la zoo cu o cunoscuta si fetita ei .Am stat vreo 4 ore dupa care au adormit pustoaicele si a trebuit sa venim acasa .

Doroti ti-am admirat si eu puiul.Natalitza e foarte dulce ,sa-ti traiasca .Recuperare rapida si cind ai timp poate treci si ne mai scrii cite ceva despre voi .
Lilia ce bine ca la masaj Amelia nu plinge .Multa sanatate .
Vio poate la kg nu se vede ca ai slabit ca ai facut muschi de la aerobica .nu te-ai masurat in cm sa vezi rezultatele ?
Nati cresa si gradinita nu e una si aceeasi ?care-i diferenta lamuriti-ma si pe mine ?
Lucia cred ca numeri zilele pina pleci la MD .Bunicii cred ca vor fi in al 9-lea cer .
mamaNati cind ai dpn ?enjoy ultimele saptamani de liniste :-)
alincic ce-ti mai fac puii? cum ii tii ocupati ?
Rodica ce mai face Paula?
Cornelia tu cred ca n-ai adaugat multe kg daca inacapi in hainele tale normale .Eu zic ca vei avea fetita hehe voi ce zice-ti ?
Alinka ce-ti mai face flacaul ?
Crinia n-ai poze cu patanu ?
Tania cum merge lucrul ?ramai definitiv acolo ?
Cristina unde te-ai perdut ?
oxi cum a fost la nunta ? si noi am fost invitati la o nunta in we,dar n-am cu cine lasa puiul .

Eu is trista ca trebuie sa luam biletele si nasha Deannei pleaca in Grecia tocmai cind trebuie sa venim (de la servici i-au dat 2 foi turistice ),asa ca trebuie sa schimbam planurile noastre .Nici nu mai stiu daca v-om ajunge la Ro sau zburam direct in Chisinau cu alta agentie .Sper pina la sfirsitul saptamanii sa hotarim ceva ca timpul trece repede ....
v-am pupat si ne mai auzim .
sorry daca am facut greseli dar mii lene sa controlez ...caldura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Felicit si eu toti copilasii cu ocazia zilei lor!

Alina, la cresa sint de obicei copii sub 3 ani, iar la gradinita - mai mari. La cresa se accepta cu pampers, suzeta, copiii sint ajutati sa manince, sa fie imbracati/dezbracati (daca e cazul), etc., pe cind la gradinita copilul trebuie sa fie indepedent, adica sa-si poarte singur de grija.

Am plecat, ca e serbare la cresa, de 1 iunie.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

'neata
da ce-mi place aici la noi la moldovence - e o atmosfera atit de calta, prietenoasa, de sinceritate, fara birfe si circotasi ca in alte subiecte...
Sa revenim la oile noastre, s-a mai hotarit cineva sa vina miine la intilneala? (o sa va zapacesc de fiece data pina o sa veniti toate )
Alina, sa stii ca am pus 4.5 kile(m-am cintarit azi dimineata), iar pantalonii erau cam "v prityk"(cum zice taticu)... La moment ni-i indiferent ce o fi - principalul sanatos sa fie! Poate daca ar fi fost al doilea aveam vreo preferinta, dar asa ... Va doresc bilete cit mai ieftine (cam stiu cit costa!) si sa va vedem cu bine aici!
Corina, sa stii ca daca Lucian maninca cirese inseamna ca are nevoie de fier, mie pina anul asta nu-mi placeau si nu prea mincam(doar daca imi culegea cineva si erau super gustoase). In schimb acum nu reusesc sa ma cobor din masina si sa fug la copac Ieri sotiorul a gasit 2 capsune coapte... incep sa savurez avantajele casei la curte
Felicitari cu ziau copilului!, atit copiilor cit si parintilor
o zi cit mai reusita

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tania21 spune:

Salut la mamici, si la viitoare mamici!

Felicitari tuturor cu ziua copiilor, sa va traiasca, sa va creasca mari si sanatosi, si sa va aduca numai bucurii!

Davina, lucrul merge, e ceva mai mult dar pina ce-o fi ma lamuresc. Imi inchipui ce problematic e sa vii de la o asa deistanta. Cum va adaptati cu fusele orare apropo?

mamanati cum te mai simti? Ti-a trecut raceala, sau alergia? Cu orele de aqua aerobica n-are cum sa te tina mult boala Ce-as mai merge si eu la un club de fitness ceva, dar nu prea e timp aici, doar in w/e.

Cornelia, mey, imi lasa gura apa cind imi amintesc si eu de gradina bunicii pe timpul asta, plina de ciresi si capsuni. Azi am sunat-o si mi-a spus ca e Sarbatoarea Inaltarii, sau Ispasul, asa ca

tuturor fetelor: Hristos S-a Inaltat!

Mai lasati treburile, veniti aici la taclale

Mergi la inceput