LMA Braduti frumosi! ian-feb05 (60)

LMA Braduti frumosi! ian-feb05 (60) | Autor: crinuta

Link direct la acest mesaj







(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11), (12), (13), (14), (15), (16), (17), (18), (19), (20), (21), (22), (23), (24), (25), (26), (27), (28), (29), (30), (31), (32), 33, 34, 35, 36, 37.38,39,],40, 42,44, (45),46, 48, 49,50,51,52,53,54,55, 56,57,58,59

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria)
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta)
27 Dragos Mihai (Lali)

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05)
3 Sebastian (Adana)
3 Ioan Cristian (Monalac)
3 Sergiu Denis (Coraly)
3 Mara Theodora (Megg)
3 Alexandra Beatrice (Ilucae)
5 Nectarie Ioan (Adita)
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena)
7 Andreea Oana (Leta)
7 David Iulian (Ioanaiub)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu)
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica)
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David , (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) poze
13 Mihai Cristian (Bdana):
17 Viktor [/ (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza)
17 Mandy Stephanie (Alina Maria)
17 Amanda Maria (Cory35)
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi):


Februarie
4 Bogdan (Strunfita)
4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo)
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu)
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara)
9 Tudor Constantin (Bestutza):
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi)
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya)
20 Sebastian (Clara03)
21 Matei (lbelciug)
21 Codrin Stefan (Shobo)
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie)
28 Ingrid (Eryteea)
Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!


Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Shobo, felicitari! Sa va traiasca fetita!

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

WOW, ce de evenimente si ce de felicitari avem de facut. Sa incepem deci:

La Multi Ani pt Cristinuca de Amaya-proaspata mergatoare in picioruse, si pt proaspetii vlastari de 3 ani:
8 David Ran (Sara)
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)

Sa cresteti mari, frumosi, destepti, cuminti, sa aveti o soarta buna si parte de multa fericire in viata!

FELICITARI, SHOBO - mami de ! Sa va traiasca micuta Ana Maria (te-ai razgandit in privinta numelui?), sa fie sanatoasa, cuminte si fara colici! Refacere usoara!

Patricia, ce domnisorica frumoasa ai tu! Foarte frumoase pozele cu sarbatorita! Fata are zambetul tau, sa stii! (Wow ce seducatoare esti in poza 4!) I-a placut Rebeccai puzzle-ul?

Cateva noutati despre Matei: a debutat la piscina!
Sambata si duminica am fost impreuna cu M la piscina de la World Class, inarmati cu papuci, halat, colac la brau si pe manute si cu o rata de plastic care sa ne tina companie. L-a inceput i-a fost un pic de teama sa intre in apa, dar placerea de a prinde rata a invins. Incet-incet puiul meu drag s-a acomodat cu apa, asa incat dupa cca 30 de min nu se mai dadea scos din apa. I-a placut tare mult balaceala, impreuna am inotat si am alergat rata prin tot bazinul. A prins cum e cu datul din maini si picioare si chiar a renuntat la colacii de la manute. La dus n-a comentat nimic, desi i-a curs apa garla pe cap. A fost ascultator si f vorbaret cu doamenele de la vestiar. Duminica a topait de fericire cand a auzit ca mergem din nou la "picina", iar azi dimineata a iesit pe usa convinsa ca mergem tot acolo. In concluzie, va recomand sa mergeti cu copiii la inot. Se zice ca la 3 ani e varsta ideala pt a debuta cu inotul.


Despre JUNIOR: Bogdanel alearga chiuind de-a buselea, mai ales cand vede ceva care il intereseaza. Ii sclipesc ochii cand il vede pe Matei sau pe nepoata bonei si se bucura mult sa se joace langa ei. Ii place mult sa fie tinut de manute si sa mearga in picioare, fuge pe gresie de cate ori prinde ocazia si desigur ii plac sireturile si incaltamintea de pe hol. Se agata de jucariile lui M, ceea ce il cam dispera pe frate-sau care ii aduce insistent si fara succes jucariile lui de ros.
De 2 zile e f agitat caci i-a iesit un coltisor de la dintele din stanga-sus, nu prea doarme si e f muscacios. Inca ii mai curge nasucul si doarme cu muuulte intreruperi noaptea (spre disperarea mea of course).

Despre mine: Am mai dat jos 1 kg, iar in seara asta vine si tati acasa, ceea ce ma bucura f mult.
Va urez o saptamana usoara!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Liviana, cat platesti pentru piscina?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Erica,Liviana, multumesc frumos pt complimente. Rebecca seamana cu toata lumea din familie cite putin, nu as putea spune ca seamana cu mine sau taica'su. chiar daca are multe forme de la sot, totusi aerul este al meu si al familiei mele.
si sa o laud- cu ocazia asta am aruncat si suzeta: asta era intelegerea, la petrecere aruncam suzeta (simbolic, caci am ascuns-o bine de amintire), si nu o mai cere. Deci a fost foarte ceremonioasa procedura, a inteles, cred ca sufera in tacere dar nu o mai cere. Stie ca a luat-o zina si a dus-o la alta fetita mai mica. dintre toate cadourile, cel mai tare a incintat-o costumul de zana, iar bagheta chiar scoate sunete magice (are baterii)si a prins si figura - face in dreptul meu de ex cu ea si zice "mami se duce acolo" "sau mami face cutare".
si am scapat si de biberon, dar din greseala. avea un bibe Nuk de sticla, pe care l-am spart chiar de ziua ei din greseala, fiind chiauna dimineata cind ii faceam laptele. cu ocazia asta am trecut si noi la canutza.


Erica, eu i-am cumparat bluzita si mi-a placut ff mult,la care are si fustita asortata (cea kaki). insa ea face nazuri, bineinteles ca nu ii place, asa ca simbata nu s-a mai lasat imbracata cu ea.

Liviana, ma bucur ca ati avut asa un debut frumos la piscina. noi daca ne vom apuca de asa ceva va fi doar in weekend sau seara (dar sa se mai incalzeasca). Cred ca ce i-ar mai placea, si acuma povesteste de mare de asta vara..
felicitari pentru coltisor.of, e grea perioada asta.
si felicitari si pentru kg dat jos!!
i-a placut puzzel-ul dar mai mult i-a placut tablita magnetica cu alba ca zapada care apare si in poze.


Patricia si Rebecca (05 Februarie 2005)
http://lilypie.com/pic/080205/WuwT.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

La multi ani cu intarziere
Bogdan (Strunfita)
Andrei Razvan (Tigabita)
Iustin Gabriel (Gabi.i)
Gabriel (Catiflo)
Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu)
Horia-Ioan (danonica)
Alexandra (Jone)
Elena Stefania (Gabry)
David Ran (Sara)
Tudor Constantin (Bestutza):
Andrei (Kita)

La multi ani
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)

La multi ani
Cristina (amaya) si felicitari pentru primii pasi

Felicitari Shobo, sa fiti sanatoase si fericite

Noi raportam o viroza urata, inceputa vinerea trecuta cu 3 zile de muci, urmata de 5 zile de temperatura cu gat rosu si continuata vinerea asta cu otita medie bilaterala (datorata mucilor). Contorizam 6 zile de antibiotic si multe anitermice, picaturi de nas si urechi. Si noi cei mari am fost bolnavi...am zacut care pe unde am putut....eu pe langa patul crisei.....o saptamana de nesomn....de nemancat....
Azi m/am intors la munca...sunt franta de oboseala si cu o tuse urata....

pupici


Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ixxi, ce picaturi de nas ati primit?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

CRINUTA AVEM: Colargol, Vibrocyl, Ophtamesone, Rinonef T, Olynth maxim 3 zile.

Tomasa iti doresc putere de munca si nervi de otzel.

Liviana felicitari pt coltzisor si pentru experienta cu bazinul.

Patricia arati f bine, iar Rebe e o scumpa, felicitari pt suzeta.

Crisa a fost tare cuminte cat a fost bolnava, a luat toate siropelele. eu am facut faringita iritariva nu mai stiu cum din cauza curei de slabire.....suna stupid, stiu...dar am facut reflux gastric...aciditate crescuta ....ceaiul chinezesc sa traiasca!

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Alea sunt pentru eventuale dureri.
Stii ca si Rayan a avut muci vreo saptamana, si a dat in otita, doar la urechea stanga.
Azi terminam antibioticul si maine mergem la control.
Noua nu ne-a dat picaturi pentru ureche.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by ixxi

CRINUTA AVEM: Colargol, Vibrocyl, Ophtamesone, Rinonef T, Olynth maxim 3 zile.

Tomasa iti doresc putere de munca si nervi de otzel.

Liviana felicitari pt coltzisor si pentru experienta cu bazinul.

Patricia arati f bine, iar Rebe e o scumpa, felicitari pt suzeta.

Crisa a fost tare cuminte cat a fost bolnava, a luat toate siropelele. eu am facut faringita iritariva nu mai stiu cum din cauza curei de slabire.....suna stupid, stiu...dar am facut reflux gastric...aciditate crescuta ....ceaiul chinezesc sa traiasca!

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas






Ai slabit ceva cu dieta aia?



Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

quote:
Originally posted by crinuta

Alea sunt pentru eventuale dureri.


Crinuta si Rayan





cine sa fie pt dureri?
pt urechi ne/a dat otocalm...

la nas a facut minuni ophtamesone-n

da am slabit 4 kg in 2 saptamani si 2 kg cat a m fost bolnave.....

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput