Pepenasi de iulie-august 2008 (176)

Pepenasi de iulie-august 2008 (176) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161, 162, 163,
164, 165, 166, 167, 168,
169, 170, 171,172, 173, 174, 175

Flavius, cel mai special pepenas
www.onetruemedia.com/shared?p=8cb2de8660b554ddfeeb28&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Avem un anisor
www.onetruemedia.com/shared?p=827c08654dee4c5de3c85f&skin_id=1012&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A venit primavara in bostana
www.onetruemedia.com/shared?p=784fc94cbba03c511361db&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul Craciun al pepenasilor
Retetele mamicilor de pepenasi
Poezici pentru mamici si pepenasi

Poezici de 1 anisor...incep aici
Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,
6,7,8,9,10
Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Albume cu poze: mamici iulie-august si pepenasiMail comun

Sarbatoritii lunii Martie :

2-Sonia (ariadnabr), 3-madina71,4-boticelina,serbanica, 6-ella81it, 8-katalyna, 9-catilin2008, 16-maitreyi, 19-AlinaMaria, 25-Kimmy, 29-AnnaBaby

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Prima?



_

Are mama 2 baieti: un fulgulet si un pepenash!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Se pare ca da, sunt prima care scrie in noul capitol.... si din pacate vin cu vesti nu tocmai bune

Ariadno ce ma regasesc in povestea ta!...si la noi mai sunt episoade din astea Bine ca nu ati avut vreun accident, ca noi!

Ieri pe la orele 17 eram in bucatarie, taiam un blat de tort (pe 7 e ziua sotului si sarbatorim in familie maine), copii alergau prin toata casa.
Mai stigam la ei dar degeaba.
Si hop cand mai aveam cateva secunde si terminam intra si tati pe usa.
Ei de bucurie au alergat si mai tare, abia a apucat sa lase sacosa cu paine pe masa ca din dormitor se aude plansetul innecat al lui David.
Ii zic sa mearga sa vada ce e cu ei, dar ajung eu prima si ce mi-a dat sa vad??? Fetelor avea David siroaie de sange pe fata, nici nu stiam de unde ii curge, asa de mult era,ii intrase in nas si in gura si efectiv aveai impresia ca-i curge de peste tot
Intr-un suflet l-am luat si am plecat la Budimex.
L-au cusut, are 2 copci a stat cuminte la cusut de se mirau si asistentele si doctora.
Probabil era amortit de durere si de cele cateva picaturi de anestezic puse pe rana....
La radiologie ne-a zis sa amanam examenul deoarece putea sa mearga, sa se miste, sa zica ceva.
Din fericire nu s-a intamplat nimic peste noapte, azi am mers la pansat si rana nu a mai sangerat, nu a facut puroi.
Va ramane cu o mica cicatrice...

(Apropo, doctora era rezidenta, o chema Maria si semana cu tine, mai3 numai ca avea ochii albastrii.)

El e mai nazdravan ca fratele lui, si acum cu bandajul la cap tot se catara, alearga nu sta locului 5 minute. Se ia la intrecere cu Alex, Offff se plictisesc si ei, ii inteleg ce sa fac? rabdare, calm ca tutun nu servesc

Tecky sunt mai bine, multumesc, tie ti-a trecut? Parca si tu ziceai ca te-a prin raceala dupa raguseala...


_

Are mama 2 baieti: un fulgulet si un pepenash!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

hello

va multumesc mult pentru raspunsuri, ma ajuta mult in luarea deciziei, am scris si unui preot si mi-a spus ca desi este o distanta mare intre mine si copil, faptul ca il ajut acum cand altcineva nu o face si de-a lungul timpului le mai trimit una alta, asta conteaza si de ce sa renunt din start nestiind ce va fi pe viitor, de ce sa nu-mi dau o sansa.
in fine, mi-a intrat in cap si nu-mi mai iese. las sa treaca si ziua mea si vreau sa am o discutie cu sotul sa vedem incotro, dar e un singur sens


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Aveam multe ganduri si ca de obicei n-am reusit sa le scriu pe toate...va pup pe toate si va doresc o noapte linistita si weeck-end placut!

Nu inainte de a ura sarbatorita de azi:

Ella81it
O aniversare placuta, cu multe cadouri, alaturi de cei dragi!
Toate gandurile bune catre tine!


_

Are mama 2 baieti: un fulgulet si un pepenash!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

vai de mine flo cred ca lesinam acolo, dar ce a facut, a cazut de pe ceva, s-a lovit in vreun colt? copcile unde sunt (n-am retinut daca ai zis). si eu stau cu teama cand sunt amandoi singuri intr-o camera si de cele mai multe ori evit sa-i las asa. ii mai las singuri, dar ioana in patut si david pe langa cu jucarii


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Mda, banuiam ca am uitat sa scriu multe....de coltul patului s-a lovit, nu stiu cum, nici Alex nu a vazut cum s-a intamplat, a alunecat probabil sau au sarit in pat si a cazut de acolo....s-a petrecut foarte repede, el are obiceiul sa alerge de bucurie cand intra cineva (cunoscut de el)in casa.
Sa lovit direct in mijlocul fruntii


_

Are mama 2 baieti: un fulgulet si un pepenash!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

off dragul de el mi-e asa drag de el, e un frumos si jumatate. pupam bubitza sa treaca. bine ca a plans, ca asta elimina alte belele


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Eram socata dar stapana pe mine, sotul tremura, se balbaia, i-am zis sa aduca un prosop de la bucatarie (eu le calc sa fie oarecum lipsite de microbi) ca pana ajungeam la compresele sterile si parca nu intelegea ce zic, se invartea si nu stia ce sa faca...
I-am oprit sangerarea si in masina, pana la spital l-am sters pe fata cu servetele umede.
Eram patata de sange pe haine, am plecat asa si doctorul de la radiologie ne masura din priviri, Doamne ce sentiment urat.
S-a purtat frumos ce sa zic, dar citea asa pe noi sperietura si avea o fata de ...nu stiu sa descriu, cumva il enerva un caz de urgenta care nu era "chiar o urgenta"!
Daca nu a lesinat, nu a varsat, a putut sa-si miste membrele nu era asa grav traumatismul.
Slava Domnului ca nu s-a intamplat nimic peste noapte, avea dreptate sa nu-l iradiem degeaba.


_

Are mama 2 baieti: un fulgulet si un pepenash!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Multam Kata, mda..bine ca a plans, dar treaba mea nu a durat mai mult de 5 minute.
De-aia zic, eram amandoi acasa, el nu era singur, nu mi-a trecut prin cap vreodata asa un accident in casa.

Mai cade el, se mai loveste, treaba e ca nu ii lasam in dormitor, usa e mereu inchisa, dar de cateva zile s-au obraznicit si intra acolo si sar in pat sau se alearga.
Asta este, ceasul rau, de-acum incolo spidy gonzales va fi mai atent monitorizat!


_

Are mama 2 baieti: un fulgulet si un pepenash!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

te cred, nu vreau sa ma gandesc cum ar te simti in momentele alea, dar cred ca te gandesti la ce e mai rau.
cand ioana se loveste si plange foarte rau, sotul meu are tendinta sa mi-o ia din brate sa o linisteasca si face si mai rau ca-l simte agitat si apoi mi-o da mie si tace in cateva secunde.


sun felicitari pentru examen, succes in continuare!

monalac am citit ca ai fost la dr, ma bucur tare mult ca ti-ai facut timp si pentru tine si ca nu e ceva grav, de-acum trebuie sa se 'repare' operatia, trebuia sa mergi mai demult ca ai 2 copii superbi care au mare nevoie de tine SANATOASA


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput