Ingineri fosti, viitori...(38)

Ingineri fosti, viitori...(38) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj



BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!

(37), (36), (35), (34), (33), (32), (31), (30), (29), (28), (27), (26), (25), (24), (23), (22), (21), (20), (19), (18), (17), (16), (15), (14), (13), (12), (11), (10), (9), (8), (7), (6), (5), (4), (3), (2), (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime - Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea Babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar".
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997
- gbutucica - Institutul Politehnic Iasi, Universitatea Gheorghe Asachi, Facultatea de Textile, promotia 2001
- xerxe2005 - Hidrotehnica, Iasi, 2003 si master 2004
- cqeea - Universitatea Tehnica "Gh. Asachi", Iasi, inginer textilist
- iruse - Fac. de Energetica, seral, 1995, Bucuresti
- gabytza25 - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Automatica - viitor inginer, anul IV
- Aurorra - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Inginerie chimica si protectia mediului, promotia 2005
- ancadragoman - Fac. de Instalatii, promotia 2005, Master in "Confort si eficienta energetica", UTCB - 2006
- Andra.C - UPB, Fac. Energetica, prom. 2002
- Maristef - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Electrotehnica, sectia Energetica Industriala, promotia 2001, Relatii Internationale, 2001, Belgia.
- Cristies - UPB - Inginerie Chimica - 2005
- bubulina1 - UPB - Facultatea de Electronica si Telecomunicatii, 1996
- glimmer - Facultatea De Industrii Alimentare, Galati - 1994


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

E gata , ceaiul dar si .
M-am intors la job, s-a terminat cu distractia . Copiii inca se bucura de vacanta. Pacat ca nu ninge. Cum nu se poate vacanta de iarna fara saniusi a trebuit sa mergem 60 km sa dam de zapada. Am fost pe partia de la Perisani. Nu va recomand sa o incercati.
Saptamana viitoare sper sa ajungem la Ranca sau la Predeal.
In rest bine, sanatosi, voiosi . Eu am mult de lucru, nu stiu cum sa imi mai impart timpul .

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata si de la mine.

Multumesc frumos de urari Pisi si Nico. Si voua va doresc la fel.

Eu m-am intors in UK pe 4 si a fost zi cu ghinion pentru mine pentru ca mi-au pierdut una din valize si abia ieri mi-au adus-o seara tarziu.

La servici este o mare nebunie....

Cam astea sunt noutatile.

Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

La multi ani sarbatoritilor de astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

La multi ani! Sa aveti sanatate, un an bun, plin de bucurii.

Eu nu reusesc sa revin cu picioarele pe pamant. Dar se termina concediul in curand si voi fi nevoita. Pana atunci mai plutesc un pic...

Am vazut ca au fost oarece eveninemte pe aici, asa ca urari de bine tuturor celor care au avut ceva in plus de sarbatorit in perioada asta.

"La multi ani!" si celor care sarbatoresc astazi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

La multi ani si de la mine!
Maine incep lucrul, copiii mai au o saptamana de vacanta... in rest totul ok...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Salutare si LA MULTI ANI si de la mine.
Eu am inceput lucrul pe 4 ianuarie cu concluzia ca nu mai suport ingineria si vreau sa fug in lume! . De fapt nu cred ca meseria saraca este de vina, ci felul in care o profesam noi in ultima vreme pe plaiuri mioritice.
In rest...nimic extraordinar de raportat, in concediu am stat in Bucuresti si am incercat sa ne odihnim si sa ne relaxam.
Va pup, sa aveti un an extraordinar din toate punctele de vedere !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna si eu as pe seara.

Sa zic la multi ani Ionilor si Ioanelor + derivate.

Eu sunt bine. Pana peste cap in munci.

Maine imi vine soata in UK.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Nimeni pe aici?

Toata lumea a inceput serviciul banuiesc. Scoala mai avem o saptamana de relaj deci pe unde va mai plimbariti?

Eu in campul municii de la sala vai de lume.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Gooood morning!

Poftiti la , ceai, laptic, suculet si-un binemeritat mic dejun ca sa ne mearga toate din plin!

Iaca, m-am intors si eu din periplul meu prin tara si-s din nou in campul muncii, cu sapa-n mana! Faina vacanta, faine sarbatori, pacat ca s-au terminat si-am ramas doar cu iarna asta sucita, care nici nu vine, nici nu pleaca ... cine s-o mai inteleaga?
Eu sunt inca dezorientata si-ncerc din rasputeri sa ma adaptez noului stil de viata, fara nici un ajutor feminin in casa, dar nu ma las eu intimidata doar din atata! Trebuie sa-mi gasesc doar ritmul si programul care sa-mi convina, apoi toate vor veni de la sine!
Fetele, va pup dulce si va doresc, inca o data, sa aveti un an de EXCEPTIE, plin cu bucurii, realizari si impliniri pe toate planurile!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning, fete dragi!

Poftiti la si mic dejun ... dietetic (desi nu pare ) ca sa mai scapam de surplusurile adunate in perioada Sarbatorilor. Si pentru o eficienta crescuta, haideti sa ne dezmortim un pic si picioarele, sau macar tonusul:



V-am si-o zi minunata sa aveti, dupa care sa urmeze un WE de vis!

Mergi la inceput