Ingineri fosti, viitori...(16)

Ingineri fosti, viitori...(16) | Autor: Ioana81

Link direct la acest mesaj


BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(15) , (14) , (13) , (12) , (11) , (10) , (9) , (8) , (7) , (6) , (5) , (4) , (3) , (2) , (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime, Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar" - inca studiez.
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Gata fetelor, capitol nou de palavrageala.
Eu ma duc ca-s cu mancarea pe foc.
pupici!

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

si eu am mincarea pe foc, intre timp am mai biciclit un pic si acum mi-e tare bine, sper sa tina starea asta.
robi nu mai doarme, el e fresh, o sa pice pe la 12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

hop si eu, semnez condica la noul capitol:)
Un pic de pauza, dar fug mai departe...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Hei fetelor?????????
Inteleg ca noi "casnicele" suntem la cratita, dar inginerele?????
Gata am facut papa pt Vla, cartofi frantuzesti si ciocanele la cuptor pt noi si un tort de mere ca ii place lui Vla si Cristi mult de tot.
Deci sunt libera pt palavrageala. Haideti inginerelor povestiti-ne cum a fost azi la munci, asa ca sa ne aducem si noi minte

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

na, facut si eu o oala mare de spaghette, sper sa ajunga si pe miine. i-am facut si la robi asa ca miine pot sa ma apuc de ceva curatenie. acusika bat sarbatorile la usa si eu...nimik.
acuma facem tema la engleza, miine si joi avem inot, miercuri dans asa ca suntem tare ocupati. intre toate robi vrea sa mearga non-stop, s-a bagat deja intre oale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

slautare gagicile, ce faceti?
Ioana, tort azi? ce serbati voi acolo?

eu am fost la soacra-mea ieri si am mancat cat o purcica.
am aspirat azi dimineata da acum nu se mai vede, curatenia de craciun o incep saptmana viitoare, am gatit azi, da s-a mancat tot, asa ca maine va trebui sa fac altceva ...dimineata la 10.45 am programare la pediatru cu Luca ca tuseste si nu-mi place, sa imi dea si sirop si picaturi de nas ca nu mai am.
mi-am facut o compunere despre romania de zici ca imi dau acum doctoratul...am vineri examenul ala de limba si ma gandeam ca poate fi o tema "povestiti cateva randuri despre tara natala"...
am fost putin afara acum dupa-masa dar Luca a inceput sa tremure de frig, asa ca am venit rapid inapoi.
na va las, ma apuc sa strangui la jucarii acum ca le-au imprastiat astia peste tot.
Nico, ce faci la Craiova? poate ca ai zis, dar mi-a scapat!!! cand te operezi pana la urma?

pupici si nopate buna!

Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza, haideti la cafea:
claudia, nico s-a dus sa se opereze din cite stiu eu. m-am gindit s-o sun dar mi-e sa n-o deranjez, numa' de telefoane n-o fi avind chef saracutza.tinem pumnii sa fie ok la dr.
ioana, chiar asa, ce sarbatoritzi?
la noi e frig, brrr, geamurile de la masina au fost inghetate bocna si azi trebuie sa umblu sa caut rochita de serbare, fulg de nea, am mult delucru azi da' mai stau un pic pe DC
sa aveti o zi buna !!!!

edit: ioana, pune te rog un e acolo in titlu ca poate sa ia vreun filolog de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata, dragelor! Ieri am avut o zi obositoare, dupa ce am plecat de la servici am vorbit in continuu la telefon, dupa ce ca ma dureau ochii ma durea si capul din cauza telefonului si nici nu puteam sa ma concentrez la lucru, am apucat sa lucrez numai vreo jumatate de ora apoi m-am uitat la un film.......am adormit pe la unu si NU STIU cum am facut dimineata sa ma trezesc, ca uitasem sa pun ceasul......Ah...ieri un coleg mi-a zis "vai, Anca!!!!!!!!! in ce hal arati"...misto, nu? Sper azi sa recuperez putin la lucru...va pup, o zi buna!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

anca, ala sigur a glumit!!!!!!!!!
acuma fara gluma, ai grija un pic, sa nu cumva sa clachezi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Claudia bafta, iti tin pumnii, dar stiu ca n-o sa ai probleme ca stii bine limba...
noi ne luptam cu frigul si mai nou am facut iar santier in casa, ca pe al meu l-a mancat sa schimbe tavanul in baie, si iara ii praf toata casa, asa ca plec de-acasa macar sa nu mai vad
va pup

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput