Ingineri fosti, viitori...(18)

Ingineri fosti, viitori...(18) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(17), (16), (15) , (14) , (13) , (12) , (11) , (10) , (9) , (8) , (7) , (6) , (5) , (4) , (3) , (2) , (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime, Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar" - inca studiez.
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

acum doarme andra la mine in brate, deci pot sa butonez putin.
cristina ce a fost cu lesinul? ai grija de tine. poate ai nevoie de ceva vitamine. acum am vazut si motivele, deci mai spune si tu stop.
cu andra am mers la dr in fiecare zi. acum facem aerosol de 2 ori pe zi si mereu o consulta. azi dr a recomandat sa trecem pe gentamicina injectabil caci a fact febra 38.8. nu mai stiu ce sa fac. parca asi mai astepta putin sa-si faca efectul ampicilina.
anca poti sa ai cartea de munca si pe firma ta. daca ramai la firma incearca sa faci cat poti. afara nu isi permit sa te dea si nici nu cred ca te pot forta sa-ti depasesti limitele.
kati deja aveti orar? si ce materii face? intre timp am renuntat la gradi particulara caci nu era autorizata (era ciudat ca aveau un pret mic). plus ca e cam departe de noi. alex nu face mare branza la gradi. trebuie sa-mi fac si eu timp sa merg la scoala sa vorbesc pt el.
tinem pumnii sa fie draguta vecina si sa te ajute. eu maine raman singura si tare ma tem ca il insotim pe alex la gradi si eu si andra. noroc ca e foarte aproape. nu pot sa o las pe ea singura ca la ora 8 ea e fresh, iar pe alex nu pot sa-l tin acasa ca trebuie mers la dr pt aerosol cu andra.
pisicuta sper sa fie darnic iepurasul. si eu vreau un asa cadou, dar mai e cale lunga pana la el. acum sunt alte cheltuieli si eu nici nu mai castig ca inainte de bb2.
gabi pt andrei un dulce pt FB-uri. adevarul ca zambetele pustilor ne fac sa uitam de toate.
gabi_k sanatate multa!


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

bine ai venit nico, la tzanc!!!!
bine ne-am gasit la un capitol nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

pisicuta condoleante! acum am citit ce ai patit.
claudia eu deja fac instructie cu pustii mei ca nu se mai poate. si bona ii lua apararea lui alex dar gata. nu mai merge. azi imi spunea alex ca nu e drept ca el nu repeta greselile ci face altele noi? dupa el ar trebui iertat ca doar se straduieste sa gaseasca noi metode sa ma enerveze.
kati felicitari pt performanta! la mine cantarul bate pasul pe loc. de azi sper sa reusesc sa renunt la dulciuri.
imi pare rau pt masina. poate castigati la loto si rezolvati problema.
mi-ai facut o pofta cu ciupercutele tale …. si nu prea am timp de cumparaturi.

deci sa inteleg ca andra se irita din cauza noului model pampers. ca de vreo luna avem probleme si e tare rau! cred ca o sa incerc si eu libero daca voi supuneti ca sunt bune. din pacate mai am un bax si jumatate de pampers, dar asta este!


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare kati
la mine e mai greu cu postatul. deschid subiectul, mai scriu cate ceva si cand am timp ii dau send.
eu sunt cam dependenta de forum si in loc sa dorm uite ce fac.
acum inchid ca ma geseste sotul aici si nu ma mai crede ca sunt obosita .


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

nico, pacat ca suntem asa departe de voi ca iti imprumutam aparatul meu de aerosoli si puteai sa-i faci acasa. din cite am mai auzit, genta ai apicilina se cam fac deodata. noi n-am avut de-a face cu ele dar am mai auzit.multa sanatate puiutzei, sa se faca repede bine! dar care este diagnosticul totusi?
despre orarul de la gradi:nu stiu daca ti le spun exact, incerc dar saptamina viitoare mai deschid ochii pe acolo si iti spun exact: engleza, dans,, inot, educatia vorbirii, matematica, educatie plastica(sau asa ceva), ceva in gen cunostintele naturii, educatie fizica si mai sunt numai ca eu nu-mi aduc aminte. si fac tot soiul de vizite. intr-una din zile au fost la cumparaturi in piata. chiar au facut si poze intre legume si fructe. au cumparat un cos cu de toate cu care apoi au facut o lectie deschisa cu studenti si elevi de la lic pedagogic.i-a pus pe fiecare sa guste cu ochii inchisi si sa ghiceasca despre ce este vorba.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:


Nico, mama, sti si tu ca speranta moare ultima si nu ti-o poate interzice nimeni... Ca multe mor pe drum, sau neimplinite, asta-i alta poveste. Deci, vorba romanului "sper eu, dar sper degeaba!"
Nu-ti fa griji, ca nici eu nu castig a avere si nici n-am castigat vreodata. Am noroc cu sotu', ca dupa mine ... vai si amar! De fapt la el trimit eu epistolele cu haba-haba -intre noi fie vorba- si nu iepurasului ca, cica, nu exista! Nici el nici Mos Craciun.

Multumesc pentru condoleante! Esti draguta, ca de altfel, toate fetele de aici, pe care va pup si carora va doresc sa aveti o dupa-amiaza linistita si plina de armonie!

Katik, tie ti-am dat un raspuns la cap. vechi.


Pisicuta, de 2 X mamica!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

dorina, da' sa sti ca nu dau ignore la papa, din contra maninc destul, nu mi-e deloc foame. mai inainte am papat o cana mare de iaurt degresat zuzu, tare bun a fost. si ma duc sa pregatesc ciupercutzele, tare bune ies si mai imi ramin si pe miine, le incalzesc numai un pic la micro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Ia te uite ce inginere harnice!!!!! Avem capitol nou.
nico, sanatate Andrei!!!!!! OF. dar sa stii ca ei suporta mai bine temperaturile astea mari decat noi, adultii.
Stiu ca pot avea cartea de munca pe firma mea, dar trebuie ceva profit, ca darile costa....plus ca .........nu voi mai avea venitul fix de acum. Ei, ii dau eu de capat cumva. Trebuie sa ma gandesc la mine in primul rand.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Nico, mersi de capitolul nou. Multa sanatate Andrei. Cu dulciurile cel mai bine este sa nu mai ai prin casa, altfel e greu de tot. Eu ma rog de Ana sa le termine acum si m-am tinut tare si nu am mai cumparat.
Anca, ti-ai revenit cu sanatatea. Gasesti tu o solutie inginereasca sa te descurci.
Katik, ce regim tii, mi se pare super bine 3 kg intr-o saptamana.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza fetelor!
poftiti la cafelutza! sau ceai , cine ce doreste!
otilia, pai eu am inceput superdieta de la femina intim, asa, pe linga fetele de acolo. si vad ca pina acuma a mers. acum va urma o perioada de stagnare dar chiar imi face bine. nu ma mai simt asa obosita, parca am mai multa energie, fara ajutoare (cafea, etc.etc.).
primul pas a fost sa elimin dulciurile si piinea(fainoasele de orice fel). cu dulciurile e pb si la mine ca are fata de toate dar si la ea e cu portia
fii-mea a inceput sa tuseasca aseara, dupa ce s-a culcat. i-am dat deja stodal, sper sa scapam cit mai ieftin, ca si la gradi lipsesc multi din cauza racelilor.numai bine ii trecusera mucii si lui robi, acu' o luam de la capat
va pupez pe toate, sa aveti o zi buna!revin!


Mergi la inceput