Ingineri fosti, viitori...(18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata!
Nu numai ca nu mi-am revenit complet cu sanatatea dar de aseara m-a intors raceala,iar stranuturi, iar ochi lacrimand etc. Asta cu tot antibioticul si toate imunostimulatoarele. Cred ca azi ma duc sa-mi cumpar si vitamina C, ca aia mereu ma scoate din incurcatura.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Iepu, se pare ca te-ai molipsit si tu
Nico, multa sanatate Andrei, e mai bine?
Eu incep sa pes din raceala, Lili ieri s-a trezit cu 38,5, dar cum a aflat ca scapa de gradi, intr-o juma de ora si-a revenit. S-a zbenguit toata ziua, n-avea nimic, azi dimineata avea 39... Are si o tusa seaca, deocamdata suntem pe nurofen si stodal si pic. homeo, sa vedem cum evolueaza.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:


'Neata, fetele!

Katik, inca o data multumesc de cafa, dar vad ca ne-o bagi noua pe gat, ca sa te scapi tu de ea, si noi sa devenim dependente, iar tu ... o silfida fresh-fresh! Am citit undeva ca-i o falsa impresie faptul ca te umple de energie cafeluta de dimineata, caci este total pe dos: cafeaua bauta pe "burta goala" iti ma'nca toata vlaga din corp. Pentru tonifiere si energizare este recomandat a se consuma la "prima strigare" un castronel de cereale cu laptic (degresat, pentru cei aflati la dieta) ceea ce garanteaza asimilarea in organism a unei energii pozitive si de durata ... pana la masa de pranz, bineinteles.

Iepu mic si bolnavic, dulce la tine si ai grija ce faci cu raceala asta, ca nu-i de gluma. Doftoriceste-te si odihneste-te, ca ai un "proiect" foarte important de "pus pe plansa" si apoi de finalizat, nu???

Nico, pupici pe fundulicul Andei si sa se faca bine cat mai rapid.Cu ce crema i-ai dat?? La alor mei Bepantenul avea rezultate spectaculoase. Eu sunt foarte multumita de Libero si pentru faptul ca stau mai stransi pe talia copilului (din motive de elastic asezat la spate) si astfel nu mai iese pipilicul afara din ele cand doarme puiul pe burta. Ca la baieteii mei, cum stau cu cuculetii-n sus in scutec, frecvent le iesea pipilica din scutec. Acuma nu mai am pb. La voi, cu fetitele, nu-i cazul

V-am pupat pe toate 'ntelectualele de pe aici!

Pisicuta, de 2 X mamica!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare! Kati, multam de cafea!

Marc are febra, culmea e ca ieri nu a avut nimica, dupa 12 a venit la noi in pat dar o ora mai tarziu s-a trezit ca a visat cu vrajitoare, ca sa-l linistesc mi-am pus mana pe el, si ardea! Ii dau nurofen, e tare necajit ca azi trebuia sa mearga la ziua unei fetite din grupa lui, si nu mai poate merge, dar i-am promis ca ne vom duce saptamana viitoare intr-o zi la ea!
Nico, multa sanatate Andrei, saracutza de ea!
Pisi, ce varste au piscotii tai? poate ai mai zis dar n-am fost eu pe faza!
Kati, felicitari pt kilele pierdute! eu azi fac ciuperci, am vrut sa fac ieri dar am fost in oras! sanatate si Krisztinuzei!

pupici ca trage Luca de mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Eu va invit la un ceai! Cu lapte, fara mai ales ca azi nu e miercuri sau vineri!
Anca ai grija cu intorsul ca si pe mine m-a intors raceala si tusesc de vreo luna asa ca ar trebui sa stai cateva zile acasa sa te pui pe picoare.
Kati ma altaur si eu celor care te felicita pentru kg pierdute. Tine-o tot asa! Si eu in ultimul an am pierdut vreo 26 asa ca trebuie sa te mentii pe pozitie.
Nico pentru cea mica ia-o si pe babeste cu leacuri pe langa medicatie ca eu cat am fost acas i-am mai pus si otet la talpi pentru febra, pentru mucii din gat i-am pus si terci cu spirt pentru ca de multe ori nu mai stii ce sa le mai faci.
Claudia i-al din timp pe cel mic ca si a noastra ne-am jucat noi in prima seara cand a avut accesul de febra de nu mai puteam si in jumatate de ora avea 38 cu 5 apoi tot mai mare. Nu vreau sa sperii pe nimeni dar este tare tampit virusul asta si tare agresiv si este in toata Europa ba mai jult pe astia pe aici ii mai auzi plangandu-se si de sisfunctii digestive.
Va pup fetelor!
Sanatate maxima!
Eu ma duc sa ma tampesc si sa iau niste dureri de cap din laborator...
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

fetele, multumesc de felicitari! tare bine au picat, sincer!
dorina, sa sti ca stiu faza cu cafeaua. eu am redus doza dar dimineata pina nu beau una, nu ma pot dezmetici. si mai stiu ca face foame tare-tare. cereale voi putea minca doar peste doua saptamini. azi am papat brinza de vaci slaba cu iaurt degresat+un pic de ceapa. acum am papat un gref rosu. de prinz am salau la gratar cu legume multe si bune. pe seara fructe sau/si iaurt si atit, si multa apa/ceai.
claudia, multa sanatate la pui! peste tot circula viroza. chiar vedeam la noi la tv ca cica se apropie si gripa
cristina, 26???????asa ai vrut sau au fost pb?
anca, imi pare rau ca ti-a revenit raceala! baga vit C de 1 g citeva zile la rind dar nu dupa-masa ca te agita prea tare!
gabiK, sanatate si voua!!!!!
a inceput sa-mi fie groaza de iarna asta. plus ca saptamina viitoare sunt singura cu copiii acasa si daca se imbolnavesc, pot sa fug cu ei pe la dr(cu taxi, ca alta solutie n-am).





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:



Katik, eu sunt toba la teorie (vorba vine), insa practica ma cam omoara, caci si eu, dimineata, pe "inima goala" beau acasa doar 3 inghitituri de aghiazma de la Boboteaza, dupa care plec la lucru unde, in primul rand, imi fac cafelul, imi beau 3 inghitituri din ea (ca trebuie sa ma tina pana la 15.30, cand termin programul) si apoi m-apuc de lucru, urmand sa mananc abia dupa ora 10. Deci ... lupul moralist mi-s eu

Claudia, cipandeii mei sunt balante,Vladut fiind nascut in data de 17 octombrie 2003, iar Raducu in 15 octombrie 2005. Am postat pe webshots un album de la aniversarea de anul trecut. O sa-ncerc in semnatura sa trec si numele si data nasterii amandurora ca sa nu mai creez animozitati.

Pup toate bolnavioarele si bolnaviorii, mici si mari, si le doresc insanatosire grabnica!

Pisicuta, de 2 X mamica!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Ei, fetelor, rau ma simt!!!!!!!! sunt ametita, chiauna....am atata de lucru!!!!
Cristina, stiu ca ar trebui sa stau acasa, dar efectiv nu pot, suntem o mana de oameni si avem de lucru cat pentru o armata! Nu stiu cum o sa iesim din nebunia asta.
katik, stiu de chestia cu vitamina C 1g, de obicei bag la greu la raceala din aia! O sa imi cumpar desi nu stiu daca ficatul si rinichii mei mai pot sa proceseze atatea! Cat despre agitatie.....ce agitatie ca s-ar putea taia lemne pe mine cand ma bag in pat la nani...iar dimineata ma gandeam eu sa inchiriez o macara sa ma ridice din pat.
Pisi, am tras cu ochiul putin la poze la tine, atat cat am putut....mai...si inginera, si desteapta, si frumoasa si haioasa si mama......de fapt ce voiam sa spun: citindu-te mi te imaginam putin altfel, un pic mai dura...si cand ma uit la poze....ce sa vezi? O doamna eleganta, frumoasa, feminina... Acuma sper sa nu se supere celelalte fete, ca si ele sunt tare frumoase toate.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

quote:
Originally posted by iepumic


Ei, fetelor, rau ma simt!!!!!!!! sunt ametita, chiauna....am atata de lucru!!!!
Cristina, stiu ca ar trebui sa stau acasa, dar efectiv nu pot, suntem o mana de oameni si avem de lucru cat pentru o armata! Nu stiu cum o sa iesim din nebunia asta.

Pisi, am tras cu ochiul putin la poze la tine, atat cat am putut....mai...si inginera, si desteapta, si frumoasa si haioasa si mama......de fapt ce voiam sa spun: citindu-te mi te imaginam putin altfel, un pic mai dura...si cand ma uit la poze....ce sa vezi? O doamna eleganta, frumoasa, feminina... Acuma sper sa nu se supere celelalte fete, ca si ele sunt tare frumoase toate.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.




Bine, mai, Iepuric, eu dura ??? Asa zmeoaica zici ca ti-am parut???
Pup dulce la tine si-ti multumesc frumos pentru complimente! Nu tin minte sa ma mai fi laudat cineva atata de mult si-atata de frumos intr-un singur mesaj, de cand mama m-a facut! Cred ca neam de neamul meu, de la maimuta incoace, n-a fost asa de complimentat ca mine acuma!
Te pup si insanatosire rapida!

Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Pisicutule ce frumos scrii din condei . Am tras si eu cu ochiul la poze si mi-au placut pustii cu paharele de sampanie, cred ca cel mic este "fetita mamei", nu-i asa ca vroiai o fetita ?
Anca, hai nu-ti mai revii odata? Ce naturiste iei, ceaiuri de care bei? Eu la ultima raceal am luat o doza de Oscillococcinum si m-a rezolvat repede.
Cristina, m-ai uimit, 26 de kg, ai poze inainte si dupa?
Katik, eu nu mai cumpar paine si nici dulciuri dar inca mai am din provizii. Azi insa am papat putina maioneza si cam aiurea la pranz ca nu am avut ce alege la cantina si sa fie de dieta. Partea buna este ca la cantina este mult peste si nu m-am saturat inca de peste cu diverse legume.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput