Ingineri fosti, viitori...(18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Pisicuta, e super sa ai 2 zile de nastere asa de aproape!!!
La ai mei e distanta muuult mai mare:) e vorba de 3 zile, sau mai exact 2 zile si 23 de ore:)insa ca bonus, si eu sunt tot din mai, si mama la fel... deci intre 7 si 20 mai avem 4 zil de nastere, tot e ceva, nu?:)

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare
da aveti spor la scris nu gluma . eu am vrut sa fac pontajul ca sunt tare in urma cu el dar am aruncat si o privire pe aici.
kati esti tare draguta. mi-a imprumitat o prietena aparatul ei dar nu merge bine. e crunt sa merg la dr pt asta caci pe langa ca e departe mai e si foarte aglomerat. aseara am stat doua ore pt 5 min de tratament (si aveam programare). de dimineata nu am mers caci nu m-am incadrat in timp. acum imi astept sotul sa ne duca el.
diagnosticul andrei e bronsiolita acuta. nu i-am facut gentamicina. acum e mai bine.
pisicuta legat de iepuras azi mi-a cerut alex toate detaliile. mi s-a parut greu sa-i explic de unde are iepurasul asa multe jucarii si multe multe oua de ciocolata. copilul asta nu mai termina cu intrebariile.
eu nu consum cafea decat cand e sotul acasa dimineata, adica foarte rar dar in fiecare dimineata ma delectez cu lapte si cereale.
la andra iritatia trece cu ulei ars. la alex era foarte buna pudra. am cumparat si eu azi libelo. cei de la magazin mi-au promis ca imi proimesc la schimb pampers caci mai am un bax si jumatate. sa vedem cum sunt acestia. si pisu iese si la andra din scutec, nu prea imi explic eu cum.
otilia si la noi sunt multe dulciuri dar la noi ma sacrific eu . sti ca nu sunt asa de sanatoase la copii si alex intelege.
anca pai vit c trebuia sa fie prima pe lista. la noi nu lipseste din casa. sanatate multa!
gabi sanatate multa! sper sa scape lili fara antibiotic.
claudia vad ca si la voi a ajuns febra. multa sanatate lui marc, sa se faca repede bine si sa nu o paseze prin familie.
cristina pana acum m-am descurcat cu oscillo la andra dar acum mi-a fost frica sa mai risc caci faceat tare urat din gat. eu incerc sa evit medicamentele pe cat posibil, mai ales antibioticul. sosetutele cu otet imi e teama sa le incerc caci alex a reactionat foarte urat la ele.

nu am terminat de lecturat dar trebuie sa ies asa ca va pup



nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Pisi, sa-ti fie de bine, sa stii ca nu fac complimente gratuite dar recunosc ca imi place sa fac oamenii sa se simta bine...desi nu cu toti am succes.
Oti, pai iau Imunostim si Coughend (e un sirop de tuse bestial!)...vitamine....ceai de afine si LOVE FRUIT si in rest...antibiotic, antiinflamator si paracetamol, la nevoie (daca nu am febra evit sa iau). Cred ca sunt afectate toate caile respiratorii, ca ma supara anumite chestii care nu m-au mai bagat in seama demult, cum ar fi urechile si sinusurile pe care nici nu mai stiam ca le am. Acum pe seara vad ca sunt mai bine.
Nico, ai dreptate, poti sa-mi dai si na-na dar daca nu are cine sa aiba grija de mine..... ....

Tocmai am terminat la lucru si cu asta si un proiect, pot sa zic IN SFARSIT CEVA FINALIZAT!!!!!!!!!!!! Ma simt bine si astept papica chinezeasca sa vina sa sarbatoresc...ca n-am timp sa fiu si gospodina si inginer... si pacient. In rest...inainte cu TUPEU, tocmai studiez lista cu analize pt. sarcina...... Sa vad cand am timp si bani sa am duc sa le fac.

Va doresc SOMN USOR SI VISE FRUMOASE!!!!!!!!!!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:


Scriu repede, ca trebuie sa merg la inmormantare...

Iepu, te inteleg ca-ti place sa faci omul sa se simta bine in pielea lui, caci si eu sunt la fel.Orice suflet bun si candid merita sa fie hranit, din cand in cand, cu o mica doze de vanitate, ca sa-i mearga bine toata ziua.Mie ieri, te rog sa ma crezi, mesajul tau mi-a dat aripi si altfel am inceput sa privesc si sa tratez lucrurile si oamenii din jurul meu. In orice caz, sa nu uitam ca "nici o fapta buna nu ramane nepedepsita" asa ca, dam inainte!

Nico, hai sa nu vorbim de funie in casa spanzuratului... Deci pe mine Vladi m-a intrebat, dupa ce i-am explicat cum m-a taiat si cusut dr. pe burtica -aratandu-i, bineinteles, clasica operatie de apendicita- de fiecare data cand au venit el si fratele lui pe lume, de ce nu am si eu o gaurica "speciala" ca sa iasa copii prin ea??? In rest ... rabdare si tutun, (pentru cine gusta senzatia) ca nebunia-i abia la inceput!

Gabi, m-ai luat la zilele de nastere! Ai mei sunt la doi ani fara o zi si 23 de ore! restul, imprastiati prin an!

A sunat sotul, trebuie sa fug!

Pup pe toate dragele si promit ca o sa va raspund fiecareia in parte dupa WE.
P.S. Un WE de vis sa aveti cu liniste si sanatate!

Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut!
va multumesc de urarile de sanatate la adresa lui fiu-meu, aseara n-a mai facut febra dar iam dat nurofen, iar vitamina C ii dau in fiecare zi! il tin si azi acasa!
Pisicuta, am vazut pozele, sa fiti sanatosi ca frumosi sunteti!

Nico, azi dimineata cand il schimbam pe Luca m-am gandit la tine...Luca se irita la fund cand il sterg cu servetele umede de ex, de aceea eu folosesc mai rar, numai daca sunt plecata si am nevoie, in rest cand face pisi am un prospel si apa, iar la lipsa mare in vana cu dusul....olita departe de noi, nu vrea si pace, cand da caldura am sa-i invat! dar vine mami peste 2 saptamani sper sa nu-mi tina iar teorii ca n-am invatat copilul pe olita si acusi face 2 ani!!! pe Andra sa se faca bine ca asa mila mi-e de ea cand aud ca e bolnavioara!

trebuie sa plec ca s-a sculat copilul meu!
pupici si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetele!
io sunt rupta, frinta, cum se mai poate denumi starea asta: azi-noapte robi a miorlait aproape toata noaptea: la 2 pina la 2.45 apoi la 4.30-5.15 , s-a tot foit. dupa ce au plecat ai mei m-am culcat la loc cu gindul sa ma mai odihnesc, da' de unde!am reusit sa dorm 45 minute ca s-a trezit robi urlind din nou la 8.30 a papat dar nu a mai vrut sa se culce la loc. de la trezitul brusc m-a luat o durere de cap si o greata de nu va vadnici macar cafeaua nu pot s-o beau
ma duc sa ma dreg cumva ca nu mai pot asa!
voi incerca sa revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare
anca vad ca te pregatesti serios de proiectul roz. sa vorbesti cu dr de familie si poate iti faci ceva analize si gratuit.
pisicuta eu cu nasterea am scapat usor ca am facut cezariana . alex a fost dragut si nu a cerut prea multe informatii. mai greu a fost sa explic cum a intrat bb in burtica.
eu am sperat sa fie distanta mai mare intre zilele de nastere ale copiilor. ma rugam sa nasc la termen. eu sunt nascuta in 6 iar sora mea in 10 si parintii ne serbau mereu impreuna. am cam suferit in copilarie ca nu am si eu tortul meu. ca sa nu mai spun ca sunt nascuta de nicolae asa ca imi serbam ziua doar o data pe an.
claudia, la andra a aparut iritatia de vreo luna. acum am schimbat scutecele. nu cred sa fie de la servetele. o spal si eu destul de des. cand face kk o bag direct sub dus. acum vad ca e mai bine dar sunt stresata ca m-a prins pe mine raceala rau de tot.
cu olita eu nu m-asi stresa. pe alex l-am pus la un an si 8 luni. era cald asa ca s-a invatat repede.
kati ce a patit robi?
pupici tuturor. incerc sa invat si ascult muzica pt bb.


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Salutare! Eu mai am putin si surzesc, asa am urechile de infundate. In rest sunt bine!!!
nico, da, asta vreau, sa vad daca imi da medicul de familie trimitere pentru vreunele, ca tocmai mi-au venit si bonurile pentru analize (sunt nascuta in martie) si trebuie sa le fac pe cele anuale. Au venit insotite de o scrisorica de la Ministerul Sanatatii din care reiese ca medicul de familie iti poate recomanda orice analize i se par lui necesare in functie de starea ta de sanatate.
katik, baga un ceai, ceva. Eu sunt tare rea de somn, asta mi se pare cel mai greu lucru la faza cu copilul mic : trezitul noaptea si orele nedormite!!!!!!!!!! Sotul stie ce scandal isi primeste daca ma trezeste dupa ce am adormit. Efectiv sunt "bolnava de somn".

Sanatate bolnaviorilor, eu trebuie sa plec la o sedinta cu niste arhitecti, ma pregatesc de ceva nervi ca asa se lasa sedintele astea.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna!
Nici nu am apucat sa va citesc. Sunt un car de nervi si dr....
Toata sapt nu a dormit -ma refer la nopti. Am dormit 8 ore adunate saptamana asta. Miercuri nopatea a dormit mai bine. Ne mai ies masele, e si infundat. Ii dau panadol dar degeaba, i-am luat si gel de dinti. Nimic. Urla incontinuu. imi vine sa fug in lume.
Cristi a venit cu vesti bune zilele astea, i-au dublat sal...deci voi sta acasa, plecam in austria sa schieze in februarie. Si eu nici nu apuc sa ma bucur. Sunt tare obosita, nervoasa, nedormita, cu mizerie in casa. Nici nu stiu cand sa le mai fac.
Asa ca Kati poate aveti si voi ceva masele!
Va pup!

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

nico, nu stiu ce are robi, sper ca sunt maselele. se vede ca dau sa iasa vreo doua. in rest nu are treaba: se joaca, maninca normal, ziua doarme normal.
anca, am reusit in final sa ma trezesc: m-am dus afara la plimbare cu robi(la noi sunt 10 grade) si am fugit dupa el
ioana, rabdare si tutun!!!! ca alta solutie nu este!


Mergi la inceput