Ingineri fosti, viitori...(17)

Ingineri fosti, viitori...(17) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(16), (15) , (14) , (13) , (12) , (11) , (10) , (9) , (8) , (7) , (6) , (5) , (4) , (3) , (2) , (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime, Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar" - inca studiez.
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

cine face o vraja sa primim si noi zapada? daca ninge poate ma mobilizez si eu si ies din casa.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetele!
la noi a nins un pic, a fost alb pe jos dar doar cit sa acopere putin noroiul si praful, atit.frig este si la noi, pe la 11 erau -3 grade si bate vintul.
a trebuit sa ies afara cu trupa pina la aprozar ca nu mai aveam nici legume, si nici fructe pe acasa, tati este tot la curs, nu stiu cind ne vedem, poate la noapte
noi tot rau, mie gitul mi-a trecut frumos de la homeopate, acum nu ma doare, nu mai sunt ragusita dar tusesc rau de tot. deci, veniti cu idei de elacuri pt asta , va rog!!!!!!
krisztina mai tuseste, nu tare, azi-noapte n-a tusit deloc, doar cind s-a sculat a tras o tura, de atunci este liniste. si robi tuseste, mai rau, i-am dat ce i-a scris pediatra ultima oara, si mai stam pina luni sa vedem cum e, daca se agraveaza mergem la dr.
nico, gradi este in centru, linga locul de munca, pe jos fac cam 40 minute la pas de plimbare cu carutzul. acum insa, cu vremea asta nu ma pot duce cu robi, asa ca trebuie mereu sa ma rog de cineva sa stea cu robi pina sunt eu plecata. nus tiu ce fac saptamina viitoare
cristina, bafta la examen, las ca trece iar apoi vine vacanta acasa la familion!
claudia, gata frezatul? baga o poza sa te vedem cu noul look!!! pai daca iei prea mult cimbru, baga-l la conge sau pune-l frumos la uscat.
oopss, treb sa fug ca urla robi, iara face vecinul gauri in pereti




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

kati din pacate stiu cum e cu lasatul copiilor. acum vreau sa fac curatenie. deci e sotul liber. dupa ce a adunat covoarele si-a dat seama ca e prea obosit si s-a dus la culcare. speram sa dormim toti 4 dar andra arec chef de joaca. ca sa fac curatenie trebuie sa stea cineva cu ea si chiar nu am la cine sa apelez. deci stau cu ea cat bat baietii covoarelke, apoi sotul o preia pe andra si eu ma apuc de smotru. si daca ne ramane timp poate ajungem si la piata sa cumparam un bradut.
eu cand tusesc le dau ambroxol plus sirop de brad, dar trece dupa aproximativ 2 saptamani.
m-a sunat dr de familie sa-i faca vaccinul andrei luni, dar nu stiu daca e ok la cum tuseste ea. i-am spus ca inca nu i-am dat antibioticul si nu prea i-a placut. sunt curioasa ce va spune luni.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Claudia toata ziua merge pc...e non stop pe on-line, daca ai adr de yahoo, da pm si mai vb.
Am luat de la DM bomb de salvie, dar sunt tare rele, Alex din febra de ieri a dat in raguseala pe care am avut-o sap trecuta, si nu vrea sa ia bomb deloc...
Bradul nu-l fac acum, ci atunci inainte ca sa le dau si cadourile, am hotarat azi cu al meu sa le luam o statie de jocuri pe tv din aia care a aparut anul asta, am gasit o oferta la vreo 300e, ca in realitate e 600...si nu dau atat, aia le ramane pana sunt mari, are pe ea vreo 200 de jocuri de la 3-50 ani. Nu prea merita ei ca sunt tare obraznici, dar sunt ai mei si trebuie sa le lunm ceva

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata ,fetelor. Ma rog, e aproape pranz .
Eu curatenia de Craciun am rezolvat-o in transe: azi perdele, maine bucataria cu dulapuri, frigider etc.....de vreo luna am inceput si acuma practic mai trebuie doar mentenanta....(na, ca iar vorbesc ca un inginer).
In schimb am de ieri o migrena din aia cu ameteli si greturi de nu stiu ce sa mai fac, imi este atat de rau.......ca abia pot sta pe scaun.....am luat ceva pastilute, sper sa ajute.
Azi e zi de cumparaturi, cred ca ne vom intinde nervii la maxim, nici nu stiu unde sa mergem ca sa nu fie chiar asa aglomerat.
Diseara la concert, la Smokie.
Va pup, duminica frumoasa.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Sculareeeeea!!! ce faceti dormiti sau sunteti la zapada deja???
vrem si noi zapada!!!

Noi plecam la biserica la 10.30, e program pt copii odata la luna, ma duc sa-l trezesc pe al meu ca sa ne pregatim!!!
Azi nu gatesc, asa ca mergem in centru pe la piata de craciun si mancam acolo ceva...
Pupici si sa aveti o zi buna!!!

Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

claudia, nu dormim, nici ziua, nici noaptea!. suntem toti raciti tare, toti patru acuma, cel mai bine e fata, ea mai tuseste un pic, atit. ceilalti, muci cit incape, tusit, deocamdata fara febra. nu stiu cind s-or termina astea ca io una nu mai pot!
sunt si un pachet imens de nervi: io n-o sa apuc in vecii vecilor sa fac ceva in casa asta. plus daca nu voi duce fata la gradi saptamina viitoare, nu voi apuca sa fac nici macar mincare, ce sa mai zic de restul: curatenie, cumparaturi, cadouri
sunt toata ziua singura cu amindoi acasa, afara este urit, destul de frig, nu ma pot misca departe cu ei, masina/carnet nu am, cu taxi e f greu(prinzi sau nu), plus ca sunt calare pe mine amindoi, si miriiti cit incape
o sa ma rog de cineva sa stea cu copiii seara dupa ce ii parchez si mergem pina la metro sau real ca stea sunt non-stop acuma, alta sansa de cumparaturi n-am. restul...dumnezeu cu mila
na, m-am racorit. imi cer scuze ca v-am ametit da' chiar n-am cu cine discuta, adult, pe linga mine
va pup, sa aveti o duminica faina, incerc sa revin mai tirziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Katik, aveti grija de voi!!!Cum rezisti?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Kati, si eu sunt tare suparata pe ei ca fac curat si nici nu se vede...acum chiar iar arata ca si cand ar fi fost bomba atomica la noi in sufragerie...acum l-am pus pe christian sa imi dea perdeaua jos sa o bag la spalat ca sa mi-o puna apoi uda inapoi. Sper numai sa nu mearga copii cu mainile pe ea geamuri ca fac cu nervii....
Cumparaturi de craciun nici eu n-am facut, am vazut in prospect ca de maine apare ceva carne de porc rulada si umpluta ba cu brocoli, ba cu branza, asa ca bag o fuga cu al meu pana la rewe...fiindca eu nu fac mare lucru de Craciun, asa rapid cu ea la cuptor si iese si ft buna!
Anca, la noi duminica nu e nimica deschis, numai benzinariile!!!n la inceput cand am venit aici eram de-a dreptul socata ca duminica e totul inchis!!!

Azi dimineata dupa programul de biserica (e numai o jumatate de ora , odata la luna - insa noi mergem cu copii ca tare ne place), am plecat la Baden-Baden, a fost ft fain, asta e asa o statiune sa-i zic asa de oameni bogati, si a fost soare, frumos, da frig!!! Sunt magazine scumpe, casele ft frumoase, cucoanele in blanuri pe strada, aranjate, m-am simtit ca in vacanta! Am fost acolo la Weihnachtsmarkt, copii s-au carat cu trenulet, carusel, am mancat cate ceva si am venit apoi acasa.

Ma duc sa-mi bag perdeaua la spalat (eu nu sufar perdelele, am numai in sufragerie si bucatarie, in rest am roleturi din lemn si atata imi plac ca as fi fost in stare si in sufragerie sa-mi pun, dar n-a vrut al meu))). insa eu am geam numai la buca, in rest am usi mari cu sticla in loc de geam)

Kati, multa sanatate voua...si eu is racita, Luca inca nu are nimica, iar Marc tuseste dimineata dar se rupe tusea acum.


Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Noi am petrecut de vineri pana azi si cand ajungem in tara mai petrecem putin. Am pus poze de la petrecere incepand de aici. Pana la urma colegii chinezi au incurcat data petrecerii si au venit azi iar englezii au plecat dupa prima ora. Asa ca s-a transformat in petrecere romanesca pentru copii. Sunt destul de obosita dupa atata agitatie, azi am mers si la magazin inapoi ca am luat niste crenvursti pentru copii si erau expirati de o zi , fir-ar ei sa fie am mai luat si 3 pachete.

Am pus si poza cu perlutele mele .

Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004)
Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput