Ingineri fosti, viitori...(17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Buna dimineata, inginere! Ati vazut ca avem ceva zapada????? Ningea atat de frumos aseara, cu fulgi MARI!!!!!!!!!!!!
Eu am fost la concert Smokie aseara si a fost SUPERB!!!!! Ca la toate concertele, mi s-a parut ca s-a terminat prea repede.
Ah...am ajuns si la Cora si am facut cumparaturile de Craciun, a fost mult mai putin aglomerat decat ma asteptam, doar 2 persoane in fata la casa.
Oti, Ana creste vazand cu ochii sau mi se pare mie?
Sanatate racitilor!!!!!!!!!!!!!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza inginerele!
poftiti la cafelutza!
revin ca urla robi, cred ca se plicitseste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare
ce spuneti: colinde frunoase, fulgi de zapada mari, alex se tavaleste in zapada si mami in loc sa incaseze bulgarii de zapada sta si butoneaza. m-am saturat! macar bine ca a nins si la noi. aseara am fost la nasi (ziua copilului) si am profitat si m-am jucat si eu in zapada. acum mi-a luat locul bona si tare imi e ciuda. din pacate iar am ceva urgent. uneori simt ca trece viata pe langa noi si nu stim sa ne bucuram de ce e mai frumos.
curatenie am facut partial (dar am scapat de perdele), cumparaturi nu stiu cand voi face, brad nu avem (de obicei il facem inainte de craciun, dar daca plecam am hotarat sa il facem mai repede), nici nu stiu ce cadouri sa cumpar. bine ca macar suntem sanatosi.
eu scap si de gatit ca mergem la socrii. venim in 26 dar atunci mancam pe la prieteni.


otilia am vazut pe fuga si pozele. ai fetita mare si frumoasa. aseara calcula si sotul meu ca au trecut 4 luni, mai avem 2 pana la diversificare, apoi inca 6 pana la mers si ... scapam de stres .
imi plac perlutele.
anca sa iti fie de bine concertul. bine ca macar la concerte te duci.
kati sanatate multa! nu te mai stresa. fa cat poti. mie asa imi spune sotul cand ma plang de curatenie.
claudia te invidiez pt usile mari in loc de ferestre. mie imi place mult lunina si ma enerveaza ferestrele mici. peste ani poate ne vom face si noi o casa. cred ca aceasta va fi dorinta mea de craciun .
va pup si fug sa mai pun becuri.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

no ca am revenit in fuga: am bagat perdelele la spalat, sunt gata, le-am intins, am spalat ceva geamuri, mai am un pic, trebuie sa termin pina vine fata acasa ca dupa aia nu-i chip.
noi cu raceala am mai avansat, adica acuma suntem toti 4 raciti, a luat-o si sotzu', ca doar noi restul suntem darnici
si mie imi plac geamurile mari, multa lumina, chiar daca trebuie curatat la ele, da' tot imi plac
nico, fain ca a nins si la voi. la noi nimik, si ce a fost s-a dus. incerc sa nu ma stresez da' ma enerveaza cind vad cum arata casa asta
anca, fain o fost concertu', am vazut citeva imagini la tv! bravo tie, macar atitika meriti si tu!
claudia, pacat ca la noi nu sunt atitea chestie semipreparate. nu sunt eu adepta lor deloc dar pt urgente, o data pe luna, merg!cit despre curatenie, asta este. ieri krisztina a pus mina pe geamul proaspat curatat sa vada daca e bine curatat
gabiK, cum rezist? nu stiu, cu greu da' asta este, nu am incotro, deci mergem inainte!
otilia, vizionat perlutzele si pozicile de la petrece. se vede ca v-ati distrat super! iar printesa, este o adevarata printesa!!!! a crescut mare!
elena, ceva retete de cockteiluri? ca doar vin sarbatorile, nu?
ioana, sunteti bine? sau ati plecat deja pe undeva in vacanta?

miki, dupa craciun, ceva consultatii on-line? vreau sa ma mai pun un pic la o cura dar nu asa aiurea
na, ma duc ca mai am niste geamuri. e cam frig afara pt curatat geamuri dar degeaba astepta ca inca nu vine vara






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna!
N-am plecat mai kati nicarieri. Ma munceste fimiu de nu mai pot. Am inceput sa avem mari pb. Se culca numai la 1.30-12.00 noaptea, se trezeste la 9 si de dormit f slab la pranz. Eu mi-s obosita, fac cumparaturile de craciun cadouri cu el in brtae, prin tipete si urlete. Toata ziua stau in bucatarie cu el. Dorm cand apuc. In rest totul e bine.
Vla e incantat de zapada sa veeti cum se arunca si apoi se scutura. E tare scump.
Plecam si noi de pe 28 pana pe 3 ian la munte. il las cu bagaje cu tot la mama pe Vla. Sper sa ma odihnesc si eu.
Acum sunt in bucatarie asa ca va las.
Pupici!

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut fetele, ce faceti?
eu sunt invidoasa ca voi aveti zapada si noi nu, e frig de ingheata si mucii in tine...am spalat si eu perdelele aseara, le-a intins al meu apoi, trebuie numai sa mai aspir odata toata casa si sa spal pe jos.
Am tras un pui de somn acum dupa-masa, copii inca mai dorm, ii mai las 10 minute apoi ma duc sa-i trezesc.
Azi dimineata am fost la ADAC, mi-am transcris permisul de conducere, voi primi permis nemtesc peste vreo 6 saptamani, doar masina mai imi trebuie!!! pana atunci insa, am sofer!!!
Apoi am fost la cumparaturi, maine avem serbare dupa-masa la gradi si fiecare duce ceva, eu am sa fac salata de boef.
Si mie imi place tare cu usi mari, la dormitor si sufragerie am duble, iar la camera copiilor una simpla...iar apartamentele din zona asta sunt faine, inainte au locuit americanii si ei au nevoie de spatiu, asa ca sunt ft mari si spatioase (pt un apartament)! SAzi mi-a zis vecina ca la blocul vecin au fost hotii, intra prin balcon, la parter au spart, nu stiu ce au furat, insa in perioada asta cand peste tot sunt petrcerile d ecraciun, testeaza si ei teren si intra pe unde pot. Noi stam la etajul 1, insa e ft usor de escaladat balcoanele, de aceea nu prea lasam usile deschise la balcon si sa plecam de acasa!!!
Eu sunt tare racita.Nu mai imi trec mucii astia odata.
Cristina, ai luat examenul? cand pleci acasa?
Oti, am vazut si eu pozele, sunteti frumoase amandoua! maine faceti iar chef??? dar de fapt, ce sarbatorirati, ziua printesei in avans? ca am vazut si un tort tare frumos...voi cand plecati acasa?
Nico, arunca si incoa cu cativa bulgari...doar-doar prindem si noi vreunul! tare mi-e ca aici nu va ninge deloc!
Nici noi nu am luat inca brad, luam saptamana asta si-l facem sambata.

va pup, ma duc sa scol copii...


Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Claudia cica nu va ninge la noi, si eu sunt invidioasa ca cei din tara au zapada, ai mei copii inca nu stiu ce e aia..parca traim in Africa...dar ce sa facem noi.
Si al meu mare e rcit si sapt asta nu-l mi las la gradi si asa m-a enervat o educatoare ca s-a intalnit al meu cu ea prin oras si i-a vorbit pe un ton consternat ca al meu copil nu stie sa se imbrace singur si sa se incalte, pai normal ca la 3 ani nu poate face asta, ai vostri se imbraca sg sau al meu e mai alintat?
M-a enervat rau, ca el are doar 2 luni de gradi si vb cu copii in 2 limbi si se enerveaza comodele ca trebuie numai deutsc, parca turcii si alte natii au venit gata cu limba invatata la gradi..asta e, sper sa-mi treaca nervii
va pup

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Hai Miha, nu mai fii suparata, da-o incolo de educatoare, asa-s unele!!! in privinta asta noi nu avem treaba ca ale lui Marc sunt ok!!! nici Marc nu se imbraca singur cand merg dupa el, ca e puturos si stie ca il imbrac eu, numai cand ii duce afara atunci se imbraca si se incalta singur!!! insa marc e un an mai mare, asa ca la 3 ani cat are Alex eu zic ca e inca mic, n-au decat sa faca ele ca doar de aia sunt acolo...iar despre limba, las' ca o invata el!

Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Buna inginerele!
Intru si eu in noul capitol abia acum ca am avut un wk aglomerat cu vizite,plimbari pe la cabinete medicale iar luni am avut sedinta cu parintii (iarasi ca la noi sunt cam dese ).Acum am o zi de concediu si deocamdata imi savurez cafeaua.Si eu intentionez sa-mi iau brad saptamana asta desi am vazut la selgros niste brazi artificiali superbi dar sotul meu vrea natural.Am vazut si brazi la ghivece la 220 ron bucata dar sunt cam sceptica in ceea ce priveste acomodarea lor la temperaturile mari ,vara.Intradevar e mai ecologic sa iei brazi la ghivece ,in plus ii ai si la anul dar de cele mai multe ori s-ar putea sa nu se prinda in gradinile noastre(solul este nisipos)asa ca s-ar putea sa cumpar unul din piata .Eu am cam terminat cu curatenia dar la noi nu se prea pastreaza asa ca oricum mai dau un retus sambata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Ana, sa cresti mare, sanatoasa si sa aduci numai bucurii parintilor tai!!!
Oti, sa-ti traiasca printesa si sa fiti fericiti!

Claudia






Mergi la inceput