Ingineri fosti, viitori...(32)

Ingineri fosti, viitori...(32) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(31), (30), (29), (28), (27), (26), (25), (24), (23), (22), (21), (20), (19), (18), (17), (16), (15), (14), (13), (12), (11), (10), (9), (8), (7), (6), (5), (4), (3), (2), (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime - Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea Babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar".
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997
- gbutucica - Institutul Politehnic Iasi, Universitatea Gheorghe Asachi, Facultatea de Textile, promotia 2001
- xerxe2005 - Hidrotehnica, Iasi, 2003 si master 2004
- cqeea - Universitatea Tehnica "Gh. Asachi", Iasi, inginer textilist
- iruse - Fac. de Energetica, seral, 1995, Bucuresti
- gabytza25 - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Automatica - viitor inginer, anul IV
- Aurorra - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Inginerie chimica si protectia mediului, promotia 2005
- ancadragoman - Fac. de Instalatii, promotia 2005, Master in "Confort si eficienta energetica", UTCB - 2006
- Andra.C - UPB, Fac. Energetica, prom. 2002
- Maristef - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Electrotehnica, sectia Energetica Industriala, promotia 2001, Relatii Internationale, 2001, Belgia.
- Cristies - UPB - Inginerie Chimica - 2005
- bubulina1 - UPB - Facultatea de Electronica si Telecomunicatii, 1996

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Otilia acum eu sunt restanta grupului . La multi ani cu muuuulta sanatate frumoasei printese!
Am avut un program super incarcat, nici sa citesc nu am apucat.
Ma bucur ca a nins mult. La noi la teren e un peisaj de basm.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Azi fac eu cinste cu o . Sunt la birou si azi, doar pt maine mi-am luat liber.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Neatza buna la inginere! Cand am vazut semnatura Otiliei, atunci m-am trezit la realitate, ca de muuult n-am mai intrat pe la voi La multi ani asa cu intarziere domnisoarei tale!
Va doresc tuturor sarbatori fericite, sa va aduca Mosul tot ce va pofteste inima, si in noul an sa aveti parte de sanatate, fericire si multa dragoste!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:





Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Multumim de urari

Eu de azi sunt in concediu dar am avut doar de alergat. Maine dam o fuga la politie si tot asa se strang diverse. Ma bucur ca in seara aceasta am facut bradul mare si unul micut. Mancare nu stiu cand, curat la fel. Rufe mai am de spalat, fug acum sa intind o masina, deh asa e cu doua fete cochete in casa.

Gabi, ce surpriza sa intri pe aici. Ma bucur ca sunteti sanatosi, voinici. Cat despre semnatura, e in revizie tehnica .

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Multumim de urari

Eu de azi sunt in concediu dar am avut doar de alergat. Maine dam o fuga la politie si tot asa se strang diverse. Ma bucur ca in seara aceasta am facut bradul mare si unul micut. Mancare nu stiu cand, curat la fel. Rufe mai am de spalat, fug acum sa intind o masina, deh asa e cu doua fete cochete in casa.

Gabi, ce surpriza sa intri pe aici. Ma bucur ca sunteti sanatosi, voinici. Cat despre semnatura, e in revizie tehnica .

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)


Cum adica revizie tehnica??? va mai apare cineva acolo?



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Mda, sunt intr-un mare butoi. Nu pot spune nimic sigur. Parca nu joc in filmul vietii mele.
Toata viata mea mi-am programat ce/cand voi face. Si cand s-a intamplat ceva neprevazut de obicei s-a terminat chiar mai bine decat credeam.
Una din ele. Vroiam sa fiu la departamentul de engleza la facultatea de matematica. Si s-a oprit trenul in mijlocul unui camp, am ratat examenul, dintr-odata nu m-a mai tentat facultatea aceea daca nu a fost sa fie unde vroiam eu. Si uite asa m-am gandit sa dau examenul de engleza la Constructii si uite ce bine a fost.
Acum cochetam sa merg la o fabrica de otel in Anglia sau Italia, un proiect nou, mi se parea o experienta interesanta.
Nu mai zic de vacanta de vara de la anul, planurile de a ne lua casa aici .

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Dulce amagire, zile rupte parca dintr-o povestire, o lume inundata in alb stralucitor, fulgi ce cad incet din rasul unui nor, pe geamul inghetat, pictura cristalina, tablou de flori de gheata cu stralucire fina, e frig dar ce frumos, ne incalzim auzul cu un colind voios, in suflete caldura, in jur o frumusete, in clinchete de sanii ce parca azi danseaza in ritmuri prea razlete, sunt fulgi ce-n zborul lor mai parasesc un nor. E peisaj mirific, e un miros de iarna, ce-asteapta o sarbatoare cu brad impodobit, e un Craciun ce vine cu daruri de-mpartit, iar noi datori ramanem, in schimb sa il primim in liniste si pace, iubire sa-mpartim !

CRACIUN FERICIT SI IMBELSUGAT SA AVETI!





Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Ziua Balantelor_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Buna fetele. N-am mai intrat de mult la voi, dar o fac acum sa va urez si eu Craciun Fericit, multa sanatate, noroc si tot binele din lume!

Va pup!

36+

AMR 4 saptamani!

De-acum e oficial. Am intrat in luna a noua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Colinde, colinde ....., dar mai colindati si pe aici .
M-am intors la birou de ieri dar a fost nebunie, nu am apucat sa intru pe net.
Foarte frumos de sarbatori. Am colindat, am mancat, am dormit, m-am jucat mult cu pustimea, nu m-am gandit la proiecte , nu am porit calculatorul, nu am vorbit la telefon .
O sa lucrez si in 31 asa ca nu plecam de Rev, o sa petrecem la niste prieteni. Va trebui sa pregatesc si eu cate ceva printre picaturi. Azi o sa fac piftia. Daca aveti retete bune de rulada aperitiv (ma gandesc la ceva cu ciuperci) astept retete.
Pe mos inca nu l-a atins criza, a venit destul de incarcat. Inca nu am descarcat pozele.
Cristies ma bucur ca ai mai trecut pe la noi. Ce mai face samburelul? Cum stai cu emotiile?
Otilia sper ca ai iesit din butoi . O sa vezi ca o sa fie bine. Pare interesant noul proiect. Imi plac provocarile. Uite, noi ne facem casa iar eu ma gandesc daca sa ne mutam in Cluj sau nu . Ma tenteaza sa o iau de la inceput desi acum imi e bine aici.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput