Ingineri fosti, viitori...(28)

Ingineri fosti, viitori...(28) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(27), (26), (25), (24), (23), (22), (21), (20), (19), (18), (17), (16), (15), (14), (13), (12), (11), (10), (9), (8), (7), (6), (5), (4), (3), (2), (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime - Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea Babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar".
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997
- gbutucica - Institutul Politehnic Iasi, Universitatea Gheorghe Asachi, Facultatea de Textile, promotia 2001
- xerxe2005 - Hidrotehnica, Iasi, 2003 si master 2004
- cqeea - Universitatea Tehnica "Gh. Asachi", Iasi, inginer textilist
- iruse - Fac. de Energetica, seral, 1995, Bucuresti
- gabytza25 - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Automatica - viitor inginer, anul IV
- Aurorra - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Inginerie chimica si protectia mediului, promotia 2005
- ancadragoman - Fac. de Instalatii, promotia 2005, Master in "Confort si eficienta energetica", UTCB - 2006
- Andra.C - UPB, Fac. Energetica, prom. 2002
- - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Electrotehnica, sectia Energetica Industriala, promotia 2001, Relatii Internationale, 2001, Belgia.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Salutare
Am scapat de examen. Desi nu ma asteptam l-am luat cu punctaj bun. Pt gradul II mi s-a parut usor (dar eu fac proiectare pe joasa asa ca e normal), la gradul III ceva mai dificil. Pana acum problem s-au dat din primele 20. Daca vreti va trimit pe mail problemele rezolvate si raspunsurile la intrebari.
Andreea nu iti trebuie gradul 4? Eu asi fi mers pe 4 dar nu am avut nici o lucrare. Pe medie am avut 2 proiecte.
Pisi mi-ai facut ziua mai frumoasa. Am ras 15 min in fata calculatorului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Si acum sa va povestesc despre ziua de ieri (de fapt dau copy/paste):
Mi-am propuis sa ingras porcul in ajun dar pustimea mi-a dat planurile peste cap. La ora 12.30 a venit Alex acasa urland ca a cazut pe beton. Nu isi misca mana stanga, nu se linistea si tare greu mi-a fost sa ma decid daca merg la urgenta sau mai astept. Pana la urma a jost doar o julitura mai serioasa. La putina vreme dupa, Andra cu ajutorul unui scaun s-a catarat pe mobila si m-a strigat sa o felicit pentru isprava. La ora 17.00 Andra ma facut sa mai slabesc 1 kg. Intr-un minut cat a ramas singura a cautat in cosul de gunoi si a gasit o cutie de conserve in care si-a prins degetul. Ca sa nu se intample asa ceva am acoperit cutia de conserva cu gunoi dar domnisoara s-a gandit sa goleasca cosul. Au fost cateva minute groazice. Degetul era intepenit asa ca greu l-am scos din cutie si s-a ales cu o taietura serioasa. Am ajuns la urgente intr-un timp record si acum are dopua copci la degetelul ei mititel. Cat a fost in spital imi tot spunea mami-nenea-doale-au.
De dimineata a fost la pansat cu bona (eu eram la examen cu inima cat un purice; de fapt am si iesit prima din sala) sa i pare ce ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor!
Multumesc la toata lumea pentru bunatatile administrate, lui Nico pentru capitolul cel nou. Sa o pup pe Ancuta ca vad ca e mai amarata decat mine dar nu dispera ca trebuie sa revina la normal. Eu pot sa-ti dau sfaturi la capitolul asta dar nu stiu cat de bine apreciezi tu cand esti cu hormonii out of range. Nu intrerupe niciodata medicatia asta este cel mai important, treci la un sfert dar nu o intrerupe. Cat despre masina nu-ti face probleme: se repara!
Pisi bine ai revenit printre noi! Chiar m-a amuzat povestioara ta!
Nico felicitrari si pentru examen si imi pare rau ca ai avut necazuri cu bebicii. Asa sunt ei curiosi si de cele mai multe ori nu iese asa cum vor ei...
La fetele celelalte , Claudia sananate multa feciorului si daca nu intelege treci la fapte drastice.
Va pupic si sa aveti o zi super!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Nico, Doamne ce m-ai speriat!!!!!!!!!! Il si vedeam pe Alex cu mana rupta si pe Andra cu degetelul taiat...ultima chiar s-a intamplat. Of, imi pare tare rau dar pe de alta parte ma bucur ca nu a fost mai grav. Felicitari pentru examen si pentru premiul de "mama eroina"!
Cristina, nu prea am inteles ce ai vrut sa spui cu "dar nu stiu cat de bine apreciezi tu cand esti cu hormonii out of range'. Probabil te-ai referit la daca imi dau seama sau nu fara analize? Pai sa iti spun eu cum sta treaba: eu nu am simptome de hipotiroidie inca, cel putin nu unele foarte clare. Asa ca nu imi dau seama fara analize cum stau cu valorile. De data asta probabil imi va creste doza...eu sunt suparata pentru faptul ca am trait cateva luni bune cu convingerea ca tratamentul e eficient (analizele ieseau bine) si am sanse sa raman gravi...ca sa constat acum ca nu prea a fost asa si inca nu am hormonii sub control.
Asa ca de suparare azi am comis-o: m-am dus la Perfect Nails si mi-am pus unghii false (arata surprinzator de natural), mi-am luat mancare de la McDonalds si am mancat si merdenea + strudel cu mere. Asa ca am facut-o lata, am compensat un pic printr-o sesiune lesinata de aerobic si acum ma simt oarece mai bine.



Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra.C spune:

Caaate s-au intamplat!!!
Avem si capitol nou

Nico felicitari pentru examen Cu bebeii suntem mereu in priza si mie mi s-a intamplat, dar a mea face chestii din astea de sarbatori sau de zile in care avem cate ceva de sarbatorit in familie
Pentru a-ti raspunde la intrebarea despre grad - nu puteam sa ma inscriu pentru alt grad, deoarece nu am avut vechime in domeniu (am reusit sa ma angajez ca ing. eng. abia anul trecut in mai, pana atunci am prestat diverse...legale si morale), asa ca ...asta e. oricum bine si asa
Iepumic - e bine ca faci aerobica, chiar si "lesinata" ca eu nu apuc, nush cum dar parca nu-mi ajunge timpul deloc
Acu fug repede sa-i fac ficamii baie ca ma zapaceste ... ca vrea, ca si-a pregatit jucariile ca...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Fetelor, eu va pup pe toate ca va iubesc!

Elena, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Vai Elena, ce frumos mod de a incepe dimineata, cu o declaratie de dragoste.
A iesit soarele desi e frrriggg...dar e faaaain...si ma simt si eu mai bine! .
inginerele.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui nma

Salutare
Am scapat de examen. Desi nu ma asteptam l-am luat cu punctaj bun. Pt gradul II mi s-a parut usor (dar eu fac proiectare pe joasa asa ca e normal), la gradul III ceva mai dificil. Pana acum problem s-au dat din primele 20. Daca vreti va trimit pe mail problemele rezolvate si raspunsurile la intrebari.
Andreea nu iti trebuie gradul 4? Eu asi fi mers pe 4 dar nu am avut nici o lucrare. Pe medie am avut 2 proiecte.
Pisi mi-ai facut ziua mai frumoasa. Am ras 15 min in fata calculatorului.

Primele 20 din alea de pe site?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI


EMA INVINGE CANCERUL!!!!!!!


UN VOT VA RUGAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui nma

Si acum sa va povestesc despre ziua de ieri (de fapt dau copy/paste):
Mi-am propuis sa ingras porcul in ajun dar pustimea mi-a dat planurile peste cap. La ora 12.30 a venit Alex acasa urland ca a cazut pe beton. Nu isi misca mana stanga, nu se linistea si tare greu mi-a fost sa ma decid daca merg la urgenta sau mai astept. Pana la urma a jost doar o julitura mai serioasa. La putina vreme dupa, Andra cu ajutorul unui scaun s-a catarat pe mobila si m-a strigat sa o felicit pentru isprava. La ora 17.00 Andra ma facut sa mai slabesc 1 kg. Intr-un minut cat a ramas singura a cautat in cosul de gunoi si a gasit o cutie de conserve in care si-a prins degetul. Ca sa nu se intample asa ceva am acoperit cutia de conserva cu gunoi dar domnisoara s-a gandit sa goleasca cosul. Au fost cateva minute groazice. Degetul era intepenit asa ca greu l-am scos din cutie si s-a ales cu o taietura serioasa. Am ajuns la urgente intr-un timp record si acum are dopua copci la degetelul ei mititel. Cat a fost in spital imi tot spunea mami-nenea-doale-au.
De dimineata a fost la pansat cu bona (eu eram la examen cu inima cat un purice; de fapt am si iesit prima din sala) sa i pare ce ok.


Vai de mine .........hai ca ai scapat deocamdata
Felicitari ca ai luat examenul .
Cate probleme au fost la examen?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI


EMA INVINGE CANCERUL!!!!!!!


UN VOT VA RUGAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI


EMA INVINGE CANCERUL!!!!!!!


UN VOT VA RUGAM

Mergi la inceput