Ingineri fosti, viitori...(19)

Ingineri fosti, viitori...(19) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(18), (17), (16), (15) , (14) , (13) , (12) , (11) , (10) , (9) , (8) , (7) , (6) , (5) , (4) , (3) , (2) , (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime, Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar" - inca studiez.
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:


am scapat de sesiune.mai am doar lucrerea finala si gata cu scoala.
multumesc mult ca v-ati gandit la mine. astazi aflu nota, dar sigur va fi buna.
va
intru mai tarziu sa va spun mai multe. acum am multa treaba.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata la un capitol nou! Cana de ceai este servita pentru cine vrea cu lapte, cu lamaie, cu indulcitor, zahar, miere cum vreti voi...
Eu m-am trezit bine dispusa dar nu gasesc inca motivul! Poate raza de soare de fara ma face asa de vesela, alta explicatie nu gasesc!
Otilia imi pare rau sa aud ca parintii tai muncesc asa de mult! Trebuie sa ai grija sa vezi si cu ei ce se intampla ca nu este normal pentru cineva la o anumita varsta sa slabeasca atat de mult. E bine ca sotul tau poate sa vina la tine... As vrea si eu... Iti tin pumnii sa va faceti bine repede si sa nu se mai intample nimic rau de acum incolo.
Anca - ia-o usor cu nervii, trebuie sa ramai mereu o profesionista chiar daca lucrurile nu merg mereu asa cum vrei tu.
Nico - merci frumos pentru capitolul nou!
Va pupic pe toate si sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Nico si sa fie-ntr-un ceas bun!

Acuma poti sa te relaxezi , ca ce-a fost mai greu a trecut!

Felicitarile mele! Astept sa dai de baut!

Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

cum e, cum e???? bemmm??????
nico, felicitari mami!!!!!! bravo!!!!! lucrarea e mizilic pe linga ce a fost pina acuma.
multumim pt capitol nou!
gabiK, pai unde sunt "gorobetii" de esti libera ca pasarea cerului?
pisicuta, sar'na de aprecieri! hai cu nu sunt nici io super women (oricit de inginer as fi). da, e f nasol cu aida si emma. este ingrozitor de nedreapta viata! ce a avut cu un copil de aproape 6 ani, cu ce a putut sa greseasca pina la virsta asta? eu inca sper si ma rog pt ele sa le ajute DD, sa faca o minune!!!!chiar as vrea sa le ajut cumva, deocamdata nu prea am cum, vom vedea ce vor decide in continuare.
crisitna, bine ca esti bine dispusa, nu mai cauta motivul ca nu-i sanatos
anca, tot stau si ma gindesc: oare sefii aia ai tai nu se intreaba chiar deloc de ce pleaca asa oamenii din firma?????
uite, pui de o colaborare cu nico si ii lasi pe ei cu curu' in balta!!!(scuzati de exprimare dar tare m-am enervat).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

nu stiu nota dar bem sigur. deci cine doreste sau .
pisicuta imi pare rau ca te-a prins gripa. bine ca a trecut.
care e secretul pt a scapa de "ursuletul pofticios"? stiu pe cineva care rade toate dulciurile copilului .
kati e mai complicat fara bona ca trebuie dus alex la gradi si sotul nu poate. el pleaca la 6.40. deci trebuie sa o iau si pe andra cand il duc pe el. m-a convins sotul sa o mai tin pana scap si de lucrare si de cateva proiecte, adica pana trece frigul. oricum dupa ce o anunt trebuie sa o mai tin o luna caci asa ne-am inteles. acum alex e in vacanta asa ca bona parca mai mult ma incurca.
la kg vad ca te-am luat. am 57.9 . si nu am redus ciocolata in schimb azi noapte cred ca m-am trezit de 7 ori. andra e tare maraita iar eu foarte obosita.
felicitari ca reusesti sa te ti de cura de slabire. eu una nu pot.
anca mult calm si trec toate. doamne ajuta sa mearga cu firma! la noi vad ca merge mai bine. avem multe lucrari pe partea de executie. sunt si cateva proiecte, asa ca sa nu ma plictisesc, dar am sperante ca voi avea cateva marisoare.
otilia aici sunt salariile mici asa ca la bona nu ar trebui sa ii dau foarte mult in plus. financiar mi se merita sa ma intorc, dar ma bazez pe cateva proiecte. si satisfactia e mare cand stai acasa cu puiutii, desi nu dormi noptile, te omoara cu "de ce?" si ... multe altele.



nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Nico, felicitari, ai scapat de sesiune.

Ana ia antibiotic, doctorul crede ca a facut o forma atipica de scarlatina. Am scris la scutece toata istoria asa zisei scarlatine aici.
Vestea buna este ca sambata vine sotul pentru 7 saptamani.


Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza!
poftiti la cafea si pt cine nu bea cafea, un ceai mare(da' n-am iconitza)
otilia, din nou ma minunez de sistemul ala de la voi! cum se poate pune diagnostic clar de scarlatina fara exudat si evidentierea streptococului hemolitic de tip A??????
pai la noi in cazuri din astea se iau toti copiii din colectivitate si li se face exudat si la cei care sunt purtatori se instituie tratamentul si mers la spital, fara povesti. boala este una care se declara!
multa sanatate printesei, sa scape o data de belele!
nico, da, asa este. si eu am pb cind trebuie sa o duc eu pe kriszti. vara il luam in carut si pe robi, adormit si mergeam toti trei dimineata iar dupa-masa o recuperam in aceeasi formatie. acum nu mai merge, rog vecina sa stea cu el , noroc ca sta cu oricine, nu are treaba.
grea treaba cu de ce? -urile!!!!!
sar'na pt beutura!!!! cind e finalul?
claudia, ce este cu voi???? da macar un semn!
sa aveti o zi buna!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Neata, inginerele!

Haideti la o cafa!

Otilia, am citit povestea cu scarlatina si nu'sh ce za zic... Mie Vladi mi-a facut o iritatie ca cea pe care o descri tu, si l-am gasit atunci cu lambri. Ai incercat sa-i faci si niste exapene coproparazitologice, ca poate-s 2 in 1, adica febra s-o faca de la rosu-n gat, iar iritatia s-o aiba de la lambri ... zic si eu, nu stiu, ca mi se pare ciudatica rau diagnosticarea asta. Oricum, eu ii doresc muuuulta sanatate micutei tale si tie multa rabdare si intelepciune in luarea celor mai corecte decizii! Ma bucur enorm ca vei primi sprijinul ssotului tau si ca nu vei mai fi singurica.

Nico, eu am scapat de "ursuletul pofticios" o data cu intarcarea puiutului meu. Ma crezi sau nu, in sarcina - mai ales a doua oara - n-am avut pofte asa cum aveam in perioada de alaptare. Si, in general, mai mult la dulciuri ma lacomeam decat la alte cele, de ma facusem ca mingiuca. O data cu incheierea ciclului de alaptare, mi-am revenit la normal si, incet-incet, mi-au disparut si poftele. Eu de felul meu nu-s mancatoare de dulciuri: sta ciocolata de la Paste la Craciun in frigider si nu-i am baiul. Asa ca, nu stiu daca am o reteta sa-ti dau, este mai mult chestie de obisnuinta si de vechi metehne.

Va pup pe toate si sper sa mai revin si cu alte mesaje!

Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

pisicuta, super decurcaretz vlad al tau!!!! bravo lui!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


ma bag si eu la o cafea ca nu se mai poate. se trezeste fata asta toata noaptea. probabil o dor gingiile ca prea e agitata. gingia nu e rosie, dar cine stie.
azi vreau sa nerg la facultate sa vorbesc cu proful despre lucrare. pana in 15 trebuie sa duc 1/3 din ea si eu nici nu imi cunosc profesorul. sper sa putem colabora.
pisi cred ca eu nu am sanse sa scap de dulciuri caci mancam si inainte, dar nu asa multe ca acum. acum eu pot sa incep ziua cu o savarina fara probleme. daca nu asi gandi putin cred ca asi manca numai dulciuri. si asi bea numai cola, fanta, desi eu inainte consumam mai mult apa sau sucuri naturale.
otilia imi pare rau ca ana tot are probleme. multa sanatate si tie multa rabdare. eu nu stiu cum e cu scarlatina dar o sa citesc si eu sa nu am surprize. bine macar ca vine sotul sa te mai ajute. el ce a facut la examen?
kati la mine nu merge sa o duc pe andra cu caruciorul la gradi caci clasa lui alex e la mansarda (et 3). asa gradinita e aproape.
o zi buna tuturor

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput