FIV in Ungaria 56

FIV in Ungaria 56 | Autor: crisis81

Link direct la acest mesaj

Pentru Liana30 cea mai perseverenta mamica

www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">Un filmulet vechi pentru a mamica noua!


BINE AI VENIT PE LUME ANNE MARIE CATALINA !!!







Informatii utile (tot ce trebuie sa sti pentru a face FIV sau IA in Ungaria):

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
Lista analize necesare
Despre Dr. Krissan Maria;
LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 13.000 ft
Spermograma - 13.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Paptest si citologice - 18.000 ft
Ecografia - 8.000 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 112.000 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft
donor sperma 35000ft
crioprezervarea embrionilor 20000 ft
Aici gasesti o lista de preturi pentru medicatia folosita in Ungaria


Unde ne cazam?
In Szeged:
SZVARVANY VRNDEGHAZ/dispune de internet si antena Digi cu programele romanesti /Persoana de contact: Gyongyi (Atelocin74 pe DC) /telefon:0036303846397, ID messenger: gyongyig, PM (impresiile oaspetilor le puteti citii aici: cara1976, mihaele, georgia_c)
www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">FAMILIA PANZIO
www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">SZEGEDI APARTMAN
www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">BRINDZA PANZIO
si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">ALTELE, mai asteptam sugestii.

Cine ne traduce?
In Szeged:
Any - tel: +36305456403
Gyongyi - tel: +36303846397
Vicky - tel: +36707766820
In Debrecen:
In Budapesta:


Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:info@ivfpregnancycenter.com
Lista preturi Budapesta:consultatia=12700HUF, eco=7700HUF, citologice=7700;


CURS VALUTAR:
1 EUR = 300 HUF (martie 2009)
100 HUF = 1,51 RON
www.convertor.ro/" target="_blank">CONVERTOR VALUTAR

Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman

Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap.18, Cap.19, Cap.20, Cap.21, Cap.22, Cap.23, Cap.24, Cap.25, Cap.26, Cap.27, Cap.28, Cap.29, Cap.30, Cap.31, Cap.32, Cap.33, Cap.34, Cap.35, Cap.36, Cap.37, Cap.38, Cap.39, Cap.40, Cap.41, Cap.42, Cap.43, Cap.44, Cap.45,Cap.46, Cap.47, Cap.48, Cap.49, Cap.50, Cap.51, Cap.52; Cap.53 Cap.54



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI

Rh cea care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita;
Adela gemenii Darius siCaius 15 septembrie 2005 si SURPRIZA noul lor fratior Rares 13 decembrie 2007 - ramas natural;Szeged - dr. Zadori 4 IA - nereusite; 1 FIV - reusit - ET: 24.01.2005
InternetDaria - 25 iunie 2006; 1 IA - nereusit la TM, 1 FIV - reusit la TM, 4 FIV-uri - nereusite la TM, 1 FIV( FIV nr 6) reusit la Szeged, dr Zadori, ET: 12.11.2005
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia 12 septembrie 2006 si ........;
1 FIV - reusit, Szeged, ET: februarie 2006
Auburn
Andicu Filip 27 iunie 2007; FIV nr. 2 - reusit, Szeged, dr. Zadori, ET:octombrie 2006
Tanyuta Eduard-Raul
Daniela76 Alexandra
pussi Elena si Ana; iunie 2006 IA in TM, dec. 2006 FIV Szeged dr. Zadori, nereusit, martie 2007 FIV Szeged dr. Zadori, 2 embrioni transferati(de 4 si 7 celule) si 2 Tuste iesite
Corina74 Andrei-Dumitru
Chiara Matei-10 iulie 2008
Simona FIV sept. 2007 Budapesta
Popica ; ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged ????
tuculucu Mihnea si Isabela; ET cu embrioni congelati ian'2008, Budapesta;
AncaoradeaSara; IAS feb.2008, Debreten
AndradaP de Mara si Teodora ; DN: 06.11.2008,ET: 14.03.2008;FIV mar. 2008, Budapesta;
valeria72 de si ingeras; - FIV 1 la Medsana cu dr. Ancar - reusit - sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani, FIV 2 - mai 2008, dr. Zadori - Szeged, reusit;
Marush deAdina si Alexandru;
Julia75 de Zsombor - 12.12.2008; 2 IA - nereusite la Targu Mures, 1 FIV - reusit la Szeged, dr. Zadori, ET:26 martie 2008
miha2004 de MARISA-IOANA; FIV4 apr2008-reusit, Szeged, Dr. Zadori;- 2 FIV-uri nereusite in TM, FIV3 Szeged - ian2008 nereusit;
steliana04 de crescuta in suflet;
- 2 FIV nereusite Debrecen,FIV 3 Szeged.
borzasimo de David; FIV2 reusit mai2008, FIV - Februarie 2008-nereusit;
zisaCami de RADU COSTIN, 3030 gr, 47cm, apgar 10, prin cezariana - FIV nr. 6 - mai2008, Szeged, Dr. Zadori; 5 FIV, 1 ET cu embrioni congelati
jovana FIV1 iunie 2008, Debrecen, Dr. Tandor;
crisis81 de Teodora - crescuta in inima si nu in burtica;
- 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV1 reusit Octombrie 2007 la Szeged -Dr. Zadori- sarcina pierduta la 7 saptamani, FIV2 Martie 2008 - nereusit, FIV 3 sept2008 reusit, sarcina oprita in evolutie;
Micky2007 de Daviv Cristian, 3000 g, apgar 10 si Beatrice Anamaria , 2400 g, apgar 10 - FIV 3 septembrie 2008, Szeged, Dr. Zadori;
5 IA nereusite la Buc, FIV1 nereusit la Buc, FIV2 martie 2008, reusit la Szeged, dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani;
Liana30 de Anne Marie Catalina , 3480 g- FIV sept 2008, Szeged, Dr. Kriszan;
sima1 de sanatoase - FIV 4 Debrecen;
- FIV 1 nereusit la TM cu dr. Cezara Muresan, FIV 2 - nerealizat (nu a raspuns la stimulare), FIV 3 la Debreten mai 2008 nereusit, FIV4 reusit;



GRAVIDUTE


Buluna - FIV Szeged, Dr. Zadori; - o IA la TM si o incercare de FIV la Szeged in iulie, hiperstimulare;
KLU1973 cu - FIV2 Szeged, Dr. Zadori;4 IA neseurite in RO, FIV 1 reusit la Szeged, Dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie;
dariaioana - FIV2 - Medlife; un de 9 ani -sarcina naturala,dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi; FIV1 - Medlife, dr. Silviu Predoi, mai2008 - nereusit;
Missy - Fiv 3 reusit cu decembrie 2008, dr. Zadori, Szeged.
- 2 Fiv nereusite Zadori, 2 IA nereusite dr. Munteanu Timisoara
Laura Garner - FIV1 + ICSI - Dr. Peter Kovacs, Kaali Budapesta - sarcina "biochimica", FIV2 norocos, feb 09, Peter Kovacs
Miramar - FIV 2 reusit ET in 28 februarie 2009 - Dr. Janos Zadori, Kaali Szeged, FIV 1 nereusit august 2008, 5 IA nereusite in Bucuresti.
Avalon - fiv 5 reusit la Kaali Budapesta cu dr. Kovacs Peter ;


Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede si apoi !!!


magduta10- dr. Krizsan - Szeged - hiperstimulare, 1 Fiv nereusit;
sandica - dr. Zadori, Szeged - 3 IA nereusite, FIV1 Martie 2008 - nereusit, FIV2 mai2008 intrerupt, FIV3 reusit, sarcina oprita in evolutie;
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori,Szeged - 2 FIV nereusite 2007.
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
AndraO - dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro nereusite, 1 Fiv Szeged sept. 2007-nereusit, FIV2 Szeged Februarie 2008 nereusit, IA mai 2008 Sibiu, nereusita;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega; dr. Zadori - Szeged - 1IA ian'08, FIV1 mai 2008, sarcina oprita in evolutie, august 2008 ramas natural, oprita in ev, octombrie 2008 -IA nereusit;
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 3 FIV nereusite;
dannette - 2IA nereusite la Buc, Aprilie 2008 FIV, Szeged, Dr. Zadori nereusit, si... citeste aici
sorina_sz- 2IA nereusite la TM, IA Szeged-feb'08- nereusit. Fiv mai 2008, Szeged, dr.Zadori reusit, sarcina oprita in evolutie la 5 saptamani;
Miha3 FIV ian. 2008, Szeged; sarcina pierdura la 22 saptamani;
Scamiy - sarcina oprita din evolutie in octombrie 2006, FIV 1 - aprilie 2008, Debreten nereusit;
charmy - 2 FIV 2007 nereusite, TM, Dr.Cezara Muresan;
pamy - 1 IA -nereusita la TM in 2005, dr. Vladescu, IA dec2008, Szeged, dr.Zadori, nereusita, IA3, 30 ian 2009, FIV1 la dr.Zadori, mai 2009, ET in 18 mai MULTA BAFTA !!!
Tabitha- ICSI cu biopsie - nereusit in 2005 in Turcia; 4 IAD la Giulesti 2006, ultima terminata cu extrauterina operata laparoscopic; septembrie 2008 - FIV, Szeged, Dr. Zadori, nereusit;
Espe - FIV Szeged, Dr. Zadori, ET pe 23.11.FIV, reusit, sarcina oprta din ev. la 8 sapt;
felix76 - laparo ok, 2 IA nereusite, urmeaza prima vizita la Zadori;
CANDY1902 - fiv la tm la prof Munteanu reusit,sarcina pierduta la 6 luni si 2 sapt, fiv nereusit la debrecen dr BOTNAR , ET cu embrioni congelati in Feb2009; MULTA BAFTA !!!
dent - 2 conceputi natural 1994, 1996 - ligatura tubara, 2006 TM operatie de dezlegare trompe, 2007 HSG trompe obstruate, 2008 august dr Zadori fiv esuat, n-au raspuns ovarele la stimulare, ET decembrie 2008 -sarcina oprita in evolutie, 2009 in curs de tratament. Nu se da batuta!
tamaryllis - hidrosalpinx bilateral, urmeaza fiv in august, Dr. Zadori;
alsima - FIV 1 + ICSI la inceputul lui mai cu dr. Zadori;


Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie
[/b]

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Bine v-am regasit la un nou capitol sper eu plin de surprize placute, de teste cu doua liniute, de beta imense si multe sperante !!!





Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_i_s_s_y spune:

Zapp - draga mea, imi pare tare rau pentru nereusita ta si din tot sufletul iti doresc cat mai curand sa ai un bebe, doi, cati vrei tu
In ceea ce il priveste pe Zadori insa, da-mi voie sa te contrazic, rapotat la propria mea experienta..Am reusit sa raman insarcinata la al treilea FIV, povestea mea e undeva pe acest topic, daca vei avea vreodata curiozitatea sa o citesti. foarte pe scurt, pentru ca nu-mi place sa plictisesc, la FIV 1 din 9 ovocite nu s-a fertilizat niciunul, la FIV 2 s-a fertilizat 1 ovocit dar slabut, l-am transferat dar din pacat nu s-a mai dezvoltat, la FIV 3 s-au fertilizat toate ovocitele, am transferat 2 si a ramas bebelina. La fiecare procedura FIV mi s-au facut analize, teste, mi s-a dat alt tratament de stimulare...Sincer iti spun, dupa experimentele care s-au facut pe mine in Romania de asa-zisi profesori universitari moguli ai reproducerii asistate, la Szeged a fost singurul loc in care am fost tratata cu profesionalism, iar de-a lungul procedurilor Zadori s-a dat de ceasul mortii sa aiba rezultate...dupa primul esec era trist..mai trist ca noi care nu intelegeam ce s-a intamplat. La fiecare procedura tratamenul a fost personalizat, in functie de reactia organismului meu (cea ce nu exista in Romania)
Parerea mea este ca reusita reproducerii asistate tine in egala masura de profesionalismul medicilor, de Dumnezeu (sau soarta, sau cum vrei tu) dar si de PERSEVERENTA...stiu, e greu sa te ridici, e greu sa lupti, e greu sa mai crezi...cel mai usor e sa gasesti vinovati...realitatea este ca doar in noi sta puterea de a nu renunta..daca eu judecam doctorul si renuntam dupa prima nereusita, acum nu simteam pitica misunand prin burtica...
La noi infertilitatea a fost inexplicabila, suntem amandoi 100% sanatosi, inclusiv d.p.d.v. genetic, dar aici pe forum, daca vei citi de la inceput, vei vedea ca exista povesti de succes in cazuri diferite, cu afectiuni complicate. Nu stiu la ce te referi ca ar fi un caz dificil...eu la Szeged si la Zadori am simtit ca ii pasa de mine...de mine, nu de bani, nu de faima, nu de cei de la usa...de mine...si asta a fost cel mai important.

Iti doresc din toata inima sa reusesti, ma rog la DD pentru fiecare din fetele de aici. Sper sa-ti dea DD puterea sa continui .Bafta!

25+cu bebelina

ce mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Stii Missy, cand am vazut ca tu ai reusit la a 3-a incercare m-am gandit ca "uite, se poate! daca incerci, trebuie sa reusesti! Hai sa merg la Zadori din nou!" Chiar ai fost mult timp in gandurile mele ca un model.Dar, m-am razgandit dupa un timp cand am inceput sa analizez.
Zadori nu raspunde decat la intrebarile comode.Intrebari de genul "ce crezi despre nereusita noastra, ce am putea face sa sa aflam de ce nu am reusit" raman fara raspuns. La un moment dat m-as fi multumit cu raspunsul "asa ti-a fost norocul" dar nici pe asta nu l-am primit!
Pe de alta parte, m-am simtit umilita sa stau ore in sir ba in picioare, ba pe bancutza, ba inauntru uitandu-ma in ochii asistentelor si asteptand sa-mi pronunte numele! La clinica din Szeged s-a uitat rolul programarilor (chiar si atunci cand esti in plin tratament)
Chiar daca o sa ai o fetita datorita lui (by the way, FELICITARI!!)nu o sa-ti dau dreptate in ceea ce-l priveste! Asa cum am zis, cele care au reusit nu o sa fie de acord cu mine. Dar sint sigura ca vor fi multe care se vor regasi in vorbele mele...
Si inca ceva, de mult am vrut sa zic asta: acest forum nu este dedicat proslavirii lui Zadori, ci informarii; cand intri pe un forum nu intri sa citesti ode aduse unui doctor ci te astepti sa gasesti si critici, ca sa poti sa iti faci o parere! Asta este rolul tuturor forumurilor din lume: sa iti faci o ideea despre ceva citind parerile diferite ale unor oameni care au avut experiente similare!
O sa postez in continuare parerile mele despre Zadori si nu o sa-mi fie teama de reactia nimanui! Am vrut initial sa am o atitudine de "mi se rupe" dar uite ca m-am razgandit :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Crisis81, te rog sa ma treci si pe mine in listuta: fiv 5 la Kaali Budapesta cu dr. Kovacs Peter. Vom avea . merci anticipat!

Missy, sa-ti spun un secret: nu exista infertilitate inexplicabila. Asta aste un termen generic folosit pentru infertilitatea careia nu i s-a gasit cauza.

Liana, ai o fetita frumoasa foc, sa va traiasca! E cam micuta sa-mi dau cu parerea, dar mie imi pare ca e "bucatica rupta" din grasu!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olgutza0905 spune:

Citat:
citat din mesajul lui zapp

Stii Missy, cand am vazut ca tu ai reusit la a 3-a incercare m-am gandit ca "uite, se poate! daca incerci, trebuie sa reusesti! Hai sa merg la Zadori din nou!" Chiar ai fost mult timp in gandurile mele ca un model.Dar, m-am razgandit dupa un timp cand am inceput sa analizez.
Zadori nu raspunde decat la intrebarile comode.Intrebari de genul "ce crezi despre nereusita noastra, ce am putea face sa sa aflam de ce nu am reusit" raman fara raspuns. La un moment dat m-as fi multumit cu raspunsul "asa ti-a fost norocul" dar nici pe asta nu l-am primit!
Pe de alta parte, m-am simtit umilita sa stau ore in sir ba in picioare, ba pe bancutza, ba inauntru uitandu-ma in ochii asistentelor si asteptand sa-mi pronunte numele! La clinica din Szeged s-a uitat rolul programarilor (chiar si atunci cand esti in plin tratament)
Chiar daca o sa ai o fetita datorita lui (by the way, FELICITARI!!)nu o sa-ti dau dreptate in ceea ce-l priveste! Asa cum am zis, cele care au reusit nu o sa fie de acord cu mine. Dar sint sigura ca vor fi multe care se vor regasi in vorbele mele...
Si inca ceva, de mult am vrut sa zic asta: acest forum nu este dedicat proslavirii lui Zadori, ci informarii; cand intri pe un forum nu intri sa citesti ode aduse unui doctor ci te astepti sa gasesti si critici, ca sa poti sa iti faci o parere! Asta este rolul tuturor forumurilor din lume: sa iti faci o ideea despre ceva citind parerile diferite ale unor oameni care au avut experiente similare!
O sa postez in continuare parerile mele despre Zadori si nu o sa-mi fie teama de reactia nimanui! Am vrut initial sa am o atitudine de "mi se rupe" dar uite ca m-am razgandit :-)




Draga Zapp nu stiu de ce spui ca Dr. Zadori nu raspunde decit la intrebarile comode. Nu este adevarat. Eu, dupa prima nereusita, am stat de vorba cu el si mi-a explicat tot, inclusiv ce vrea sa schimbe data viitoare. Mie mi-a spus foarte clar: totul a fost bine, dar nu foarte bine: embrionii s-au dezvoltat la limita, endometrul, la limita, deci totul a fost in limite normale, dar spre limita inferioara. Mi-a spus si ca o sa facem o stimulare mai puternica sa avem de unde alege ovule. Acum nu a facut-o pentru ca eu am un singur ovar si n-a vrut sa-l suprasolicite. Mi-a spus si ca trebuie scoase trompele ca sa cresca sansele. Nu stiu de ce cu tine nu a vorbit...poate nici tu nu ai pus intrebarile potrivite?
Iar despre astepta...asta este...chiar daca ai programare...el are in ziua aia si punctii si ET si se poate intimpla orice. Si pe mine m-a luat in fata altora dupa ET..si era normal...doar nu trebuia sa mai stau la rind, nu? Iar daca chiar vrei sa intri " in fata" ia legatura cu Ani sau Vicky....sint experte:)))
Si apropos de forumuri si despre a ne spune parerea sint de acord cu tine,numai ca la tine se simte o inversunare venita din durerea esecului. Succesul tine de organism, de sansa, de noi. Conduita medicului este ireprosabila.
Sa nu uitam totusi ca, asa cum ziceau fetele, eu si sint convinsa ca multe fete, nu m-am simtit normala decit la Dr. Zadori. Si intotdeauna m-am inarmat cu rabdare, pentru ca, TOATA LUMEA care merge acolo are probleme si pentru fiecare sint cele mai importante...asa ca asteptam...cu drag...o sansa pe care in tara nu am gasit-o...si daca iti doresti suficient...nu conteaza cit astepti sau cum ti se pare ca se poarta asistentele si dr...astepti SANSA...
Va pup pe toate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

zapp FELICITARI PENTRU POSTARE !!! Complet adevarata!
Olgutza .... mai asteapta si ai sa te convingi de anumine chestii(sau sa dea Dumnezeu sa nu)... chiar daca nu ti se pare.... esti inca la inceput. Stiai ca acum 1, 5 ani el era total impotriva scoaterii trompelor? Poti s-o intrebi pe Dannette. Din pacate sunt multe lucruri care s-au schimbat.

Iar cele care au avut norocul reusitei din din prima sau a doua incercare nu s-au lovit de multe. Zadori este un medic foarte bun pentru cazurile usoare gen trompe infundate sau probleme cu spermograma sau unele femei care pana la urma reusesc sa ramana si fara FIV.
Stiu multe fete care au spus exact ce a spus Zapp dar nu pe forum. Nu le numesc eu dar sper sa intre si sa scrie. Eu personal am primit "ignore" cand m-am desteptat si am inceput sa pun prea multe intrebari medicale.... lucruri care el trebuia sa ma intrebe pe mine si nu invers.
Am sa va spun un singur lucru, ultimul despre cazul meu si nu vreau sa mai dezgrop mortii. Daca as fi continuat cu Aspirin protect, si nu as fi intrerupt conform schemei, sarcinile mele nu s-ar fi oprit din evolutie. Nu necesita decat o privire mai atenta asupra analizelor, dar eu pe vremea aceea nu stiam si ma lasam pe mana medicului, ca asa este normal, nu? A fost foarte dureros sa aflu asta si nu am vrut sa spun nimic pentru ca se putea interpreta de genu': "nu mai face FIV la Zadori si acum il critica"



Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisis81

Eu personal am primit "ignore"


Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie



Ma scuzi ca intervin din nou (a treia oara) aici tocmai in mijlocul disputei voastre... Tu te ocupi de lista aceasta de la inceputul capitolului? sau doar ai deschis capitolul si trebuie sa cer unui moderator sa ma treaca pe lista? Sper ca nu primesc din nou eu personal un IGNORE de la tine...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Avalon

Citat:
citat din mesajul lui crisis81

Eu personal am primit "ignore"


Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie



Ma scuzi ca intervin din nou (a treia oara) aici tocmai in mijlocul disputei voastre... Tu te ocupi de lista aceasta de la inceputul capitolului? sau doar ai deschis capitolul si trebuie sa cer unui moderator sa ma treaca pe lista? Sper ca nu primesc din nou eu personal un IGNORE de la tine...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 12+



Frateeeeeeeeeeeeeee, poti sa ai putina rabdare????
Nu e singurul lucru de care ma ocup si dureaza ceva modificare listutzei, ok? Nu m-am obligat sa stau non stop aici dc am deschis capitol, mai am si alte treburi. Nu te-am ignorat niciodata, pana acum... pur si simplu citesc si scriu cand am si eu timp si daca imi dai voie, mai uit unele postari.....


Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

buna fete dragi!!
crisis81 iti multumim ptr noul capitol,sa va traiasca alaturi de voi minunea TEO care e o dulceata de fetita !Si cum nu stau si eu asa degeaba as vrea sa scrii si la mine ca am facut si FIV nr 1 la dr.Zadori in luna mai 2009,embriotansferul in 18 mai.
liana 30 felicitari si din partea mea pentru ANNE MARIE CATALINA
alsima cum puteam eu sa te las eu aradeanca mea!!Sunt aici sa ne sustinem una pe cealalta!Te pupp x3
Legat de discutiile despre medici,eu cred ca reusita fiecaruia in parte depinde de multe aspecte.De ex eu am inceput trat ptr fiv nr.1 in luna aprilie dar dr.Zadori dupa 3 z de tratament a considerat ca trebuie oprit din cauza ca imi crestea doar un fulicul mai mare pe langa ceilalti mai mici si nu vroia Zadori sa fie cumva un chist.Eu nu cred ca Z trece cu vedere fiecare caz in parte si nici el nu e raspunzator de cum ne reactioneaza noua organismul.La mine,nu am stiut ca nu imi raspunde un ovar la stimulare si ce ar fi acum sa dau vina pe medic?Organismul nostru e plin de necunoscute.E greu sa treci prin procedurile legate de FIV dar cel mai important lucru e sa nu incercam sa dam vina pe nimeni ci sa luptam pana ce vom reusi.Stiu ca e greu si din punct de vedere psihologic si financiar dar e important sa punem pe primul loc in viata lupta ptr a avea un bebe.Nu postez intr-o bogata care nu are ce face cu banii,Fiv-ul ptr mine acum cativa ani era doar un vis,dar D-zeu ne vede suferinta si ne ajuta odata si odata sa ne indeplinim visul!Sper ca nu v-am plictisit si va pup pe toate fara nici o exceptie
felix te pup
ali762000 ce faci burtica?
raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisis81

Citat:
citat din mesajul lui Avalon

Citat:
citat din mesajul lui crisis81

Eu personal am primit "ignore"


Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie



Ma scuzi ca intervin din nou (a treia oara) aici tocmai in mijlocul disputei voastre... Tu te ocupi de lista aceasta de la inceputul capitolului? sau doar ai deschis capitolul si trebuie sa cer unui moderator sa ma treaca pe lista? Sper ca nu primesc din nou eu personal un IGNORE de la tine...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 12+



Frateeeeeeeeeeeeeee, poti sa ai putina rabdare????
Nu e singurul lucru de care ma ocup si dureaza ceva modificare listutzei, ok? Nu m-am obligat sa stau non stop aici dc am deschis capitol, mai am si alte treburi. Nu te-am ignorat niciodata, pana acum... pur si simplu citesc si scriu cand am si eu timp si daca imi dai voie, mai uit unele postari.....


Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie



Sa stii ca din 2004 de cand sunt pe forumul asta am gestionat si eu capitole intregi de subiecte dar citeam cu atentie mesajele de la acele subiecte, mai ales cele care-mi erau adresate! iar daca nu am mai avut timp sa ma ocup de ele, chiar a fost o perioada lunga in care am absentat de pe forum, am lasat pe altii s-o faca!
asa ca scuza-ma ca a trebuit sa scriu de 3 ori rugamintea si sa-ti mai si multumesc in avans, sa astept sa te desfasori cu mesaje lungi in dispute interminabile ca sa ma treci si pe mine pe o lista, ceea ce presupune un efor nemaipomenit sa scrii cateva cuvinte si sa pui cateva iconuri- cateva secunde... a fost asa greeeeeuuuuuu??????? cred ca nu! si te rog sa-mi pui si iconul de graviduta, ca asta sunt, ca si celelalte de pe lista! multumesc din nou anticipat!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 12+

Mergi la inceput