FIV in Ungaria (9)

FIV in Ungaria (9) | Autor: roxanaz

Link direct la acest mesaj

Informatii utile :

www.kaali.hu/angol/index.html" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Szeged
Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged
Lista noua preturi Szeged
Pensiune Szeged
Site clinica Debrecen
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Detalii clinica Budapesta
Lista preturi Budapesta
1 eur = 272,5 fts (septembrie 2006)
1ft = 137 rol
Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006


Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9 Cap.10

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI
Rh cea ai care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita
InternetDaria
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia

GRAVIDUTE
AuburnFIV august 2006
AndicuFIV octombrie 2006
TanyutaFIV decembrie 2006
Daniela76FIV ianuarie 2007
Liana30IA ianuarie 2007
Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede pe lista!!!
Daca considerati ca afirmatiile necesita modificari va rog sa-mi comunicati"


Continuati va rog!

Roxana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Roxanaz multumim pentru noul capitol. Sper sa fie cu noroc pentru cat mai multe dintre noi.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenusareasa spune:

offf,rabdarea gabitu si la noi e lucru greu...teoretic ar trebui sa las procedura pentru mai deoarece in aprilie pe 21 am avea un eveniment la care suntem nasi(cununia civila)insa am decis ca incepem acuma chiar daca voi fi consemnata la pat si se va duce doar sotul pina la Sibiu ca apoi sa se intoarca la Szeged sa ma ia...oricum e mai importanta reusita fivului decit orice altceva pentru noi...

drumul e lung si destul de obositor, sunt 10 ore daca conduci repejor dar in limitele legale pentru ca nu exista decit 110km de autostrada,peste tot sunt localitati cu radare si politie pretutindeni,mai sunt si multe tiruri,daca plecati duminica e mai bine ca nu circula tirurile

noi am trecut pe la Nadlac ,n-a fost nici un pic de coada,a durat 1/2 de minut,ne-au intrebat doar unde mergem si daca avem ceva de declarat fara detalii,fara nimic...am trecut ca-n branza

cazarea la pensiunea cu apartamente e foarte buna dar scumpa,noua ne-a cerut 45 euro pe o garsoniera,cred ca ne-a cam pacalit dar asta e,data viitoare inchiriem altfel...

A feather can mould a stone if moved by the hand of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Cenusareasa . Lasa ca trebuie sa iasa chiar daca mai greu.
Deci, ca sa recapitulez. Ati mers direct la Szeged si acolo v-ati cazat? Drumul Bucuresti-Szeged a durat 10 ore?
Eu ma opresc in Timisoara si apoi plec la Szeged. Am inteles ca fac, prin Cenad, cam 1 jumatate-2 ore.



Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenusareasa spune:

Da,e bine si asa insa noi am preferat sa ne obisnuim cu orasul ca doar vom sta acolo 2 saptamini si Szeged e un oras frumos si linistit tocmai bun pentru conceptie...in comparatie cu Bucurestiul unde haosul si stressul sunt la ele acasa

A feather can mould a stone if moved by the hand of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

fetelor, multumesc mult pt. raspunsuri, sunteti dragute!
am apucat aseara tarziu sa ma documentez de pe prima pagina, asa o sa fac si eu, o sa trimit un mail, macar cu atata s-o ajut pe prietenutza mea, eu stiu bine engleza. ea nu e din Oradea, e din Drobeta Tr., dar tot e mai aproape de Szeged. Noi ne stim de la TM, de acum 2 ani cand ne-am operat, asta-i alta poveste
Magda Domokos, te inteleg f. bine draga mea, stiu ce inseamna sa suferi ca nu ai un copil si ceilalti din jur au, si eu am trecut prin multe ca sa fac copilul asta, n-am facut FIV, dar nici mult nu mai era pana acolo, nu mai fi suparata, lasa ca va veni si randul tau , o sa vezi!!! uite o de la mine!

Va urez succes tuturor, sa va indepliniti cat mai repede dorintza de a fi MAMA , iar celor care sunt gravidutze deja, sarcini usoare si nasteri asisderea!!!
va pup!


Alina si bb Marc Alexandru (28.03.2006)
poze
ursuletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

cenusareasama bucur ca te-ai intors cu vesti bune!!! Sa fie intr-un ceas bun!!
Crinutasa fie si la mine si la tine
Cornelianelide ce intrebi de transport..TM-Szeged, nu vi cu masina?? O sa stai in TM?? S-ar putea sa fie autocare ..sau microbuze..nu stiu..vrei sa ma interez!!! Dar eu sincer iti recomnad, daca se poate sa ai masina cu tine
magadadomocos Bine ai venit!!!
gabitulenu mai fi stresata , ca timpul trece..din pacate!! O sa fie bine
Legaturoooooooocum sunteti???
Irlandezate-a sunat sa-ti zica BHCg-ul???

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Alinaalex mult succes prietenei tale.
Cenusareasa noi avem ziua de marti la dispozitie sa descoperim oraselul. Si noua pe mail ne-a spus ca o sa trebuiasca sa stam prin zona ceva timp. Oricum daca ajungem la ET vom sta acolo 2-3 zile sigur. Ma bucur ca ti-a placut. Si mie imi plac orasele linistite si curate, nu haos si nervi si mizerie si praf si....

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna fetelor si un nou capitol cu noroc
multumim roxana
gabita ma intrebai...da,avem prima infatisare pe 26 martie
,dupa nunta din oct 2005 am hotarat ca vrem un bebe si asta vara am aflat si cauza pt care nu vine bebe:oligoastenoteratospermie....
va pup pe toate
pussi nu avem masina asa ca te rog intereseaza-te

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Cornelianeli si BAFTA.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Doamne, am postat raspunsul la alt subiect.

Pepsi
Gabitu

Incerc sa nu ma gandesc prea mult. Acum ma simt bine si ma intreb daca-i normal. Greturi n-am avut niciodata. Mai am o sapt. si aflu ce si cum.

Pussi inca nu am rezultatul.



Noi 2 singurei

Mergi la inceput