FIV in Ungaria 4

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Pis, Liana calendarul meu de FIV va fi urmatorul dupa calculele mele si daca da DD sa fie bine:
pe 19.11 intrerup AC,
pe 24.11 incep stimularea,
pe 01.12 punctia
pe 04.12 ET.

mai departe hotaraste DD.

Din 13.11 vrea sa intru in medical... sa vad cum reusesc...

Andicunu te mai stresa atat, trebuie sa existe o solutie



PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Crinuta, fac laparoscopi cu dr.Fulga Florescu . Miercuri ma internez.Mi s-a parut draguta, sper sa fie OK, am groaza de spital si poate va dura mai multe zile trebuind si histeroscopie.Daca totul va fi bine, in ianuarie vreau sa incerc din nou in Ungaria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Andicu FELICITARI SI SARCINA USOARA!!
Cum am intrat pe usa am sarit pe calculator, tot drumul m-am gandit la tine, dar am avut un feeling ca ai reusit.Iti doresc multa sanatate si a ai grija de .
Fetelor, ati stiut ca daca ai probleme cu tiroida, iti afecteaza sistemul imunitar si acesta devine hiperactiv? In cazul meu care am facut doua FIV-uri se explica pe undeva de ce nu s-au prins embrionii.Cica sistemul meu imunitar ii percepe ca pe un corp strain si ii elimina.Asta am aflat-o in urma unei diagnoze bioenergetice.Informatia se coreleaza cu tratamentu administrat dupa ET cand am primit pe langa utrogestan si metilprednisolon, administrat in acest scop, dar care nu a fost suficient datorita cauzei pe care am descoperit-o recent.S-a mai confruntat cineva cu o problema similara?
Va pup

Mirabela 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Pussi chiar ca vom fi colege de "FIV"...estimata Z2 la mine va fi 22-23 noiembrie cand incep stimularea...eu de abia atunci voi putea avea un calendar cat de cat...

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miaumiau spune:

Zori,
ce faci? ma tot gandesc la tine. cum te simti?
eu sunt mai bine. In sfarsit s-a oprit sangerarea dupa aproape o luna si jumatate...
noi nu ne mai gandim deocamdata la FIV pentru ca dupa trei nereusite nu prea mai avem putere...
e foarte important sa ne linistim si pe urma om vedea.
va sarut pe toate si va tin pumnii tuturor sa reusiti.
Andicu te imbratisez cu drag si ma bucur mult pentru sufletelul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Steliana va fi bine, ai sa vezi. Am sa ma gandesc la tine.
Pis ti-am trimis un PM. Sper ca l-ai primit.
Andicu imi spui, te rog mult, ce ti-a dat tie dupa ET? Mie mi-a dat doar Utrogestan, desi l-am intrebat si de Progesteron. As vrea sa stiu, pentru ca la anul imi voi lua eu Progesteronul, chiar daca nu imi scrie.
Mirabela din pacte eu nu stiu sa-ti raspund la intrebare. Te gandesti la un nou FIV?
pentru toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Crinuta am primit PM...ma pun pe studiat si dupa aceea te sun...pentru intrebari suplimentare....

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Andicu eu stiu ca tu ai luat acid folic inainte de ET, daca tin bine minte... oare sa i-au si eu, sau sa-l intreb pe Chivu??? Ai rezolvat cu progesteronul??? Iti trimite fata de la Iasi???

Crinuta de ce crezi ca trebuie sa iei progesteron??? chiar daca nu-ti da el??

Pis o sa fim in aceeasi perioada, chiar ziletu esti la primul FIV??

StelianaBafta!!! o sa-ti tinem pumnii!!! sa nu-ti fie frica!!! [pup
Mirabela inainte sa fac laparo, imi trebuia EKG si merg la un cabinet sa-mi fac, o dr. pe la 40 de ani, ma intreaba ce si cum, si imi zice ca ea a reusit sa aiba copil dupa 13 de casatorie, ca avea probleme cu tiroida..., dar nu am studiat problema si nici nu mi-a stat capul acolo...Dar la tine de ce natura era sterilitatea??? totul era ok pana cum cand ai aflat de tiroida?? Scuza-ma dar nu mai retin

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Pussi la mine diagnosticul este sterilitate primara inexplicabila.Sotul are azoospermie, din acest motiv recomandarea a fost pentru FIV.La mine activitatea ovariana normala , trompe permeabile, analize hormonale f.bune... si totusi doua FIV-uri nereusite.Nu stiu ce a mai cred, oricum pana nu vad ce e cu tiroida, nici nu ma gandesc sa mai fac ceva.
Crinutza, nu ma gandesc la FIV deocamdata, mai ales ca am ceva probleme cu un nodul fibromatos intraparietal, care a crescut f.mult in urma stimularilor, s-ar putea sa ajung la operatie, asa ca pentru mine "odiseea" s-a incheiat deocamdata.Tie iti doresc bafta multa, am vazut ca esti hotarata pentru un nou FIV.
Mirabela 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

quote:
Originally posted by mirabela11
Fetelor, ati stiut ca daca ai probleme cu tiroida, iti afecteaza sistemul imunitar si acesta devine hiperactiv? In cazul meu care am facut doua FIV-uri se explica pe undeva de ce nu s-au prins embrionii.Cica sistemul meu imunitar ii percepe ca pe un corp strain si ii elimina.Asta am aflat-o in urma unei diagnoze bioenergetice.Informatia se coreleaza cu tratamentu administrat dupa ET cand am primit pe langa utrogestan si metilprednisolon, administrat in acest scop, dar care nu a fost suficient datorita cauzei pe care am descoperit-o recent.S-a mai confruntat cineva cu o problema similara?
Va pup

Mirabela 11



eu am tiroidita autoimuna hashimoto si intreg sistemul meu imunitar este dereglat....sunt racita de 3 saptamani si nu imi trece cu nimic
i-am scris dr.zadori,mi-a cerut sa facem teste genetice si mi-a zis ca daca TSH-ul este in limite normale am aceleasi sanse de reusita ca si o persoana fara afectiuni ale tiroidei
tu ce afectiune ai?


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



SA O AJTAM PE BARBYE

POZE

Mergi la inceput