FIV in Ungaria 5

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Fetele m-am strans si eu de pe drumuri...numai plimbare, restaurante ...ne scoatem "parleala" acuma ca dupa asta...9 luni si inca vreo 2 ani...

Deci, in seara asta la 22 fac Ovitrelul si luni dimineata la 9 am punctia...
Pussi iubita Ovitrelul se face subcutanat tot la burtik...mie mi-a aratat asistenta in ultima zi de injectii cum sa mi-l fac... in seara asta dupa Ovitrell mi-a dat sa pun si un ovul Klion...si cam atat...nu mai iau nici o pastiluta (aspirina, elevit)pana dupa punctie...
Pussi eu cred ca termin la clinica pina la 13.30 cand ai tu programarea dar daca vii la pensiune putem vorbi, sau daca sunteti grabiti marti seara neaparat trebuie sa te incurajez...

Eu am acuma 9 foliculi destul de mari si dr. mi-a spus ca intre punctie si ET am sa ma duc la clinica pentru un tratament contra hiperstimularii - nu am hiperstimulare dar vrea sa fie foarte precaut...
Liana sa stii ca am observat ca este cam radical dr...si lui barbate-miu ia dat o singura doza de antibiotice ( 2 pastilute) intr-o singura zi ( avea anticorpi la Clamydia si a spus ca vrea sa fie sigur). Liana stii ca am mare nevoie de pumnii tai stransi...
Ioana nu sunt asa de greu de facut injectiile...pana la urma inveti...
Tia, Andicu multumesc pentru gandurile bune...
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Liana iubito cum sa nu te bag in seama , am nevoie de pumnii tai stransi luni ... ca sunt norocosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetelor, Cami va multumeste tuturor si va roaga sa o scuzati cateva zile, este consemnata la pat din cauza ca e exagerat putin cu plimbarile au aparut niste mici sangerari. Sotul o pazeste cu strasnicie, dar mi-a spus sa va transmit ca va raspunde in mod sigur tuturor. Sa speram ca totul va fi bine!

Liana, dar de ce ti-a dat antibiotice, ti-a gasit vreo infectie la analize?

Crinuta, tie ce ti-a spus dr., cate luni trebuie pauza intre tratamente? Mie nici acum nu mi-a venit ciclul de pe 18 oct, chiar in halul asta te dereglezi dupa fiv? Tu ai avut intarzieri mai multe luni dupa aceea? Te pup

Bafta tuturor fetelor care sunt in tratament sau in perioada de asteptare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Pis ne vedem sigur luni sau marti...sa sti ca luni in timp ce tu esti la punctie( la ora 10 incepi???)eu o sa fiu in masina in dreapta si o sa stau cu pumnii stransi...stransi..ca sa treci cu bine peste si sa decurga totul normal pt. conceperea BB. Si mi e mi-a dat reteta pentru Klion si Ovitrel...le-am si cumparat...acum ca m-am lamurit unde se face Ovitrelul ... nu stiu cantitatea ?? ?? o sa-l intreb luni ...si despre cand sa nu mai manac si sa nu mai beau apa............Cum azi a fost prima zi la mine de merional..sa sti ca au inceput sa ma jeneze ovarele..acum seara..o durere mai usoara ca la CM...Te pup si sa te relaxezi maine cat poti... o sa fiu cu gandul langa tine

Legaturooooooooo sunt cuminte... o sa-mi fac lista de intrebari pt. Chivu...ca nu mi-a zis cand imi face ET????Mi-a zis numai ca-mi pune maxim 2 embrioni Tu ti-ai revenit???

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Pussilina stai linistita ca iti spune el cantitatea de Ovitrell, mie mi-a dat 90% din continut...Punctia este la ora 9 a Ungariei, ora 10 a Romaniei...si am nevoie de pumnii tai stransi. dr. mi-a spus de duminica seara de la ora 9 sa nu mai mananc - deci 12 ore inainte de punctie si de la ora 10 seara sa numai beau - deci 11 ore inainte de punctie...Multi si astept sa ne vedem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Pis doar stii ca pumniii mei vor sta stransii!!stransii!!deci luni la 9..apai luni la 8.45..momaaa trebuie sa fac calcule serioase sa nu gresesc ora..te sun fatoooo..si te sun cu pumnii stransiii!!!
legaturooo asa te vreau mama!!asa!!
Avaloane nici eu nu stiu de ce..pt ca nu mi'a facut decat echo si mi'a zis de chist..o fi pt chistul ala???? o fi pt vreo infectie?dar se poate vedea infect la echo?
legaturoooo pai nu ma vezi?ete in forma pt voi doua...va fac galerie...

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

imi simt ovarele asa de grele..............am probleme ca nu stiu cand imi face ET??? sambata sau luni??? si daca il face sambata mi-l face doctorita??si cum fac eu testul in data de 25.12??? o sa-l intreb luni.........

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Pussi acum chiar vin cu ,stie el cand trebuie sa faci ET, daca trebuie sa faci cu doctorita nu e nici o problema, eu tot cu ea am facut, dr era plecat in America la un congres. Ovarele e normal sa le simti grele, foliculii sunt tot m-ai mari. Testul poti sa-l faci cu o zi sau doua inainte ( eu l-am facut dupa 10 zile, apoi l-am repetat in ziua a 14-a).
Pis dimineata tin pumnii stransi.

Tia si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Buna dragelor,
Eu sunt ok, insa stau linistita zilele astea pana vineri la eco, pentru ca am cam tras o sperietura in ultimele 2 zile: am avut spotting-uri de culoare rozalie, iar sotul isi pazeste punctuletul ca un "leu", nu ma mai lasa la calculator si ma tine prizoniera in pat!
Pussi, Pis Toata bafta din lume va doresc si sa ma urmati la "mamici de iulie-august 2007"

Cami 4 sapt. si 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Internet multumesc frumos , cu toate ca am mai trecut o data prin asta m-au cam luat emotiile...
Zisa Cami ai grija de tine si de punctuletz...

Dupa punctie, cand am sa pot, va scriu...

la toate fetele

Pis

Mergi la inceput