FIV in Ungaria 47

FIV in Ungaria 47 | Autor: Liana30

Link direct la acest mesaj


ACEST CAPITOL ESTE DEDICAT VALERIEI SI COPILASILOR EI!
Suntem alaturi de voi in incercarea prin care treceti si va sustinem in rugaciune, pana cand Domnul Dumnezeu va va scoate din aceasta perioada dificila!






"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie





Informatii utile:

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
Lista analize Szeged

LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 13.000 ft
Spermograma - 13.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Paptest si citologice - 18.000 ft
Ecografia - 8.000 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 112.000 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft
donor sperma 35000ft
crioprezervarea embrionilor 20000 ft


Pensiuni in Szeged: 1, www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">2, www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">3, www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">4, www.jooszallas.hu/araink.html" target="_blank">5 si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">altele, mai asteptam sugestii.
Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Lista preturi Budapesta:consultatia=12700HUF, eco=7700HUF, citologice=7700;


CURS VALUTAR:
1 EUR = 225 HUF (iulie 2008)
100 HUF = 1,51 RON
www.convertor.ro/" target="_blank">CONVERTOR VALUTAR

Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap. 18, Cap. 19, Cap. 20, Cap. 21, Cap.22; Cap.23, Cap. 24, Cap. 25, Cap. 26, Cap. 27, Cap. 28, Cap. 29, Cap. 30, Cap. 31, Cap. 32, Cap. 33,Cap. 34, Cap. 35,Cap. 36, Cap. 37, Cap. 38, Cap. 39, Cap. 40, Cap. 41, Cap. 42, Cap. 43, Cap. 44, Cap. 45,Cap. 46




"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi MAMICI Rh cea care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita Adela gemenii Darius siCaius 15 septembrie 2005 Szeged - dr. Zadori 4 IA - nereusite; 1 FIV - reusit - ET: 24.01.2005si SURPRIZA noul lor fratior Rares 13 decembrie 2007 - ramas natural InternetDaria 25 iunie 2006 1 IA - nereusit la TM, 1 FIV - reusit la TM, 4 FIV-uri - nereusite la TM, 1 FIV( FIV nr 6) reusit la Szeged, dr Zadori, ET: 12.11.2005 LeliutaMaria Mi-kaAlexia 12 septembrie 2006 1 FIV - reusit, Szeged, ET: februarie 2006 Auburn Andicu Filip 27 iunie 2007 FIV nr. 2 - reusit, Szeged, dr. Zadori, ET:octombrie 2006 Tanyuta Eduard-Raul Daniela76 Alexandra pussi Elena si Ana iunie 2006 IA in TM, dec. 2006 FIV Szeged dr. Zadori, nereusit, martie 2007 FIV Szeged dr. Zadori, 2 embrioni transferati(de 4 si 7 celule) si 2 Tuste iesite Corina74 Andrei-Dumitru chiara Matei, 10 iulie 2008, 55 cm, 3.800 gr Simona FIV sept. 2007 Budapesta ??? Popica ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged ???? tuculucu Mihnea si Isabela ET cu embrioni congelati ian'2008, Budapesta;
AncaoradeaSara
IAS feb.2008, Debreten
AndradaP de
Mara , 2.000 gr
Teodora , 2.500 gr
DN: 06.11.2008,ET: 14.03.2008;FIV mar. 2008, Budapesta;
Marush: "In Vineri de zi cu soare, s-a gandit El Domane Doamne sa-si trimita mesageri pe Ada si Alexel"
Julia75 de
2 IA - nereusite la Targu Mures, 1 FIV - reusit la Szeged, dr. Zadori, ET:26 martie 2008


GRAVIDUTE

miha2004 FIV apr2008, Szeged, Dr. Zadori;
- 2 FIV-uri nereusite in TM, FIV3 Szeged - ian2008 nereusit; FIV4 reusit!
borzasimo FIV3 mai2008, dr. Zadori, Szeged;
- FIV - Februarie 2008-nereusit; FIV2 mai2008 reusit;
zisaCami FIV nr. 6 - mai2008, Szeged, Dr. Zadori, ;
5 FIV, 1 ET cu embrioni congelati
valeria72 FIV2 mai2008, Szeged, Dr. Zadori;
- FIV 1 la Medsana cu dr. Ancar - reusit - sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani, FIV 2 - mai 2008, dr. Zadori - Szeged, reusit;
jovana FIV1 iunie 2008, Debrecen, Dr. Tandor;
Micky2007- FIV 3 septembrie 2008, Szeged, Dr. Zadori;
5 IA nereusite la Buc, FIV1 nereusit la Buc, FIV2 martie 2008, reusit la Szeged, dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani;
sima1 - FIV 4 Debrecen;
- FIV 1 nereusit la TM cu dr. Cezara Muresan, FIV 2 - nerealizat (nu a raspuns la stimulare), FIV 3 la Debreten mai 2008 nereusit, FIV4 reusit;
luanaroman;
Mi-ka - sarcina naturala
Buluna - FIV Szeged, Dr. Zadori;
- o IA la TM si o incercare de FIV la Szeged in iulie, hiperstimulare;
Espe - FIV Szeged, Dr. Zadori, ET pe 23.11.FIV cu ICSI si hatching.


Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede si apoi !!!



magduta10- dr. Krizsan - Szeged - hiperstimulare, 1 Fiv nereusit;
sandica - dr. Zadori, Szeged - 3 IA nereusite, FIV1 Martie 2008 - nereusit, FIV2 mai2008 intrerupt, FIV3 reusit, sarcina oprita in evolutie;
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori,Szeged - 2 FIV nereusite 2007.
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
dariaioana - un de 9 ani -sarcina naturala,dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi; FIV1 - Medlife, dr. Silviu Predoi, mai2008 - nereusit;
AndraO - dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro nereusite, 1 Fiv Szeged sept. 2007-nereusit, FIV2 Szeged Februarie 2008 nereusit, IA mai 2008 Sibiu, nereusita;
crisis81 - 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV1 reusit Octombrie 2007 la Szeged -Dr. Zadori- sarcina pierduta la 7 saptamani, FIV2 Martie 2008 - nereusit, FIV 3 sept2008 reusit, sarcina oprita in evolutie;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega; dr. Zadori - Szeged - 1 IA nereusita ian'08, FIV1 mai 2008, sarcina oprita in evolutie;
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 3 FIV nereusite;
dannette - 2IA nereusite la Buc, Aprilie 2008 FIV, Szeged, Dr. Zadori nereusit, si... citeste aici sorina_sz- 2IA nereusite la TM, IA Szeged-feb'08- nereusit. Fiv mai 2008, Szeged, dr.Zadori reusit, sarcina oprita in evolutie la 5 saptamani;
Miha3 FIV ian. 2008, Szeged; sarcina pierdura la 22 saptamani;
Laura Garner- FIV + ICSI - Dr. Peter Kovacs - Kaali Budapesta - nereusit(sarcina "biochimica")
Scamiy - sarcina oprita din evolutie in octombrie 2006, FIV 1 - aprilie 2008, Debreten nereusit;
charmy - 2 FIV 2007 nereusite, TM, Dr.Cezara Muresan;
steliana04 - 2 FIV nereusite Debrecen, acum FIV 3 Szeged.
pamy - 1 IA -nereusita la TM in 2005, dr. Vladescu, inseminare in 10 dec la Szeged,dr.Zadori.Asteptam "o veste minunata" exact in ziua de Craciun.
[red][b]KLU1973
- 4 IA neseurite in RO, FIV 1 reusit la Szeged, Dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie;
[red][b]Tabitha
- ICSI cu biopsie - nereusit in 2005 in Turcia; 4 IAD la Giulesti 2006, ultima terminata cu extrauterina operata laparoscopic; septembrie 2008 - FIV, Szeged, Dr. Zadori, nereusit;



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Sa fie cu mult noroc!!!
RETAMcrezi ca conteaza ce tratament a facut eu sau celelate fete?oricum doct hotaraste in functoie de analizele tale si in functie de celelate stimulari pe care le'ai facut tu..vede cum ai reactionat inainte si hotaraste ce si cum.chiar daca iti spunem noi ce am folosit nu cred ca te ajuta cu ceva..te pup si bafta multa.
Espe da ce ai mama?cum sa nu fie bine ?haiii ca e binee ai sa vezi.
valeria ma bucur ca bebe cel mare e bine si sunt sigura ca si luptatorul cel mic va fi bine cat de curand..va pup si ma rog pentru voi.

luptatorul meu

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu
...Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Liana, multumim de capitol, sa dea Dzeu sa fie cu noroc !!!
Espe, eu am avut aceleasi simptome, intepaturi in ovarul stang si sub buric, dupa minunatul drum spre casa de 12 ore ... acum am aceleasi simptome ca la CM sa dea naiba daca nu ... dar incerc sa ma detasez, vom vedea ... iar injectiile pot sa mi le fac si singura fara probleme ...

Klu.


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

Ce liniste pe aici... Tamarylis la mine e mult mai grav am salpingectomie si ovarectomie iar dupa cele 2 operatii pe care leam avut am ramas cu putin ovar cam 1/2 si am reusit sa am ovulatie.Vroiam sa stiu daca cineva in pauza dintre fivuri a primit la recomandarea med. tratament pt ca la debrecen nu mia dat nimic si daca da cat de repede ar trebui sa il contactez? urmatorul fiv vreau sa il fac in februarie sau martie.va doresc cele bune si MOSUL sa va aduca.va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Espe spune:

Buna tuturor!
Intrebare pt doamnele are au facut beta-hCG in Bucuresti: unde se poate face aceasta analiza a.i. sa pot primi in aceeasi zi rezultatul. La medlife - nu!, dau dupa o zi lucratoare rezultatul. Cica ar fi la Med-as Gabroveni, cu taxa de urgenta. A facut cineva acolo, au substante bune?
Klu, cum e la servici? Eu am venit cu masina, drumul a fost ok, dar statul pe scaun acum e cam dureros... abia astept sa se faca 5.30 sa plec acasa, la mine in pat la caldura. Unde facem vineri analiza? nu as vrea sa primesc luni rezultatul, ca nu ma mai tin nervii pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Espe iubita la Bios se da rezultatul in aceeasi zi si daca vrei til trimite pe mail. Bafta sa vii cu un beta mareee
Liana
Buluna
Gyongy
Cornelia
Va pup pe toate si va doresc din tot sufletul numai reusite.


Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Espe spune:

Multu' mult de tot pentru informatie. Am sunat la Bios si in 5 ore dau rezultatul, si pe mail. Costa 31 analiza + 30 taxa de urgenta. Ma voi duce acolo. Multu' din nou!
Klu, daca vrei sa mergi si tu acolo, adr este str. Roma 39, sector 1.
Intre ce limite ar trebui sa fie beta-hCG in ziua 12 de la ET, in cazul fericit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Espe sa nu accepti pe mail sa ti'o trimita ca nu prea se tin de cuvantmai bine te duci direct la ei..tinem pumnii..iar valoarea trebe sa fie mai mare de 5 ..acum depinde de laboratoare..fiecare au graficele lor..dar va fi binee ai sa vezi..tinem pumniiii/
Mihaele sa nu daica spusei de mail..te pupp
gyongyi venisi?vezi daca vine daniela sa o scuturi putin ca are nevoieva pup
kla mai e putin..pumnii sunt stransi.
miha te pupp..cum il prin pe Dan il ,,il,,,,pai se poate sa nu'ti faca calculiciul ala?off.offf.
Elmasi tu e mai faci muma?numai dai nici un semn?te pup
Tiaaaaaaa drum bun si curaj printzesei.va pup
legaturilorrrrrrrrrrr hai aci cu vesti..
as mai continua da iar termin cap singura
va puppp
danielaaaaaaaaaa nu uita sunt aci cu pumnii stransi!!!

luptatorul meu

"Stelele care cad, nu pier Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu
...Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Retam, in perioada de pauza intre FIV-uri nu iti da nici un tratament dar eu am facut acupunctura si am luat si naturiste : branca ursului, extract de zmeur, spirulina la greu ... si nu a mai avut ovocite goale ca la primul FIV si am raspuns mult mai bine la stimulare ... acum vom vedea rezultatul final ... astept...

Espe, nu stiu unde o sa fac testul ... la munca ma uit in jur si nu stiu exact ce caut pe aici ...

pe toate,

Klu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Liana fi atenta ce am facut ma facut si histero ce crezi este totul ffffffff bine ce Dumnezeului oi avea de nu ramane bebe la mine in burtica???????????? chiar nu mai stiu te pup si ai grija de tine si de bebe
fetelor care faceti testul va astept cu rezulatte pozitive


Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi







Mergi la inceput