FIV in Ungaria 41

FIV in Ungaria 41 | Autor: crisis81

Link direct la acest mesaj




"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie





Informatii utile:

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157603706272930/" target="_blank">Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged

LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 13.000 ft
Spermograma - 13.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Paptest si citologice - 18.000 ft
Ecografia - 8.000 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 112.000 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft
donor sperma 35000ft
crioprezervarea embrionilor 20000 ft


Pensiuni in Szeged: 1, www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">2, www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">3, www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">4, www.jooszallas.hu/araink.html" target="_blank">5 si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">altele, mai asteptam sugestii.
Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Lista preturi Budapesta: consultatia=12700HUF, eco=7700HUF, citologice=7700
Lista preturi Budapesta

CURS VALUTAR:
1 EUR = 225 HUF (iulie 2008)
100 HUF = 1,41 RON
CONVERTOR VALUTAR

Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap. 18, Cap. 19, Cap. 20, Cap. 21, Cap.22; Cap.23, Cap. 24, Cap. 25, Cap. 26, Cap. 27, Cap. 28, Cap. 29, Cap. 30, Cap. 31, Cap. 32, Cap. 33,Cap. 34, Cap. 35,Cap. 36, Cap. 37, Cap. 38, Cap. 39, Cap. 40;



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI

Rh cea care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita
Adela gemenii Darius siCaius 15 septembrie 2005
Szeged - dr. Zadori 4 IA - nereusite; 1 FIV - reusit - ET: 24.01.2005si
SURPRIZA noul lor fratior Rares 13 decembrie 2007 - ramas natural
InternetDaria 25 iunie 2006
1 IA - nereusit la TM, 1 FIV - reusit la TM, 4 FIV-uri - nereusite la TM, 1 FIV( FIV nr 6) reusit la Szeged, dr Zadori, ET: 12.11.2005
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia 12 septembrie 2006
1 FIV - reusit, Szeged, ET: februarie 2006Auburn
Andicu Filip 27 iunie 2007
FIV nr. 2 - reusit, Szeged, dr. Zadori, ET:octombrie 2006
Tanyuta Eduard-Raul
Daniela76 Alexandra
pussi Elena si Ana
iunie 2006 IA in TM, dec. 2006 FIV Szeged dr. Zadori, nereusit, martie 2007 FIV Szeged dr. Zadori, 2 embrioni transferati(de 4 si 7 celule) si 2 Tuste iesite
Corina74 Andrei-Dumitru

GRAVIDUTE

Simona FIV sept. 2007 Budapesta
Popica cu ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged
chiara FIV oct. 2007 Szeged
tuculucu ET cu embrioni congelati ian'2008, Budapesta;
AncaoradeaIAS feb.2008, Debreten;
Andrada.P FIV mar. 2008, Budapesta;
Marush FIV mar. 2008, Szeged;
Julia75FIV mar.2008, Szeged;
2 IA - nereusite la Targu Mures, 1 FIV - reusit la Szeged, dr. Zadori, ET:26 martie 2008
miha2004 FIV apr2008, Szeged, Dr. Zadori;
- 2 FIV-uri nereusite in TM, FIV3 Szeged - ian2008 nereusit; FIV4 reusit!
borzasimo FIV mai2008, dr. Zadori, Szeged;
- FIV - Februarie 2008-nereusit; FIV2 mai2008 reusit;
valeria72 FIV2 mai2008, Szeged, Dr. Zadori;
- FIV 1 la Medsana cu dr. Ancar - reusit - sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani, FIV 2 - mai 2008, dr. Zadori - Szeged, reusit;
jovana FIV1 iunie 2008, Debrecen, Dr. Tandor;


Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede pe lista si apoi a!!!
Sa ne ajute Dumnezeu!!

Liana30 - 7IA nereusite -4 in tara si 3 la Szeged-dr.Zadori-ian'07 prima IA la Szeged reusita cu gemeni-pierduta la 16 sapt,ian'08 Fiv intrerupt, FIV2 Aprilie 2008 - nereusit;
magduta10- dr. Krizsan - Szeged - hiperstimulare, 1 Fiv nereusit;
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori - Szeged - un Fiv nereusit mai 2007, Fiv 2 nov. 2007 nereusit.
sandica- dr. Zadori - Szeged - 3 IA nereusite; FIV1 Martie 2008 - nereusit,FIV2 mai2008 intrerupt;
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
dariaioana - un de 9 ani -sarcina naturala,dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi; FIV1 - Medlife, dr. Silviu Predoi, mai2008 - nereusit;
AndraO - dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro nereusite, 1 Fiv Szeged sept. 2007-nereusit, FIV2 Szeged Februarie 2008 nereusit, IA mai 2008 Sibiu, nereusita;
crisis81- 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV1 reusit Octombrie 2007 la Szeged -Dr. Zadori- sarcina pierduta la 7 saptamani, FIV2 Martie 2008 - nereusit, in pregatire FIV3 august 2008;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega; dr. Zadori - Szeged - 1 IA nereusita ian'08, FIV1 mai 2008, sarcina oprita in evolutie;
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 3 FIV nereusite;
Micky2007 - 5 IA nereusite la Buc, FIV1 nereusit la Buc, FIV2 martie 2008, reusit la Szeged, dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani, in pregatire FIV 3;
dannette 2IA nereusite la Buc, Aprilie 2008 FIV, Szeged, Dr. Zadori nereusit;
sorina_sz- 2IA nereusite la TM, IA Szeged-feb'08- nereusit. Fiv mai 2008, Szeged, dr.Zadori reusit, sarcina oprita in evolutie la 5 saptamani;
Miha3 FIV ian. 2008, Szeged; sarcina pierdura la 22 saptamani;
Laura Garner- FIV + ICSI - Dr. Peter Kovacs - Kaali Budapesta - nereusit(sarcina "biochimica")
sima1 - FIV 1 nereusit la TM cu dr. Cezara Muresan, FIV 2 - nerealizat (nu a raspuns la stimulare), FIV 3 la Debreten mai 2008 nereusit;
Scamiy - sarcina oprita din evolutie in octombrie 2006, FIV 1 - aprilie 2008, Debreten nereusit;
charmy - 2 FIV 2007 nereusite, TM, Dr.Cezara Muresan;
steliana04 - 2 FIV nereusite Debrecen, acum FIV 3 Szeged.
pamy - 1 IA -nereusita la TM in 2005, dr. Vladescu, in pregatire FIV, Szeged, Dr. Zadori;
KLU1973 - 4 IA neseurite in RO, FIV 1 reusit la Szeged, Dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie;
Tabitha - ICSI cu biopsie - nereusit in 2005 in Turcia; 4 IAD la Giulesti 2006, ultima terminata cu extrauterina operata laparoscopic; acum in pregatire pentru FIV, Szeged, Dr. Zadori, pe 29 august incepe tratamentul;
Buluna - o IA la TM si o incercare de FIV la Szeged in iulie, hiperstimulare;


Astept sugesti, idei... modificari ... cum vreti voi!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:


Un nou capitol, un nou inceput, o noua speranta....... va doresc la toate aspirantele exact ce-mi doresc si mie!!!
Iar la mamici si burtici mii de pupici!!!!!



"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Buna fetelor!

Va scriu acum, dupa care voi lua o pauza de la site. Sper sa nu va suparati pe mine, dar am nevoie de o pauza. Am avut inca un esec in urma unei inseminari de data asta, pe care am facut-o aici in USA. Rezultatele sotului meu au fost sau au parut sa fie mai bune, motiv pentru care ne-am hotarat sa facem inseminare intrauterina. Peter Kovacs a fost de acord ca merita sa incercam, deci n-am facut chiar de capul nostru. Oricum n-a fost sa fie.Pasul urmator este FIV cu Kovacs probabil in ianuarie.

Va doresc tuturor numai bine!

Va pup!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

...Liana ma bucur ca ai aparut!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

"Toata lumea stie ca adevaratul punct G este in finalul cuvantului shopping!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

un nou inceput...sa fie cu mult noroc..
Laura te pup si te inteleg..
anto te pupppppppp
pitic petreci?petreci??te pup si aci de ziua ta..abia astept sa te vaz..
moldoveancoo stai mama linistita ca nu iti cere nimik,,ai sa vezi..te pupp
va pup pe toate si va astept la bancuta


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu

Putin cu putin se aduna marea...




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Liana: daca ma duc fara adeverinta / bilet de internare si aflu dupa aia ca aveam nevoie de asa ceva, te papa cu fulgi cu tot. Ai carne dulce sau e tot din aia din trecut?

Laura: imi pare tare rau ca nu ti-a reusit, tinem pumnii pt. viitor si ma rog sa iti revii cat mai repede, ca sa reiei lupta cu si mai mula forta.

Crisis: multumim mult pt. noul capitol si sa speram ca vom avea multe multe vesti bune in acest capitol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_37 spune:

Laura imi pare tare rau; fie ca ianuarie sa aduca aduca raza de bucurie mult visata. Pana atunci bucura-te de tot ceea ce viata ti-a pus in fata si incarca-ti bateriile alaturi de cei dragi. Cineva mi-a spus sa nu ma astept ca bebicii sa vina singuri la mine, ci sa-i chem la mine in fiecare zi...

cris multumim pentru noul capitol, sa fie cu noroc pentru toate!

O zi optimista tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Liana - bine ai reaparut ! pupici
Cris - mersi de capitol, mi a raspuns nenea Zadori i final, a zis ca se uita azi pe dosarul meu; pupici


pup pe toate fetele

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Daria: iarta-l pe dl. dr., o fi ocupat. Bine ca ai dat de el si ca azi o sa-ti raspunda. Tinem pumnii sa fie de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

moldoveancooo cu fulgi cu tot sa ma mananci ...daca nu oi avea io dreptate..apropo e dulce..dulce..
daria te pup..
Klauuuuuuuuuu fumeieeee mai da si tu un semn..te puppp..mai pardon..va puppp.
mihaaaa te sun sapt viitoare ca atunci ajung pe pamant
va puppp..


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu

Putin cu putin se aduna marea...




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Liana te pup iubita, m-ai facut sa plang cand am vazut ca ai revenit, abia astept sa vb la telefon plus ca te astept pe la mine, am atatea sa iti spun ca imi trebuie o saptamana.Mi-a fost dor de tine.
Eu nu ma simt chiar bine, l-am sunat pe dr dimineata si a zis sa mergem luni la un control

Mihaela 16+

Mergi la inceput