FIV in Ungaria 4

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

WOW, Pussi, 13 fivuri???????? M-am dezumflat de tot... inseamna ca s-a apucat de ele la minim 34 ani, nu? Dumnezeule, nu stiu daca am puterea asta, sincer...

Liana, tinem pumnii sa fie bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Mirabela la fel ca Pis, vreau detalii despre pensiune, as vrea macar noaptea dinaintea punctiei sa stau acolo

Am atatea informatii noi, dar sunt asa de obosita...

Mi-am luat ananas... Lachi

L-am intrebat pe Chivu, dupa cat timp dupa nastere poti sa faci FIv(noi vrem 2) , la jumat de an !

Referitor la stat in pat: primele 3 zile - pana se produce nidarea ff importanat sa stai in pat, e bine ca 2 saptamani duap ET, fara efort, doar plimabari, dar e bine repau in pat jumat de zi...asa mi-a zis..


Au fost asa de dragute, mi-au dat si siringi si ace, acolo la clinica..

Va mai pove maine..

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Pussi draguta ,ce pot sa-ti spun ma bucur pt tine, sa te ajute Domnul sa vii peste o luna cu bebelus(i) ! Ti-ai luat ananas proaspat ? Sa ne spui si noua cum e
Aproro de pensiune, eu am nr. de tel de la una la care a fost Rh ; cred ca e vb de pensiunea la care vrei sa stai. Am gasit-o la cap 1 pag 4 (nu sunt 100% sigura, dar eu mi-am listat de acolo traseul pana la szeged si e punctata si o pensiune f aproape de clinica ) Adresa e str. Szentharomsag Nr 48, tel. 00(36)62/424934. Eu vreau sa sun azi pt. rezervare !
Fetelor mi-am rezolvat acea problema . M-au reprogramat pe 21 nov De data asta e sigura treaba (I hope )- a vb cu o asistenta care a facut programarea, apoi am sunat si in urmatoarea zi sa ne confirme; de dr n-am reusit sa dau.
Va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Pussi acum am verificat si e bine .Gasesti informatia la Odiseea Szeged cap 1 pag 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Ioana, multumesc frumos am gasit si am mai vrut sa adaug asta: noi stam intr-un apartament (o camera , bucatarie, baie) foarte aproape de clinica, conditiile sunt super si costa 8.000 Ft pe noapte. In cladire sunt cred 6 apartamente de inchiriat si conditiile sunt foarte

Mirabela, te satept cu sugestii...

As vrea si eu filmul despre cum se face Gonalul...

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Imi spuneti si mie cine a mai facut SUPREFACT, am cautat in spate si am gasit-o numai pe Mirabela la primul FIV..

v-am zis ca am sa va stresez...

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

mi-a gasit Zisa Cami lista cu trebuie facut dupa Et, am mutat-o si aici:

In alta ordine de idei, spunea cineva de o lista cu ce trebuie facut dupa ET, postata mai demult.
Eu am printat-o, este vorba de postarea lui Daniela_b din 22.03.2006, prin care spunea ce i-a indicat surorii ei un dr. din Austria si chiar i-a mentionat sa urmeze cu strictete; nu mai exista in arhiva. O rescriu pentru voi:
"Dupa transferul embrionului:
- nu fumezi, nici macar pasiv;
- sa nu bei alcool, sa nu bei bauturi cu cofeina - red bull, ceai negru, cola ..., nu bauturi racoritoare cu mult acid;
- sa nu mesteci guma, fara zaharina in ceai, cafea si fara sa bei bauturi light;
- cand urinezi sau ai scaun, lasa pur si simplu sa curga de la sine, fara a presa;
- o cafea maxim pe zi;
- sa nu ai in apropierea ta tel. mobil;
- sa nu faci efort, sport, mult aer curat, usoare plimbari, sa nu faci solar sau sauna;
- sa nu folosesti tampoane interne, sa nu te speli inauntru, sa nu te speli prea agresiv, sa nu faci baie, ci doar dus, sa nu faci masaj;
- sa nu-ti vopsesti parul timp de 3 luni;
- sa nu mergi la dentist decat dupa ce ai vorbit cu medicul tau ginecolog;
- mare atentie!!! sa nu mananci ananas, patrunjel, folosit usor ca si condiment;
- sa nu mananci chips, cartofi prajiti si cornflakes;
- de redus din alimentatie rosiile, ketchup, branza tare, afumaturile;
- sa nu mananci mancare reincalzita la cuptorul cu microunde.

sper sa va ajute si pe voi!!!


PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

cu ananasul??? sper sa va hotarati!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Of, sper sa reusesc sa trimit mesajul acesta. Pussi ti-am trimis acum cateva minute un e-mail. Sper sa-l primesti. Nu prea pot sa intru pe forum, nu stiu de ce, asa ca ramne e-mail-ul.
penru toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Pussi, Pis Ioana78 pensiunea este cea de la capitolul 1, postat de Rh.Conditii super costa intre 40-50E/noapte,functie de camera.Fiecare camera cu baie si chicineta dotata cu tot ce e nevoie, frigider, etc.Problema e ca proprietarul nu vorbeste decat maghiara, si ceva pe germana.Noi am comunicat foarte greu cu el, de obicei ne-am facut rezervarea in perioada foliculometriei cand se apropia punctia.Ne-am inteles greu cu el mai mult prin "limba gimnastica".
Va recomand aceasta pensiune, eu am stat de fiecare data acolo, are parcare privata si este la 10 minute de mers lejer pe jos de clinica.

Mirabela 11

Mergi la inceput