FIV in Ungaria 4

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Avalon, rectific, sotul meu are oligozoospermie, prin ICSI s-au obtinut 3 embrioni de calitatea cea mai buna.
Crinutza, noi am platit 200 Euro pentru 7 nopti si am avut o camera mare, cu chicineta si baie, totul super si foarte curat.

Mirabela 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Mirabela multumesc mult de raspuns.
Ti-am trimis un PM, vroiam sa te intreb ceva.
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela76 spune:

Crinuta, multumesc mult pentru raspuns, cred ca voi face si eu la fel sa nu mai pierd timpul, si asa este drumul foarte lung, sa ma si intoarca din cine stie ce motiv, mai bine le fac in plus si poate la anul voi avea si un BB sau 2, ca nu ma supar...
Mirela m-ar interesa si pe mine pensiunea la care ai stat tu, poate postezi datele de contact sau macar adresa ei, multumesc inca odata..

danielal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetelor, am vrut sa intru pe lista de analize pentru Szeged si nu se poate (sau nu reusesc eu?). Oare ce s-a intamplat, voi puteti intra?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Mirabela exact la acea pensiune ma refer...cand am fost la prima consultatia am dat si o raita prin jurul clinicii si am vazut-o...eu am sa raman singura la Szeged prima saptamana de tratament si imi trebuie ceva cat mai aproape de clinica sa ma pot descurca ...Te rog frumos daca poti sa-mi dai amanunte ( conditii, pret etc) aici sau pe PM , cum doresti tu ..Iti multumesc foarte mult

Daniela si eu ca si Crinuta (de fapt sfatuita de ea) m-am dus cu toate analizele facute si pentru mine si pentru sot, numai EKG pentru anestezie nu l-am facut. Doctorul a spus ca am dosarul complet cu toate analizele si in principiu am discutat si schema de tratament...deci ...incep stimularea la primul CM. Poate ar fi mai bine sa te duci cu cat mai multe din analize facute.

Crinuta astazi mi-am luat seringi, 30 bucati, a ridicat farmacista capul sa se uite la mine cand am cerut

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela76 spune:

pis multumesc inca odata, sigur voi face la fel,pentru ca simt ca trece timpul si vrea sa am un copil cat mai curand posibil, am lalaito destul pana acum, sotul meu spune ca am innebunit de cate ori aud ca a ramas gravida o cunostinta, incep sa plang din senin... e grav de tot, cred...

danielal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela76 spune:

crinuta si eu am incercat sa deschid lista cu analize si nu am reusit...

danielal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Fetelor am modificat la listuta, erau dupa modelul vechi http://www , link-ul nou al forumului incepe cu http://forum .

Oana_B
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Oana B multumim mult.

Pis ai gasit si ace?
Liana acum am vazut ce ai scris, ca ai inceput AC. Iti doresc bafta. Cand mai mergi la eco?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

iubitelor... acum am ajuns acas si am sa va povestesc ziua de azi... am plecat la 9.30 avand programare la 12 ora noastra, surpriza... o coada la vama am stat enorm , am ajuns la 12:02 la clinica... le-am adat analizele pentru anestezie.. ni s-a zis sa asteptam... am cunoscut-o si pe traducatoarea blonda.. era cu 2 timisorence la tradus la dr. Krisan. Tot au venit si isi cereau scuze dar dr. avae de facut si punctie si et... am stata linistita si de povesti... cu diverse fete.. in aceeasi situatie si am notat 2 cazuri 1 despre care se vorbea si 2. care era prezenta, despre care vreau sa va spun si voua... merita sa cititi:

1. 41 ani, luna 5 de sarcina, prima sarcina dupa 13 FIV, din care 11 in Ro si 2 in HU... cine a mi-a povestit o stia pe persoana in cauza...

2. 49 ani, menopauza, ciclu fortat, indus - e in faza de stimulare

Asa ca nu mai vreau sa aud plangeri referitoare la varsta, daca vrei ceva cu adevarat poti!!!

Revin la mine, am facut eco, e totul ok, am facut schema de tratament:
10.11 incep cu aspirina 100mg + elevit, cate 1 pe zi
19.11 intrerup AC, voi lua in final numai 18
24.11 incep stimularea cu suprefact - o sa va zic mai tarziu cantitatea
25.11 incep si gonalul cate 112 parca
27.11 fac gonal 150
28.11 merg la eco
01.12 merg din nou
05.12-06.12 punctia o sa vedem
ET il fac la 3 -5 zile de la punctie, daca embrionii sunt sanatosi si frumosi imi face blastocist cu unul...
Acum va las, intru mai tarziu ca treb. sa dau papa la catei...

Va pup pe toate si va multumesc din suflet


PUSSI

Mergi la inceput