FIV in Ungaria 4

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Buna dimineata!!! Acum plec....

Liana ma bucur ca e bine.....


Va multumesc din suflet ca sunteti toate alturi de mine

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:



Bravo Liana imi pare tare bine de vestile bune...inseamna ca vom fi de "suferinta"...
Pussi drum bun si astept vesti la fel de bune ca si de la Liana
Nimeni nu-mi poate da mai multe amanunte despre pensiunea din Szeged??? Sunt cu cazarea...
Crinuta ...dar cred ca in week-end am sa inrosesc linia telefonica cu tine...



Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Liana, ma bucur tare mult ca esti bine si e totul ok. Doamne ajuta. Daca incepi AC asta e un semn tare bun!
Numai bine!


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Buna fetelor. As vrea sa stiu dc la Szeged au banca de sperma si dc noi romancele avem acces la ea. Sotul meu are azoospermie si as opta pt un FIV la Szeged cu extragere de gigei prin biopsie testiculara. Dc nu se gaseste nimic la biopsie sunt nevoita sa apelez la o banca de sperma pt ca eu o sa am ovocitele recoltate . Ma puteti ajuta cu un raspuns? Rog fetele care se mai duc acolo sa intrebe si pt mine. Va rog frumos.
Feliciari Andicu. Ma bucur pt reusita ta. Sa-ti traiasca samburelul. Sa stii ca te urmaresc din primavara cand a tb sa faci tratam dat de DP pt chlamidia. Te admir pt perseverenta ta.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

pussi drum bun si tea asteptam cu vesti multe multe
liana ma bucur ca totul e ok,bafta,multa bafta acum la inceput de drum
avalon si eu m-am mirat ca dr. zadori mi-a cerut kariotipul,nu il cere de obicei..eu i-am trimis analizele de tiroida,am anti -TPO mult marit,TSH-ul era la acea vreme foarte mare si el...
eu sunt nelinistita din cauza acestor anticorpi,desi doctorul m-a asigurat ca,cu medicatia corespunzatoare am aceleasi sanse de reusita ca celelalte paciente....
hai ca m-am intins...


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Pis eu, de fiecare data am stat la o pensiune in Szeged, foarte aproape de clinica,la acel sens giratoriu mic cum vii dinspre Timisoara.E o cladire galbena si conditiile sunt super bune.La acea pensiune te referi? Daca da , iti dau mai multe detalii


Mirabela 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mirabela, am inteles eu gresit sau sotul tau are azoospermie? Ai apelat la banca de sperma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Mirabela care era pretul la acea pensiune?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela76 spune:

buna, dragelor, La multi ani pentru toate sarbatoritele, cu intarziere. Am o veste super, am reusit sa-mi fac programare si eu la clinica pe data de 30 noiembrie. Dc mi-a spus ca trebuie sa vin doar cu rezultatul de la VDRL si hepatita B, spermograma si spermocultura si-a facut-o acolo, dar oare restul analizelor nu trebuie sa le duc sau imi da el lista la prima consultare? o sa vad atunci, am niste emotii de mama,mama....
Andicu sa ai grija de bb, cand afli cati s-au prins? eu am o presimtire ca sunt 2...


danielal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Daniela eu la prima consultatie m-am dus cu analizele hormonale, analizele pentru hepatite (B si C) si pentru HIV si analizele din secretie. Sotul avea si el analizele pentru hepatite (B si C) si pentru HIV si spermograma si spermocultura. Doar analizele pentru anestezie nu le aveam. M-am dus cu cat mai multe ca sa poate sa-mi si dea tratamentul (eu asa m-am gadit). In plus am dus cu mine toate analizele care le-am facut si pentru FIV-ul trecut, rezultatele la histerosalpingografie (acesta chiar l-a interesat) si la laparoscopie. Eu nu imi amintesc sa fi facut VDRL-ul....sau am uitat eu?

poze

Mergi la inceput