FIV in Ungaria 56

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

Draga Cris,
sunt perfect de acord cu tine si cu Zapp. Si eu am avut rabdare timp de aproape 2 ani si 4 fiv-uri, si am putut constata de-a lungul timpului cum Dr. Zadori devine tot mai superficial. Poate ca e normal sa nu te mai ocupi de cazuri cu acelasi interes, din moment ce ai tot mai multe. Dar eu cred ca nu ar fi trebuit sa accepte atatea. Dar probabil va nu mai conteaza calitatea, ci doar cantitatea. Incet-incet, situatia devine cam ca la noi...De asemenea, situatiile in care traducatoarele aranjeaza ordinea intrarii la dr, nu sunt normale. Seamana din ce in ce mai mult cu ceea ce e la noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Avalon

Citat:
citat din mesajul lui crisis81

Citat:
citat din mesajul lui Avalon

Citat:
citat din mesajul lui crisis81

Eu personal am primit "ignore"


Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie



Ma scuzi ca intervin din nou (a treia oara) aici tocmai in mijlocul disputei voastre... Tu te ocupi de lista aceasta de la inceputul capitolului? sau doar ai deschis capitolul si trebuie sa cer unui moderator sa ma treaca pe lista? Sper ca nu primesc din nou eu personal un IGNORE de la tine...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 12+



Frateeeeeeeeeeeeeee, poti sa ai putina rabdare????
Nu e singurul lucru de care ma ocup si dureaza ceva modificare listutzei, ok? Nu m-am obligat sa stau non stop aici dc am deschis capitol, mai am si alte treburi. Nu te-am ignorat niciodata, pana acum... pur si simplu citesc si scriu cand am si eu timp si daca imi dai voie, mai uit unele postari.....


Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie



Sa stii ca din 2004 de cand sunt pe forumul asta am gestionat si eu capitole intregi de subiecte dar citeam cu atentie mesajele de la acele subiecte, mai ales cele care-mi erau adresate! iar daca nu am mai avut timp sa ma ocup de ele, chiar a fost o perioada lunga in care am absentat de pe forum, am lasat pe altii s-o faca!
asa ca scuza-ma ca a trebuit sa scriu de 3 ori rugamintea si sa-ti mai si multumesc in avans, sa astept sa te desfasori cu mesaje lungi in dispute interminabile ca sa ma treci si pe mine pe o lista, ceea ce presupune un efor nemaipomenit sa scrii cateva cuvinte si sa pui cateva iconuri- cateva secunde... a fost asa greeeeeuuuuuu??????? cred ca nu! si te rog sa-mi pui si iconul de graviduta, ca asta sunt, ca si celelalte de pe lista! multumesc din nou anticipat!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 12+



Imi cer mi de scuze ca a durat mai mult de "cateva secunde".... erau cateva modificari de facut si trebuia sa caut datele in urma. Trebuiau facute din capitolele trecute dar Micky si Liana au fost foarte ocupate cu nascutul si probabil nu au avut timp, imi cer scuze si in numele lor. Si imi mai cer scuze ca nu am retinut postarile tale, cate o data citesc pe fuga, retin esentialul si nu am timp sa si scriu.

Pamy astept sa vad o burtica la vara, da? si tinem pumnii!


Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:


Crisis, pana la urma tu ai facut FIV-ul 'castigator' cu dr Kriszan? .

toate FIV-oasele: foste, actuale si viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm


Crisis, pana la urma tu ai facut FIV-ul 'castigator' cu dr Kriszan? .

toate FIV-oasele: foste, actuale si viitoare.


Nu iubita. Fetitza mea este adoptata. Am facut trei FIVuri cu Dr. Zadori si atat.


Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Sunt mai noua pe forum si nu stiu toate povestile fetelor. Sper ca nu a picat aiurea intrebarea mea. Teodora seamana cu voi, as fi jurat ca e facuta din voi doi , de aceea am si intrebat carui medic i se datoreaza faptul ca o aveti.

Tu si sotul tau aveti tot respectul si consideratia mea pentru adoptie . Nu oricine are puterea sa adopte un copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olgutza0905 spune:

Fetelor ce se intimpla cu tonul forumului nostru? scriu deja de vreu an...si n-au fost asemenea izbucniri violente:)) Hormonii sa fie de vina???:))) Lasati orgoliile de genul..nu sint pe prima pagina...si daca nu esti, ce? Crezi ca e asa importante pentru niste straine sa te vada acolo? Relax si calmeaza-te.
Cit despre Dr. Zadori, poate cu mine a discutat altfel pentru ca sint medic si sotul meu farmacist...si atunci a fost fortat sa discute la alt nivel. Ma rog, viitorul ne va demonstra cine si cum are dreptate...iar despre faptul ca nu indica scoaterea trompelor...sa stiti ca studiile despre influenta hidrosalpinsului asupra sarcinii sint destul de recente...asa ca daca nu se descoperise...de unde sa stie el?
Si despre traducatoarele care isi baga clientii in fata...noi le-am invatat...daca nu le ceream asta...asa cum e obisnuit romanul sa se bage in fata...nu se intimpla asa...Astia sintem...asa sintem obisnuiti...stricam si ce e bun cu atitudinea noastra....in loc sa invatam noi de la unguri despre civilizatie...i-am invatat noi pe ei...stilul romanesc al pilelor si nesimtirii...asa ca....tot noi sintem de vina...
Va pup!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Nu inteleg de ce va inghesuiti toate la acelasi medic, aceeasi clinica... la Budapesta nu se asteapta cu orele ,intri exact atunci cand ai fost programat, fie ca e vorba de consultatie, fie ca e vorba de fiv... e tot clinica Kaali... ma rog, trebuie sa stiti un pic de engleza ca sa va intelegeti cu medicul, e adevarat ca va costa mai mult sa umblati cu cohorta de traducatoare la Budapesta...
Aaaa, Olguta draga, nu cred ca intereseaza pe cineva ca tu esti medic si sotul tau farmacist si ca dr.Zadori v-a tratat cu deosebire din aceasta pricina, si nici nu le "incalzeste" cu ceva pe concetatenele tale... cert e ca ai stat si tu cu toate celelalte fete la usa acestui medic caruia eu una nu-i contest calitatile.


***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

legaturooooooooo!! felicitari mamico! Sa va traiasca minunea sanatoasa, frumoasa si desteapta!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

prea multa inversunare pe aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olgutza0905 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Avalon

Nu inteleg de ce va inghesuiti toate la acelasi medic, aceeasi clinica... la Budapesta nu se asteapta cu orele ,intri exact atunci cand ai fost programat, fie ca e vorba de consultatie, fie ca e vorba de fiv... e tot clinica Kaali... ma rog, trebuie sa stiti un pic de engleza ca sa va intelegeti cu medicul, e adevarat ca va costa mai mult sa umblati cu cohorta de traducatoare la Budapesta...
Aaaa, Olguta draga, nu cred ca intereseaza pe cineva ca tu esti medic si sotul tau farmacist si ca dr.Zadori v-a tratat cu deosebire din aceasta pricina, si nici nu le "incalzeste" cu ceva pe concetatenele tale... cert e ca ai stat si tu cu toate celelalte fete la usa acestui medic caruia eu una nu-i contest calitatile.


***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 12+


Draga Avalon, asta e replica la ce daca nu esti pe prima pagina??? Si ai raspuns ca "la bucale" si ce daca esti medic??? Pai sa stii draga mea, ca e mare diferenta..:)))

Mergi la inceput