Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117207
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 53983
3. Bilantz olguta12 47954
4. J D E monica70 38192
5. A murit Laura! craciunitza 29022
6. Un nou inceput...(2) danangie 27426
7. scrisoare catre mama Picasso 22142
8. Curiozitate! Ana68 21485
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20118
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20052

post an entry in your weblog   Jurnalul lui notquiteso  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
notquiteso
in vizita
Acest mesaj a fost trimis de notquiteso pe data de 30/11/2011 la 21:03 .:. 2812  vizionari .. Exista 5 raspunsuri la acest anunt
E foarte mult timp de cand n-am mai intrat pe DC. Mi-era atat de drag si de aproape locul asta, incat acum nu-mi vine sa cred ca nu i-am mai pasit pragul de atata amar de vreme.
La primul copil eram ingrozitor de speriata, mai ales ca am avut o sarcina foarte grea, insa la al doilea, desi am avut greturi ingrozitoare, sarcina a decurs bine.
Am nascut pe 3 mai, prin cezariana, un baietel rotofei si incredibil de frumos.
Mi-era foarte teama ca o sa fie si el un mic terorist, ca sora-sa, insa n-a fost cazul. Cel putin nu pana acum, cand ii dau dintii si e foarte agitat si se trezeste noaptea cu chef de joaca.

L-am poreclit Pufulete inca dinainte de a-l vedea in bratele mele, si porecla n-a fost aleasa gresit. Are un par moale si este atat de pufos cand il pupacesc pe frunte si pe falcute..

Da, sunt batrana :) mi-e greu sa il mai car in brate, noroc ca deja a inceput sa mearga (nu singur, dar merge) :))
Implineste peste 3 zile, 7 luni, si timpul a trecut atat de repede, incat imi vine greu sa cred ca n-am nascut ieri :)

Este un copil minunat, prin simpla lui prezenta imprastie bucurie, si desi n-a fost un copil planificat, sunt fericita ca este aici. Simt ca m-a intregit cumva.

Este greu cu 2 copii intr-o tara straina, cu un sot care nu-i chiar ceea ce visam eu, insa mi-e bine.

Nici de data asta n-am avut depresie post-natala, chiar daca m-am chinuit 4 luni cu Dora care a stat acasa si avea nevoie de atentie, mancare, joaca, iesit afara, si Pufu care era mic si avea si el nevoie de mine aproape non-stop. Acum ca stau sa ma gandesc, habar n-am cum am supravietuit :))
Dar a venit toamna si Dora a inceput gradinita in orasul nou in care ne-am mutat imediat dupa ce am nascut, iar eu sunt uneori cu creierii pe bigudiuri, dar inca n-am cedat definitiv :)

As fi vrut sa scriu mai mult, dar ma simt un pic stinghera dupa atata absenta. Sau poate ar trebui sa o numesc dezertare :)



O imbratisare mare-mare tuturor mamicilor noi si vechi de pe forum!

POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)

Trimite reactia ta
 

mistral
membru junior

Posted 01/12/11 @ 21:01 Reply with Quote
Bine ai revenit pe DC.




Back to top

desprecopii
Administrator

Posted 01/12/11 @ 21:03 Visit desprecopii's Homepage Reply with Quote
Bine ai revenit, aici ti-e locul.
Toti avem momente in care avem nevoie de o pauza.
Cu bune si rele aici suntem o familie.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook
Back to top

notquiteso
membru junior

Posted 01/12/11 @ 22:35 Reply with Quote
va multumesc pentru re-primire :)
promit ca am sa incerc sa trec mai des.
m-am ascuns in ultimii ani, pur si simplu, pentru ca nu-mi era bine si n-aveam chef sa povestesc despre asta, apoi pentru ca imi iesise din obicei sa mai intru pe aici.


POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Back to top

bobocel_07
Scorpie veritabila

Posted 02/12/11 @ 12:46 Reply with Quote
Bine ai revenit!


alexia_07



Imi place sa descopar ce nu spun oamenii prin cuvinte
Back to top

anca74
Vincit qui se vincit

Posted 03/12/11 @ 12:41 Visit anca74's Homepage Reply with Quote
Bine te-am regasit!

Eu una iti citeam blogul pe nerasuflate! Intotdeauna mi-a placut stilul tau de a scrie.
Sa-ti traiasca copilasii si sa fie sanatosi!

My posts represent my own opinions, thoughts, etc. and no one else's.
Mamica de Zanuta mica, Anna Laura

www.youtube.com/watch?v=ckFvoGRPiCU&feature=related/" target="_blank">Shape up, Anca!
Le meilleur moyen de réaliser ses rêves c'est de se réveiller.
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj