Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117327
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54207
3. Bilantz olguta12 48148
4. J D E monica70 38399
5. A murit Laura! craciunitza 29189
6. Un nou inceput...(2) danangie 27548
7. scrisoare catre mama Picasso 22246
8. Curiozitate! Ana68 21593
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20249
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20183

post an entry in your weblog   Jurnalul lui Laura25  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

Laura25
Dimineata cu Rares si Bianca
Acest mesaj a fost trimis de Laura25 pe data de 03/04/2007 la 16:03 .:. 2262  vizionari .. Exista 3 raspunsuri la acest anunt
E sambata. Azi nu merg la servici, deci nu suna ceasul!
Iar s-a trezit Rares peste noapte si a vrut neapara sa-l iau din patut, langa mine. Nu-i bai, ca oricum tati e exilat de mai bine de 1 an in sufragerie. Ca prin vis, aud un glas plangacios si simt o manuta calda pe fata mea "apteee". Deschid ochii si vad ca se crapa de ziua, Rares sta in fundulet, cu ochii mijiti de somn si smiorcaie "apteee". Il iau in brate si mergem in bucatarie sa incalzim laptele. Umplem ca de obicei ambele biberoane, in caz ca se trezeste si Bianca. Il asez la loc in pat, cu pretioasa sticla tinand-o strans cu ambele manutze. Dupa nu mult timp, simt biberonul gol aterizandu-mi in freza si il vad pe Rares intorcandu-se sa ia si sticla Biancai (daca tot doarme fata, doar nu o sa lase bunatate de lapte sa se raceasca). Dupa inca vreo 100 de ml., se intoarce cu spatele, se lipeste tot de mine si adoarme la loc, cu tetina in gura. Bianca doarme linistita, pe burta, asezata strategic de-a latul patuturilor. Adorm si eu imediat. Ma trezesc din nou, in zgomotul gardutului, lovit ritmic de talpa Biancai. Ma ridic si imi zambeste gales, intinzand manutzele. O iau si plecam in bucatarie sa umplem din nou biberonul. Arunc ochi la ceasul din sufragerie. E 9 si 5. De cand nu am mai dormit asa mult!
Dupa vreo 10 minute, cand si-a terminat Bianca laptele, se trezeste si Rares. Ne zambeste dulce si ridica o manutza agitand-o usor din incheietura (salut!), apoi sloboade repede un "mmmmoo" aratand cu degetul la posterul cu Pooh. Aduc olitele si le instalez pe pat. O asez pe Bianca prima, care imediat incepe sa bata cu mana in olitza lui Rares "ai, ai!" (hai!). El continua sa turuie in chineza lui povestindu-mi ce e si cum face fiecare animalutz din desenele de pe perete. Il asez si pe el pe olitza, moment in care se intoarce spre sora'sa, se privesc pentru cateva secunde in ochi si incep sa-si zambeasca. Apoi se pune baiatul meu pe numarat stelele de pe tablia patutului; "doo, do, teeeeeei!" "bbooo"(bravo!) si se aplauda vesel, plesnind de zor din palutele lui grasune. Si o ia de la capat, mai saltand pe olitza ca pe un calutz naravas. Din cand in cand se intoarce spre Bianca, zambindu-i si asteptandu-i parca aprobarea. Care nu intarzie, aplauzele furtunoase venind si din partea ei.
Tot saltand pe olitza, a iesit cuculetul cam pe afara, asa ca primul jet de pipi se prelinge pe cearsaf, pe pat. Se opreste o fractiune de secunda, apoi, pana sa reactionez, inshfaca pantalonii de pijama pe care ii aruncase din picioare si incepe sa frece cu sarg pata de pipi .
Bianca se ridica decretand "ataaa" (gata), se da repede jos din pat si o rupe la fuga spre sufragerie, tropaind cu talpile goale pe parchet. Rares o urmeaza imediat, binenteles. Cred ca e unul din cele mai fericite momente pentru ei atunci cand ii las in funduletele si piciarele goale. Incep sa tropaie, sa sara, sa rada, se aseaza amandoi pe jos si bat cu calcaiele in podea. Chiotele si hilizeala numai contenesc. Dupa vreo 10 minute, incep, pe rand, sa-i imbrac (punerea pampersului e momentul de maxima indemanare si virtuozitate din partea mea), mai pacalindu-i cu o jucarie, mai fugind dupa ei prin casa. Gata, sunt echipati. O noua zi poate incepe!


Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Trimite reactia ta
 

oanna3
membru junior

Posted 04/04/07 @ 17:59 Reply with Quote
super shtrumphii tai... ii pupacim dulce
am uitat sa-ti spun : am o verisoara primara in Roman... cand ajung pe la ea vin si la voi sa va vad... dar astapoate insemna cativa ani buni

pupici

iubesc si sunt iubita
Back to top

Laura25
Lasa-ma sa moderez!

Posted 05/04/07 @ 10:29 Reply with Quote
Oana, va asteptam cu drag . Cred ca ar iesi o intalnire de pomina!

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi
Back to top

LoraG76
The nutty squirrel

Posted 10/04/07 @ 10:24 Reply with Quote
Laura, pupam strumfii si pe mamica lor! Sunt tare dulcei!


Lora, mami de Iustina
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj