Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117212
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 53985
3. Bilantz olguta12 47957
4. J D E monica70 38193
5. A murit Laura! craciunitza 29027
6. Un nou inceput...(2) danangie 27427
7. scrisoare catre mama Picasso 22145
8. Curiozitate! Ana68 21488
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20119
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20053

post an entry in your weblog   Jurnalul lui notquiteso  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
notquiteso
respect
Acest mesaj a fost trimis de notquiteso pe data de 02/03/2007 la 20:42 .:. 3489  vizionari .. Exista 6 raspunsuri la acest anunt
Prima data a fost "sarumana". Odata, de doua ori.. incepeam sa aud din ce in ce mai des in jurul meu. Vecinii care cu o vara inainte ma salutau cu o miscare scurta din cap, asa cum faceam si eu, acuma se formalizau si ranjeau la mine. "Sarumana"... Pe urma am inceput sa aud: "treceti dumneavoastra doamna" si " luati loc, doamna" chiar daca ma duceam pana la farmacie iar acolo era o coada de o persoana.
Insa nu mi-am dat seama ce se intampla, pana zilele trecute. Ei bine.. tineti-va, asezati-va.. AM DEVENIT O PERSOANA RESPECTABILA.
Adica lumea ma saluta cu "sarumana", nu imi mai zice nimeni "domnisoara", nu ma mai fluiera nimeni pe strada, iar femeile au inceput sa se uite altfel la mine. Si toata stima, tot respectul, sau invidia, vin de la mogaldeata agatata de gatul meu.
Hehe... sunt mamica. Sunt o doamna careia i se spune "sarumana". Chestia asta ma face sa mi se umfle penele de mandrie, insa in acelasi timp ma intreb cat de aiurea o sa zica lumea ca arat atunci cand oi iesi la vara cu fie-mea in carut, si eu pe role si in pantaloni scurti. Or sa spuna" uite-o si pe aia, n-o mai satura Dumnezeu. Cu copil dupa ea, si uite cum isi flutura cracii in pantalonii aia scurti".
Tare mandra sunt ca zice lumea ca sunt doamna :) chiar daca la vara or sa spuna ca sunt

POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)

Trimite reactia ta
 

Elise
adrift :)

Posted 02/03/07 @ 23:08 Reply with Quote
eu am ieshit deja cu fie-mea in carutz...si cu rolele in picioare... so...pot sa-ti impartasesc din experientza mea.
In mare doar vreo doo babe si-au scuipat in san.

Elise & BBLisa
Back to top

ruxandraru
membru incepator

Posted 04/03/07 @ 13:08 Reply with Quote
ha ha! asa am simtit si io... da s a mai dus respectul in piata... ca fi miu are o caciula roz murdar si cocoanele au presupus ca e fata. le am explicat ca i baiat si m au privit lung. "pai atunci de ce are caciula roz?". am observat ca sint cumcva suspicioase, de parca nu ar fi fost sigure ca stiu ce am in carutz, ca poate am incurcat copilul sau, cine stie, l am rapit... Greu de crezut ca i baiat cind uite, dom le, e clar! caciula i roz! hai, poate spre lila, dar definetly nu e bleu. si le am raspuns ca s eu excentrica si am plecat cu spatele drept, dar inca mai simt o arsura pe omoplatul sting. asta i viata! si vorba ta, sa mai vedem ce o urma la vara!!!
Back to top

locca
membru matur

Posted 06/03/07 @ 13:39 Reply with Quote
Mda, si eu am patit chestia cu "doamna" si "sarumana" brusc din cauza de Matei. Si desi a trecut 1 an jumate nu ma pot obisnui. Singurul lucru reconfortant e ca nu ma mai claxoneaza nimeni .
Cu rolele si caruciorul ... depinde pe unde te vei plimba. In principiu nu o sa zica nimeni nimic, poate cum zicea Elise, vreo cateva babe sa se uite lung.
Ruxandra, sa vezi cum se uita unii oameni la noi. Deci copil de sex masculin, caciula roz-lila, manusi in toate nuantele de portocaliu, roz, galben (ca doar asa am gasit in ziua in care mi s-a parut prea frig afara ca sa-l tin fara manusi si nici n-am catadicsit sa-i iau altele de atunci) si, tine-te bine, baiatul impinge la un carucior de copii mov (bine ca nu e roz) in care se gaseste o minge murdara de fotbal. Intotdeauna trebuie sa fie si mingea. Nu trece zi in care sa nu aud urmatoarele: "Baiat esti tu sa impingi carucior? Ce baiat esti tu cu caciula asta roz?".
Bleah.

Ruxandra cu aka Matei (13 sep. 2005)
Back to top

Elise
adrift :)

Posted 06/03/07 @ 18:43 Reply with Quote
noi avem paturica bleu.
Asa ca am auzit si eu "sa-mi traiasca baietzelul, ce dragutz e, ca o fetitza!"

Elise & www.youtube.com/watch?v=xUveIVrEHxo" target="_blank">BBLisa
Back to top

notquiteso
membru junior

Posted 06/03/07 @ 21:14 Reply with Quote
Pe mine ma intreaba lumea daca e fetita sau baiat, desi fie-mea e toata roz ca o bombonica, sau cel mult roz cu alb :)) I-am zis unei tipe ca e baietel, dar ca vreau sa isi descopere latura feminina cat mai din timp, ca sa fie sensibil. A ramas aia cu gura cascata :)) Pai la asa intrebari...

POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Back to top

CristinaGoji
membru de baza

Posted 18/03/07 @ 20:12 Reply with Quote
Notquiteso - ai fost de coma la faza cu latura feminina. Cum ti-a venit sa-i zici asa? Eu n-an atata inspiratie.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj