Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117295
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54151
3. Bilantz olguta12 48108
4. J D E monica70 38358
5. A murit Laura! craciunitza 29130
6. Un nou inceput...(2) danangie 27523
7. scrisoare catre mama Picasso 22216
8. Curiozitate! Ana68 21569
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20178
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20145

post an entry in your weblog   Jurnalul lui Elise  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
Elise
"eeeeeeeeeeeeeeee!"
Acest mesaj a fost trimis de Elise pe data de 22/02/2007 la 19:47 .:. 3647  vizionari .. Exista 5 raspunsuri la acest anunt
EEEEEEEE!
Dupa prima strigare, imi lasa citeva secunde de liniste... Asteapta.
Apoi urmeaza alt "eeeeee!" - mai scurt si mai enervat de data asta.
Si iar asteapta.

Deja dupa a treia runda de vocalize, stiu - izbucneste direct in lacrimi.
Lacrimi nou noutze, de bebic de trei luni.
Se insenineaza brusc cind intru pe usha - sint acolo. N-am disparut. Nu s-a intimplat nimic. A venit mama la pui...

Nu-i e foame, nu-i e somn, nu trebuie schimbata...Nu-i e nimic. Ma vrea doar acolo, langa ea, nu conteaza de ce.
Uneori vorbim, alteori zimbim, alteori nimic - doar stam amindoua pe canapea si ne gindim la ale noastre. Ma mai inghesuie din cind in cind si rasufla usurata.
Ii aud respiratia din ce in ce mai lina si mai ritmata.... okisorii i se ingusteaza incet-incet, adoarme.
mai stau citeva minute langa ea - suficient cit sa imi amintesc de cele trei luni de nesomn de pina acum... mi se inchid si mie okii asa ca ma ridic.
Incet, incet, cu mii de precautzii.
Pasesc usor, usor, pacar ca n-am aripi... fac un pas, doi, trei... si aud in spatele meu, cu reprosh:

"EEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!"




Elise & BBLisa

Trimite reactia ta
 

olguta12
Voi invinge!

Posted 22/02/07 @ 20:24 Visit olguta12's Homepage Reply with Quote
EEEEEEEEEEEEEEEEEE
Bun venit in lumea mamicilor, Elise!!!
Sa iti traiasca, si sa iti umple sufletul de bucurii si la 40 de ani.
M-ai facut sa plang cu piticul tau, pt ca mi-ai adus aminte de zilele cand eram doar eu cu Galushca; noi doua, un biberon si un munte de scutece. Si cu toate ca are doar 16 luni, deja tanjesc dupa zilele acelea...zilele cand ma spalam cand apucam...de mancat sau de dormit nici nu mai spun. Eram ca un zombie, dar un zombie cu zambetul pe buze, si cu pieptul ca al unui paun. O ametzita...dar cine mai era ca mine? Eram cea mai tare din parcare(si parcarea era goala).Puteam sa mut munti pt ea.Ma bateam cu o oaste intreaga pt puiul meu. Deh...m-am trezit intr-o buna zi in rol de mama feroce. Ce-i mai amuzant? Trecerea timpului doar iti amplifica sentimentele astea
So...here's to YOUand to your baby girl
Si la cat mai multi EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE



olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

Galushca


POVESTEA DREI PISHCOT
Back to top

Alex2
prisoner of love

Posted 22/02/07 @ 22:21 Reply with Quote
Elise, e induiosator ce povestesti. Parca o si vad pe Printesa strigand dupa tine. Stii, nu ar fi rau sa ti un jurnal, sigur sunt multe lucruri minunate de impartasit cu noi, din experienta ta de mamica.
la BBLisa.

Alexandru
______________________
Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Back to top

eLaura
membru incepator

Posted 22/02/07 @ 23:18 Reply with Quote
Elise, Lisa
Sa va bucurati una de cealalta si sa invatati sa pretuiti fiecare clipa impreuna!

Laura, mama lui Catamic
Back to top

LoraG76
The nutty squirrel

Posted 23/02/07 @ 10:13 Reply with Quote
Elise, ce frumos! Mi s-a facut asa dor de bebelina mea micuta...!!! Acum e don-soara, are 2 ani si aproape 4 luni...vrea rochite...vrea codite...mereu vrea cate ceva, pe zi ce trece tot mai evolueaza in pas cu moda... Mi-a "uns" sufletul BBLisa ta! Sa fiti sanatosi toti si sa va bucurati unul de altul!


Lora, mami de Iustina
Back to top

liliana29s
Traversam Neverland

Posted 06/03/07 @ 11:26 Reply with Quote
Dulce, dulce pupic pentru ingerasul scandalagiu.

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
Dan Mihai

Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj