Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117313
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54197
3. Bilantz olguta12 48133
4. J D E monica70 38384
5. A murit Laura! craciunitza 29164
6. Un nou inceput...(2) danangie 27544
7. scrisoare catre mama Picasso 22237
8. Curiozitate! Ana68 21582
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20204
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20179

post an entry in your weblog   Jurnalul lui notquiteso  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
notquiteso
:)
Acest mesaj a fost trimis de notquiteso pe data de 05/01/2007 la 00:38 .:. 3208  vizionari .. Este 1 raspuns la acest anunt
Ma uit la tine si-mi vine sa mi te tatuez cu grija peste pieptul meu cald, sa-ti desenez profilul carn pe umarul meu stang, si sa te port asa, ca acum, tot restul vietii. Cand adormi pe umarul meu eu stau cu nasul lipit de capsorul tau chel si mirosind un pic a vanilie si-ti numar degetelele si gropitele manutelor. Intotdeauna iese la fel numaratoarea, insa nu ma mai satur sa te sarut, sa te miros, sa te strang in brate. Minunea mea! Cheala, stirba, putin clapauga si plina de gropite si cute, esti cel mai frumos lucru pe care l-am vazut vreodata.
Cand te trezesti imi zambesti si mie de fiecare data mi se inmoaie genunchii. In fiecare zi iti soptesc :" mami te iubeste mult de tot, pui mic si gras" iar tu zambesti discret si ti se maresc pupilele de parca ai vrea sa ma sorbi inauntrul tau. Inca nu razi in hohote, insa imi povestesti cate-n luna si in stele. Uneori chiar in timp ce mananci. Un pic de tzatzic, un pic de povestit. Tati al tau se prapadeste de ras cand te vede facand asa, iar eu...eu as vrea sa
pot sa tin minte fiecare suras al tau, fiecare gangurit.. sa mi te tatuez asa cum dormi linistita si fericita ca un popandau pe umarul meu.
Mami te iubeste mult de tot, pui mic si gras.

POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)

Trimite reactia ta
 

olguta12
Voi invinge!

Posted 06/01/07 @ 10:08 Visit olguta12's Homepage Reply with Quote
Si-uite asa am trait sa o vad si pe Notquiteso indragostita de mogaldeatza ei
Felicitari! Sa va traiasca..si de acum in 30 de ani...sa ne reintalnim la fel de fericite si de "indragostite"



olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj