Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117295
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54140
3. Bilantz olguta12 48108
4. J D E monica70 38358
5. A murit Laura! craciunitza 29130
6. Un nou inceput...(2) danangie 27522
7. scrisoare catre mama Picasso 22216
8. Curiozitate! Ana68 21569
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20178
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20144

post an entry in your weblog   Jurnalul lui craciunitza  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
craciunitza
Ca un albatros
Acest mesaj a fost trimis de craciunitza pe data de 01/03/2006 la 21:03 .:. 3736  vizionari .. Exista 4 raspunsuri la acest anunt
Iubesc ziua asta, singura zi din an cand oamenii au flori, le daruiesc, le primesc, le poarta de colo-colo ca un premiu, toti. Am primit azi-noapte trandafiri, 5 trandafiri rosii, i-am gasit dimineata in vaza din hol, la concurenta cu zambilele cumparate pentru profesoarele copiilor si pentru colege. Casa era galbena de soare, masa din hol era plina de figurine cu ate rosu cu alb, simteam sub talpile goale caldura de afara, am facut cafeaua uitandu-ma la copiii care isi faceau lectiile. Pace si liniste si Mihai care dormea in tot patul cu motanul pe cap. Dragoste.
Ar trebui sa inventam ziua fericirii, asa cum exista ziua impotriva fumatului, ziua pamantului, ziua mamei... sa inventam o zi in care sa nu ne simtim vinovati ca suntem fericiti.
Am primit un set superb de bijuterii, cu agate sangerii, ca trandafirii. Mi-e frica s-o intreb ce a primit ea, am invitat-o in oras si nici azi nu poate, poate numai cand are nevoie, dar pur si simplu, dar pentru distractie, dar pentru prietenie, dar pentru nimic, dar pentru mine nu poate. Mama obisnuia sa ma oblige sa gasesc singura raspunsul cand oamenii fug, ca sa nu sufar. Ce raspuns sa gasesc acum, cand intind mainile si le refuza? Nu stiu ce are, ce a apucat-o, nu pot sa-mi inventez probleme ca sa se simta ea bine. Nici viata mea nu e perfecta, nici nu stiu ce e perfectiunea, poate e o boala mai grea ca nebunia, dar cica atunci cand ai viata perfecta esti fericit. Asta da, e frumos sa fii fericit! Si eu am vrut sa fiu fericita si am cernut toate tampeniile pentru care ma consumam, am intors spatele oamenilor care se prefaceau ca nu ma inteleg - ha, ce usor e sa te prefaci! - am pastrat numai ce mi-a placut si ce mi-a facut bine. Asa au aparut dusmanii, dusman este acea persoana pe care o iubesti dar care nu seamana cu tine. Iar ea incepe sa-mi fie dusman, desi a fost cap de lista la prioritati.
Azi a fost 1 martie, acasa ma asteapta surpriza de la copii,iar au strans copiii mei bani sa-mi ia surpriza in loc sa-si ia strudele calde cu mere, ma asteapta mitele iubitele si cateva rufe de calcat.
Poate ca o sa ma sune, intr-un tarziu, cand o sa-si aduca aminte, o sa-mi spuna despre ea, ce greu ii este, n-o sa intrebe de mine, de noi, vom vorbi iar despre ea, despre ea, despre ea, despre ea. Iar eu, ca sa intretin discutia, o sa-mi blegesc aripile, o sa le tarasc dupa usa, cu talpile goale pe fundatie solida.

Nu certati copiii cand viseaza!
Noi_doi
Copiii
Felix
Otilia

Trimite reactia ta
 

Witchie
membru senior

Posted 01/03/06 @ 21:34 Visit Witchie's Homepage Reply with Quote
Ce frumos!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Epoca de pietricele
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 12/08/06 @ 21:00 (Edited 13/08/06 @ 00:14) Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
- Stii ce faceam anul trecut, pe vremea asta?
- Eram la biserica.
- Mie nu-mi pare rau.
- Mie da.
...
- De ce ne-au ales tocmai pe noi?
- Pentru ca nu-i voia nimeni.
- Mie nu-mi pare rau.
- Mie da.
...
- Dar faza cu tortul a fost cam aiurea.
- Si faza cu cruciulitele la fel.
- Mie nu-mi pare rau.
- Mie da.
...
- Imi aduc aminte cum am alergat la spital.
- Nu au avut pe cine sa sune.
- Mie nu-mi pare rau.
- Mie da.
...
- Imi pare rau ca m-au dezamagit.
- Le-a stricat Dumnezeu planurile.
- Mie nu-mi pare rau.
- Mie da.

Niciun om nu ar trebui sa inalte castele daca nu e sigur ca va locui in ele.

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Back to top

oana cretu
mami de Séb

Posted 09/09/06 @ 13:13 Reply with Quote
Multe de la mine pentru o persoana cu mult suflet.

Oana si Seb
(10.01.2005)


IULIE IULIE2 AUGUST
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 09/10/06 @ 03:27 Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
anxietate = "s-a declansat ca urmare a oboselii acumulate in timp, a unui program alimentar si de odihna dezordonat, dar si a unei proaste irigari periferice si cerebrale, cauzate de sangele slab calitativ, care treptat imbolnaveste si duce la o dereglare a intregului aparat cardio-vascular. Va recomand uleiul de somon (omega 3), care reduce nivelul de colesterol din sange, ajutand la fluidizarea lui, regleaza tensiunea arteriala si determina functionarea normala a inimii, in paralel cu un complex de vitamine care in mod obligatoriu sa contina si fier, seleniu, zinc si iod. Un ceai de tei si sunatoare indulcit cu miere, seara, inainte de culcare, va va ajuta sa aveti un somn linistit."


Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj