Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117299
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54156
3. Bilantz olguta12 48111
4. J D E monica70 38359
5. A murit Laura! craciunitza 29131
6. Un nou inceput...(2) danangie 27524
7. scrisoare catre mama Picasso 22218
8. Curiozitate! Ana68 21570
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20181
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20146

post an entry in your weblog   Jurnalul lui Luciala  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

Luciala
La 32 saptamani
Acest mesaj a fost trimis de Luciala pe data de 17/03/2013 la 13:51 .:. 2299  vizionari .. Exista 3 raspunsuri la acest anunt
La sfarsitul celor 32 de saptamani acum, credeam ca riscurile de orice fel ce pot aparea in sarcina s-au sfarsit...
Micutul nostru nu mai are deloc stare, parca nu mai are rabdare. Se pare ca este prea activ, mai mult decat ar trebui, provocandu-mi chiar si dureri in partea de jos a burtii - ceea ce ar putea insemna, dupa spusele medicului, amenintare de nastere prematura.
Vom vedea ce este de facut in continuare, in baza consultatiilor ce vor urma si in zilele imediat urmatoare.
Incerc pe cat posibil sa-mi pastrez calmul, dar si optimismul, trebuie sa reusesc sa duc sarcina la termen...

Trimite reactia ta
 

marius
Moderator

Posted 17/03/13 @ 15:14 Visit marius's Homepage Reply with Quote
Hai ca va fi bine. Ai incredere.
Back to top

larasarit
membru incepator

Posted 17/03/13 @ 23:24 Reply with Quote
Nu sunt medic dar daca durerile apar seara nu ai avea neaparat motive de ingrijorare. Te odihnesti atunci cand simti nevoia? Ai ajutor la treburile obisnuite din casa?
Back to top

Luciala
nou venit

Posted 18/03/13 @ 22:29 Reply with Quote
Nu, nu apar numai seara, ci si in timpul zilei, in repetate randuri. Rareori am momente cand ma simt obosita, cu toate ca noaptea nu reusesc sa ma odihnesc prea bine. In rest, pot spune ca, cel putin pana acum, am putut sa fac treburile zilnice fara probleme, cu aceeasi usurinta ca si inainte de sarcina.
Dar acum trebuie intr-adevar sa pun accentul mai mult pe odihna, iar de azi am inceput si tratamentul pentru a evita o nastere prematura.
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj