Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117209
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 53984
3. Bilantz olguta12 47955
4. J D E monica70 38193
5. A murit Laura! craciunitza 29025
6. Un nou inceput...(2) danangie 27427
7. scrisoare catre mama Picasso 22143
8. Curiozitate! Ana68 21488
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20118
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20052

post an entry in your weblog   Jurnalul lui Luciala  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

Luciala
Primele hainute
Acest mesaj a fost trimis de Luciala pe data de 04/03/2013 la 21:21 .:. 2101  vizionari ..nu sunt raspunsuri
Daca pana acum am tot amanat sa cumparam hainutele pentru bebe, considerand ca este prea devreme, de acum a sosit timpul sa trecem la actiune. Mai este putin pana la momentul mult asteptat, timpul trece parca din ce in ce mai repede si nu vrem sa lasam totul pana in ultima clipa.

Ceea ce s-a dovedit mai dificil decat am crezut - atat de multe lucrusoare, care mai de care mai frumoase, mai interesante, ne tentau sa le cumparam pe toate. Ne-a fost greu sa ne decidem, ne-am pus o multime de intrebari, de ce anume avem nevoie sau daca i se vor potrivi lui bebe.

Pana la urma, dupa indelungi ezitari si dupa ce le-am luat pe toate la mana, am cumparat pentru inceput doar cateva lucruri, gandindu-ne ca vor face parte si din bagajul pentru maternitate: cateva body-uri, botosei, sosetute, bluzite, pantalonasi, caciulite si salopete.

Le-am asezat la vedere, de dragul de a le vedea si admira in fiecare zi. Suntem siguri ca iti vor placea si tie, dragul nostru baietel.

Trimite reactia ta