Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117324
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54201
3. Bilantz olguta12 48142
4. J D E monica70 38392
5. A murit Laura! craciunitza 29175
6. Un nou inceput...(2) danangie 27546
7. scrisoare catre mama Picasso 22243
8. Curiozitate! Ana68 21588
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20212
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20181

post an entry in your weblog   Jurnalul lui mama42  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

mama42
Frumusete la pachet
Acest mesaj a fost trimis de mama42 pe data de 30/08/2012 la 11:49 .:. 1522  vizionari ..nu sunt raspunsuri
Se apropie de tine. Merge drept, din cand in cand lasa capul pe spate sau se uita in urma ca o gazela.


Priveste inainte si e hotarata, parca ar concura cu o intreaga ostire de luptatori calare. Arata ca are incredere in propria persoana si pare ca nu se teme de nimic.

De sus pana jos e un giuvaier de pus in vitrina. Parul ingrijit, in plete sau tuns scurt, dupa ultima moda de la Londra. Unghiile, ca niste perle. Pielea, fina si putin bronzata. Se tine la fel de bine pe tocuri cum ar si alerga prin iarba, desculta. Singura sau cu un copil de mana, la bratul unui domn tot la 4 ace sau cu o prietena, iat-o pe femeia moderna, femeia zilelor noastre!

Nu stiu cat e de adevarat ca femeia romanca este modelul ravnit de europeni, dar la o atenta privire observi, intr-adevar, ca multe dintre damele de pe bulevardele noastre centrale pot concura cu succes cu cele de la Milano, Paris sau New York.

Mi-e ciuda sa recunosc, eu nu am fost nicicand o cocheta. Nu am acest al 6-le simt, de a combina tinutele si a obtine un rezultat demn de "wow!!!". Cred ca nici acum nu ar fi tarziu sa devin, insa nu .... nu stiu cum sa va spun... imi lipseste inspiratia....:-(

Nu suntem toti inzestrati in mod egal si in aceeasi directie. Din fericire, cum zice o reclama.


Nu sunt motive de ingrijorare.. Exista in acest sens o serie de trucuri si sfaturi pe batranul si atotstiutorul nostru Google. Printre talentatele si meticuloasele doamne ce fac minuni cu manutele lor, se innumara si Dna. Mimy.

Ii admiram de ceva vreme ingeniozitatea, rabdarea si simtul culorilor si al texturilor. Ca de fiecare data, ma intrebam in sinea mea, ce as face eu cu una din aceste piese? La ce as purta-o? Unde mi-as aplica-o? Si tot asa... pana cand am primit un mesaj neasteptat de la cine credeti? De la fabuloasa doamna care maufactureaza minunatii.

Concurs pe reclama - reclama mascata - poti castiga o brosa oferita de Mimy Shop si Jurnal de Giulesti.
Te asteptam!
<3

Trimite reactia ta