Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117318
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54199
3. Bilantz olguta12 48137
4. J D E monica70 38389
5. A murit Laura! craciunitza 29169
6. Un nou inceput...(2) danangie 27546
7. scrisoare catre mama Picasso 22241
8. Curiozitate! Ana68 21583
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20210
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20180

post an entry in your weblog   Jurnalul lui mama42  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

mama42
Vine 1 Iunie partea I
Acest mesaj a fost trimis de mama42 pe data de 26/05/2011 la 16:20 .:. 1938  vizionari ..nu sunt raspunsuri
Voi ati vazut vreo baba frumoasa? Va intreb asa...din curioazitate....
Sa stiti ca eu am vazut copil cuminte!
Unul creste chiar in ograda mea. E vorba de fiul cel mare, Antonio.

Atat de mult ni l-am dorit si atatea sarcini am pierdut inainte sa-l nasc, incat imi luasem adio, impacata cu iedeea, de la meseria de parinte.
Cineva ne pregatise insa o minune. Intr-o zi frumoasa, cu cer senin, pe care nu am s-o uit nicioadata, am nascut un baietel.

Tin minte ca eram cam "pe dinafara" in primele noastre zile de... parinti. Socul era atat de mare incat parca traiam intr-o visare, totul para ireal. Intre timp am capatat experienta si o data cu copilul ne-am maturizat. El parca, mai repede ca noi.
Inca de foarte micut, Antonio si-a insusit o alura de ...barbat si comportament asijderea. Il copia pe taica-su, desigur. Si-a jucat atat de bine rolul incat de cele mai multe ori noi, parintii, uitam ca este doar un copil. Si il tratam ca pe un adult.
In filmuletul de aici www.youtube.com/watch?v=TIJ9tDswPrI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=TIJ9tDswPrI, ii puteti observa marea pasiune pentru masini pe care si-a descoperit-o in jurul varstei de 2 ani.

Vom reveni si cu alte povesti legate de copilaria din "gradina noastra".

reclama - reclama mascata











Trimite reactia ta